Yeni satın aldığım iPhone5s e bi sualim olucaktı kullanıcılar bakabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Arif Kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlık biraz garip oldu kusura bakmayın.Merhaba arkadaşlar belirttiğim gibi yeni iPhone5s aldım alalı daha 3 gün oldu.
Ve bu benim ilk iPhone deneyimim.Telefonda şarj sorunu hissediyorum mesela gece yatıyorum şarj %82 sabah kalkıyorum şarj %76 gibi wi-fi bluetooth hepsinin kapalı olduğundan eminim ve telefonu kullanırken de şarjı çok erken gidiyor 3G yi kapatmama rağmen ve bir sürü özelliğini eğer böyle devam ederse servise gitmeyi düşünüyorum.Lütfen abilerim ablalarım yardımcı olun fikirlerinizi söyleyin. Teşekkürler

zerkara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Açık uygulama olmamasına rağmen benim Note 3'te de böyle. Yeni ürünlerin sadece RAM'ini, ekranı büyütmek yerine bataryalarını geliştirseler çok iyi olacak.

karaytutaha

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iPhone'larda genelde arkada açık kalan uygulamalardan dolayı çok şarj yiyor unutuluyor kalıyor öyle.

Arif Kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açık uygulamaları kapatıyorum yatmadan wi-fi bluetooth falan her şeyi kapatıyorum ama yine de dururken telefon şarj yiyor :(

zerkara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gece sarj yememesini istiyorsan tek alternatif telefonu kapatmak. Telefonun bataryalarını geliştirmedikleri için bu donanımlar için çok yetersiz kalıyor. Yapabileceğin çok bir şey yok. Li-On bataryalar böyle maalesef.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Gece yatarken uçak moduna alın telefonu.

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ayarlar - Genel - Arkaplanda uygulama yenile bunu kapat farkı göreceksin. :)

Arif Kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayır alarm kurmuyorum yani gece telefon bi işime yaramıyor kapatmak bi çözüm olabilir gece için.
Fakat şarjının bu kadar hızlı gitmesi normal mi? Mesela kullanıma girip baktım şu an
Son tam şarjdan sonra geçen süre
Kullanım 2saat 35 dakika
Beklemede 6 saat 46 dakika Pil seviyesi %63 bu gün 13:00 da koydum şarja

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayarlar - Genel - Arkaplanda uygulama yenile bunu kapat farkı göreceksin. :)

sadece whatsapp açık arka planı yenilemede

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
5s in bataryası zaten ne kadarcık ki ? 1570 mAh batarya var çok bir şey beklemeyin.

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hayır alarm kurmuyorum yani gece telefon bi işime yaramıyor kapatmak bi çözüm olabilir gece için.
Fakat şarjının bu kadar hızlı gitmesi normal mi? Mesela kullanıma girip baktım şu an
Son tam şarjdan sonra geçen süre
Kullanım 2saat 35 dakika
Beklemede 6 saat 46 dakika Pil seviyesi %63 bu gün 13:00 da koydum şarja

- - - Mesaj Güncellendi - - -

sadece whatsapp açık arka planı yenilemede
Sen onuda kapat. Zaten bildirim gelir merak etme. Uykuda bile kalsa tlf o ozellik acikken surekli veri alisverisi yapiyor.

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
iPhone alınca şarj aletine bağımlı hale geliyosunuz. Sınıfta kaç priz varsa hepsinde iPhone bağlı :D

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Kardeş onu kapa bunu kapa çok bir şey değiştirmez. iPhone kullanıyorsan şarj sıkıntısına katlanacaksın.

Arif Kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk deneyimim dedim belki normaldir ben garipsiyorum :D

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O dedigim ozelligi kapa sonucu yazarsin. Kullananda yaziyor kullanmayanda. Akilli tlf hangisi olursa olsun sarj derdi var. Fakat o kadar su gibide gitmemesi lazim. Daha once note 2 de kullandim ki arka plandaki uygulamalari kapamaktan tlf kullanamaz hale geldim. Sukur iphone da ram kullanimi android gibi degil.

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet iPhone'n varsa aslında bataryalı kılıf buna bir çözüm olabilir. Bende değilde annemde var iphone 5. Bataryalı kılıf hediye geldi. Yedek batarya gibi yanında gezdirebiliyor. Hemde telefonu koruyor. Telefonu 1 gün kullanıyorsa 2 gün kullanabiliyor. Tavsiye ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende iphone 5s var telefonu 2 günde 1 şarj ediyorum abartı yok. Yüksek grefikli oyun fln sevmeyen biriym zaten. he nie aldın dersen uzun gitsin die aldım.

Arif Kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar airdrop fazla şarj yer mi? pek fazla kullanmıyorum? kapatmayı beceremedim bilen yardımcı olabilir mi?

emrahkirecci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben 4S kullanıyorum ve bataryası diğer tüm modellere göre iyi bence. Avea hat kullanıyorum 3G lazım olmadıkça açmıyorum ama Edge sürekli açık ve işimi görüyor. Bütün gün Whatsapp ta mesajlaşıyorum arama yapıp mesajlaşıyorum sabah 8 de evden çıkıp akşam 7 de geliyorum ve eve geldiğimde şarjım %30-%40 arası oluyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynen bende iphone 4 kullanıyorum yatınca şarj %27 kalkıyorum %9 oluyo sorun nedir arkadaşlar cevaplayın : TEŞEKKÜRLER

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
676
iPhonelerde genel sıkıntıdır şarj çabuk bitiyor ve 3g yi kapatın oda çok şarj yiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ne bekliyorsunuz ki anlamadım sanki 82 den 10 a düşmüş muamelesi yapmana gerek yok
ortalama olarak saat 12 de yatıp 9 da kalksan 9 saatte %6 pil azalmış bu hesapla hiç dokunmasan nerdeyse bir hafta pil bitmiycek.
bilmiyorum farkında mısınız ama akıllı telefonlarını günde 2-3 kere şarj edenler var yani iphone değil tüm dokunmatik ekranlı akıllı telefonlara göre pil durumunuz gayet iyi

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bir zamanlar sarji az gidiyor diye un yapmış one x plusim olduğuna şükür ediyorum. Evet bence iphone kullandım 4s ve 5 ama şarj konusunda çok kötü birde bende ikisindede soğukta kamerayı acinca telefon kendinj kapatıyordu ilginç acikcasi. 6 aydır one x plus kullanıyorum gün boyu wifi kullanıyorum zaten facebook Whatsapp mecbur olmuş artık benim için ve saat 10 da felan %30 kalmış oluyor yani yaklaşık sabah 8 de sarıçam çıkarıyorum akşama kadar yetiyor ama senin ki biraz daha az gibi geldi

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Ne güzel işte ben iphone 3gs kullanırken 100 de yatıyodum kaltığımda şarj 76 oluyodu :D