Yeni Ssd+Windows kurma

Bu konuyu okuyanlar

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
SSD'yi zaten laptop'un kasasını açarak içine takacaksınız. Yeni aldığınız laptop'un içindeki Windows'u taşımanız yeterlidir.

Teyoden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
SSD'yi zaten laptop'un kasasını açarak içine takacaksınız. Yeni aldığınız laptop'un içindeki Windows'u taşımanız yeterlidir.
Açmaktan kastım yazılımsal olarak başlatmak. Aldığım bilgisayar freedos. Bi klonlama yapamam sıfırdan kurulum yapmam lazım.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O ssd ,anakart üzerine takılıyor. Dışardan bi operasyon ile yazlımsal bişeyler yapılabildiğini hiç duymadım.Dediklerinizi ,doğru anladıysam.

Teyoden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O ssd ,anakart üzerine takılıyor. Dışardan bi operasyon ile yazlımsal bişeyler yapılabildiğini hiç duymadım.Dediklerinizi ,doğru anladıysam.
Yani ssd ye windowsu kuramaz mıyım? Demek istediğim sıfır bir freedos laptop aldım. Laptopun hdd si var ssd si yok. Bir de ekstradan ssd siparişi verdim. Ssd gelince bilgisayara takıp windows kurulumu yapacağım. Yani ssd gelene kadar bilgisayarı hiç açmayacağım.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Yani ssd ye windowsu kuramaz mıyım? Demek istediğim sıfır bir freedos laptop aldım. Laptopun hdd si var ssd si yok. Bir de ekstradan ssd siparişi verdim. Ssd gelince bilgisayara takıp windows kurulumu yapacağım. Yani ssd gelene kadar bilgisayarı hiç açmayacağım.
Kurulur kurulur. Arkadaşlar konuya başka açıdan bakmışlar. Sıradan format atacaksınız. İnternette format atma videoları var. İşinizi görür. :)

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
o M.2 ssd yi herhangi bi anakartın üzerine oturtmadan kullanamazsınız. Farzedelimki bu SSD yi,başka bi masaüstü,anakartı uygun olan ,bi pc ye takıp,windowsu kurdunuz. Kuruluhalde,yeni laptopunuza takınca, ya windows açılmaz ,açılsa bile sapıtır ,sorunlu çalışır.
Düzeltme. usainin dediği gibiyse,zaten sorun yok.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
o M.2 ssd yi herhangi bi anakartın üzerine oturtmadan kullanamazsınız. Farzedelimki bu SSD yi,başka bi masaüstü,anakartı uygun olan ,bi pc ye takıp,windowsu kurdunuz. Kuruluhalde,yeni laptopunuza takınca, ya windows açılmaz ,açılsa bile sapıtır ,sorunlu çalışır.
Düzeltme. usainin dediği gibiyse,zaten sorun yok.
Adam ssd almış. Şuan boş olan laptobuna takıp çalıştıracak. O güne kadar laptoba hiç start vermeyeceğim diyor. :)
Konuya yanlış yerden bakıyorsunuz.

Teyoden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynen dediğiniz gibi arkadaşlar. SSD yi takıp kurulum yaptığım zaman direkt SSD yi görür dimi? BİOS tan herhangi bi ayar yapmam gerekir mi?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Görür.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bilgisayarın garanti kapsamı dışında kalabilir..

Teyoden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarın garanti kapsamı dışında kalabilir..
Onu da yarın teknik servisi arayıp soracağım. Mediamarkt'da görevliye sorduğumda kalmaz demişti ama ordan almadım. Öyle bi durum varsa servise yollarken SSD'yi çıkartıp yollasam?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Onu da yarın teknik servisi arayıp soracağım. Mediamarkt'da görevliye sorduğumda kalmaz demişti ama ordan almadım. Öyle bi durum varsa servise yollarken SSD'yi çıkartıp yollasam?
Kapağı açarsan vidalar çizilir. Anlarlar

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Bazı markalarda garanti dışı kalmıyor. Bende MSI marka laptop var. Kendiniz açıp takabilirsiniz dediler.

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Ram Takılması, ( çok özel bir tasarım değil ise )
HDD takılması, SSD, M2 Takılması garanti dışı bırakmaz, bununla ilgili dava açılmış ve son kullanıcı kazanmıştı yanlış hatırlamıyor isem.

M2 ssd leri usb gibi takıp kullanabileceğin kutular var içine takmadan sistem de kurabilirsin bu şekilde

Teyoden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arayıp sordum kasaya veya içindeki parçalara herhangi bir zarar vermediğin sürece takabilirsin dediler. HP de bi sıkıntı yokmuş arkadaşlar.