Yeni Sistemimde Sinyal Yok hatası!

Bu konuyu okuyanlar

Semyross

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni topladığım PC powera bastığımda fanlar, islemci fani, ekran karti fani, anakart ledi calisyor, islemci ısınıyor yani calisiyor. Fakat ekrana sinyal yok hatası çıkıyor. Bunun nedenini anakart olarak düşündüm. Ilk anakartim olan Asus A320m anakartimi garantiye gonderdim ve garantiden guney koprusu arizali olarak degisim iade raporu verildi. Iade ettim ve Gigabyte A320 Ds2 anakarti aldim ve yine ayni sitemi kurdum yine ayni hatayı aldım. Iki sistemde de farkli ram denedim fakat sonuc yine ayni. Ekran kartını baska bilgisayar da denedim çalışıyor. Sizce sıkıntı nerden kaynaklanıyor. Lutfen yardim..

Sistemim;
Anakart; Gigabyte A320 Ds2
Ram: Kingston 8 Gb ddr4 2133mhz
Ekran karti: Msi GT 1030
Islemci: Amd X4 950
Hdd: wd 750gb 7200rpm
Ssd: Wd 120gb

Sistemin parçaları anakart sitesinde seri numaralarına gore baktim ve hepsi uyumlu..

Sizce sorun nedir ??

Diamrem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartım başka bilgisayarda çalışıyor demişsin. Ekran konusunda bilgi vermemişsin bilgisayarı hdmi ile televizyona bağlamayı denedin mi ?.

Semyross

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 farkli monitorde farkli kablolarla denedim ama sonuc ayni ne yazikki

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
tüm güç bağlantıları yapıldı mı? eğer tamamsa arızalı çıkan 2 kart olabilir... malum seri üretimde hatalı ürünlerde seri olarak çıkabiliyor...

Semyross

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet onlarda tamam.. Oyle olmamasi icin aslında 2. Anakarti Gigabyte almıştım..

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
ekran kartını takmadan onboard ile açınca görüntü varsa biosta harici kartı otomatiğe yada enable yazan benzer seçenek seç kaydet...

Diamrem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
imhotep'in dediğini yap önce bilgisayarı ekran kartsız çalıştır açılırsa anakartın bios güncellemelerini kontrol edersin. İyi haber anakartın işlemcini destekliyor. Kötü haber F2 numaralı bios sürümüne ihtiyaç duyuyor eğer F1 bios sürümüne ait ise bilgisayarın açılmaması bir ihtimal bu yüzdendir.
GA-A320M-DS2 (rev. 1.0) | Motherboard - GIGABYTE Global

omard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Yeni bilgisayar topladım. Daha öncede toplamıştım ama ilk kez sinyal yok diye sorunla karşılaşıyorum yardımcı olur musunuz.

Kasa ışıkları fanlar herşey çalışıyor gözüküyor.

1- Farklı monitörler bağladım - SİNYAL YOK
2- Başka bilgisayarın ekran kartını taktım - SİNYAL YOK
3- Direkt display port kablosu dışında adaptörler ile hdmi ve dvi kablosu kullandım - SİNYAL YOK
4- Ekran kartlarını başka bilgisayarda çalıştırdım, sorunsuz çalışıyorlar.
5-Bilgisayar bileşenleri tek tek çıkartıp çalıştırdım, bu arada anakart üzerinde Debug Ledleri var. Yandığı zaman sorun var demek. Çıkardığım zaman yanıyorlar normal olarak ama normal herşey takılı iken sorunsuz gibi gözüküyor.
6-Bir arkadaşım PSU yetmiyor olabilir demişti ama PSU Calculator a göre sistem 400w altı enerji istiyor. Benim kullandığım PSU tek kanaldan 600w veriyor ve 80+ Gold (%92 verimli)
7-Anakart pilini çıkartıp 1dakika bekledim - SİNYAL YOK
8-Kabloların, parçaların yerlerine oturduğuna emin oldum - SİNYAL YOK
9-CPU doğru şekilde takıldığın eminim, pinler sorunsuzlar. Fansız çalıştırdığımda ısındığını hissediyorum dokunduğumda.
10-Anakart üzerinde ki Display port ve hdmi çıkışından da görüntü alamadım. (Zaten 2700x içinde bütünleşik GPU yok, görüntü alamam lazım)

Parçaların uyumluğuna bakarak aldım. Sistem aşağıdaki gibidir.

Anakart: MSI B350i AC PRO
İşlemci: AMD Ryzen 2700x
Ram: Corsair Dominator Platinum DDR4 3000mhz
Ekran kartı: PNY Quadro P2000 ( Sadece 4adet Büyük Display Port çıkışı var)
Ssd: Adata M2 SX6000
Psu: FSP Dagger 600w

ygtcnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Yeni bilgisayar topladım. Daha öncede toplamıştım ama ilk kez sinyal yok diye sorunla karşılaşıyorum yardımcı olur musunuz.

Kasa ışıkları fanlar herşey çalışıyor gözüküyor.

1- Farklı monitörler bağladım - SİNYAL YOK
2- Başka bilgisayarın ekran kartını taktım - SİNYAL YOK
3- Direkt display port kablosu dışında adaptörler ile hdmi ve dvi kablosu kullandım - SİNYAL YOK
4- Ekran kartlarını başka bilgisayarda çalıştırdım, sorunsuz çalışıyorlar.
5-Bilgisayar bileşenleri tek tek çıkartıp çalıştırdım, bu arada anakart üzerinde Debug Ledleri var. Yandığı zaman sorun var demek. Çıkardığım zaman yanıyorlar normal olarak ama normal herşey takılı iken sorunsuz gibi gözüküyor.
6-Bir arkadaşım PSU yetmiyor olabilir demişti ama PSU Calculator a göre sistem 400w altı enerji istiyor. Benim kullandığım PSU tek kanaldan 600w veriyor ve 80+ Gold (%92 verimli)
7-Anakart pilini çıkartıp 1dakika bekledim - SİNYAL YOK
8-Kabloların, parçaların yerlerine oturduğuna emin oldum - SİNYAL YOK
9-CPU doğru şekilde takıldığın eminim, pinler sorunsuzlar. Fansız çalıştırdığımda ısındığını hissediyorum dokunduğumda.
10-Anakart üzerinde ki Display port ve hdmi çıkışından da görüntü alamadım. (Zaten 2700x içinde bütünleşik GPU yok, görüntü alamam lazım)

Parçaların uyumluğuna bakarak aldım. Sistem aşağıdaki gibidir.

Anakart: MSI B350i AC PRO
İşlemci: AMD Ryzen 2700x
Ram: Corsair Dominator Platinum DDR4 3000mhz
Ekran kartı: PNY Quadro P2000 ( Sadece 4adet Büyük Display Port çıkışı var)
Ssd: Adata M2 SX6000
Psu: FSP Dagger 600w
Hocam aynı sorunla karşılaştım. Yeni ekran kartı ve kasa aldım. Çalışan PC yi kapatıp anakarti direk aktardım bağladım. Fan ışıkları yanıp çalışıyor.islemci fanı çalışıyor ekran kartı fanı çalışıyor ama sinyal yok. Herşeyi söktüm ram ve ssd dahil.anakarta onboard hdmı ,vga,dvi bütün çıkışlarını denedim sinyal yok.hevesim kursağımda kaldı.cozum bulabildinizmi

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Windows kurulu mu?