Yeni Radeonların Muhteşem Kutuları!

Bu konuyu okuyanlar

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Ardı ardına gelen AMD ürünlerinin Lansmanına çok az bir süre kaldı. Biz 7 Temmuz'da gerçekleşecek lansmanı beklemekten ağaç olmuşken karşımıza iştahınızı kabartacak ve sizi daha da heyecanlandıracak görüntüler aniden çıkıverdi!

Yeni Radeonların Kutuları Görüntülendi!

Radeon RX5700 XT!

74287

zGlyXB.jpg
GZ2GVy.jpg
6DqMON.jpg

Radeon RX5700!

74288

qA8yoW.jpg
M1gRna.jpg
9YqbJQ.jpg

Radeon RX 5700 XT 50. Yıl Özel Sürüm

74289

3Ojgy4.jpg
6DqM3W.jpg
yGojba.jpg

74290

Çeviri Yapılan Kaynak:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
RTX Superler kartlar 5700 leri daha çıkmadan bitirdi zaten,ray tracing teknolojisi yok dlss yok bide gidip RTX Superlerle aynı fiyatta olursa bunlar...
Kartta photoshop var ya da çok sıcakta kalıp erimiş sanırım :D

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Ardı ardına gelen AMD ürünlerinin Lansmanına çok az bir süre kaldı. Biz 7 Temmuz'da gerçekleşecek lansmanı beklemekten ağaç olmuşken karşımıza iştahınızı kabartacak ve sizi daha da heyecanlandıracak görüntüler aniden çıkıverdi!

Yeni Radeonların Kutuları Görüntülendi!

Radeon RX5700 XT!

Ekli dosyayı görüntüle 74287
zGlyXB.jpg
GZ2GVy.jpg
6DqMON.jpg

Radeon RX5700!

Ekli dosyayı görüntüle 74288
qA8yoW.jpg
M1gRna.jpg
9YqbJQ.jpg

Radeon RX 5700 XT 50. Yıl Özel Sürüm

Ekli dosyayı görüntüle 74289
3Ojgy4.jpg
6DqM3W.jpg
yGojba.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 74290

Çeviri Yapılan Kaynak:
O kartlar bizde olsunda boşverin kutuyu isterlerse naylon poşet ile yollasınlar ?

detanaoq

Asistan
Reaksiyon puanı
71
RTX Superler kartlar 5700 leri daha çıkmadan bitirdi zaten,ray tracing teknolojisi yok dlss yok bide gidip RTX Superlerle aynı fiyatta olursa bunlar...
Kartta photoshop var ya da çok sıcakta kalıp erimiş sanırım :D
yok derler ama sonradan sürücü güncellemesiyle verirler...

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
yok derler ama sonradan sürücü güncellemesiyle verirler...
Ray Tacing yazılımla olacak iş değil,ekran kartının tam olarak ray tracing yapması için içerisinde Ray Tracing yapabilecek donanımlar olmalı RTX serisinde bunlar mevcut,Nvidia GTX serisine de getireceğini söylemişti getirdimi bilmiyorum fakat getirmesi tam bir pazarlama taktiği,GTX 1080 Ti a bile ray tracing getirse yine de tam performanslı oynanmaz,ucundan ray tracing koklatıp rtx e çekiyorki onların eline parar geçsin :)
Yani 5700 kartların içerisine bu donanımlardan saklamadıysalar bunu yazılımla yapmaları imkansız diyebilirim.

Reaksiyon puanı
191
Evet, Ray Tracing için özel RT çekirdekleri mevcut RTX serisi ekran kartlarında. Ayrıca, tensor çekirdekleri de nöral ağlarda kullanılabiliyor, hatta Nvidia'nın çıkardığı son AA teknolojisi burdan güç alan bir yapay zeka ile çalışıyor.

Reddit linki

Radeon kutularının tasarımında aman aman bir şey yok da, ben hala blow fan kullanmalarının mantığını anlamadım. Stok AMD ekran kartlarının kaç derecelerde çalıştığını bilmiyorum fakat RTX serisi stok kartlar çift fanla beraber gelirken, AMD blow fan koymayı tercih etmiş.

fqr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok pahalı ister altından olsun ama alınmaz yani bilgisayarı sevmiyorum

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Çok pahalı ister altından olsun ama alınmaz yani bilgisayarı sevmiyorum
İstenilirse 500TL ye de bilgisayar var ama o bilgisayardan istediğin performansa göre değişir,bu kartları alanlar çok güzel oyunlar oynamak istiyor,sizin oyunla işiniz yoktur dediğim gibi 500TL ye de bilgisayar var.Bilgisayarları sevelim,şiddet uygulamayalım :D :tearsofjoy: