Bu konuyu okuyanlar

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
yeni_new_peugeot_3008_2016_kapak.jpg

Yeni Peugeot 3008 geçtiğimiz günlerde Paris’te gerçekleştirilen bir etkinlikle basına tanıtıldı. Peugeot son zamanlarda yenilenen Volkswagen Tiguan, Kia Sportage, Hyundai Tucson,, Renault Kadjar ve Nissan Qashqai modellerine rakip modeli 3008’i yenileyerek büyüyen C-SUV pazarını kızıştırmaya hazırlanıyor.

İç Mekân
yeni_new_peugeot_3008_2016_ic_ana.jpg

Yeni 3008 selefine göre 8 cm uzayarak daha geniş ve panoramik sunroof ile daha ferah bir iç mekan sunuyor. Peugeot yeni i-Cockpit tasarımını ilk olarak yeni 3008 de kullanıyor. Bu tasarım dahilinde iç mekanda;
-- Direksiyonun üst kısmında bulunan göstergelerin görünebilirliğini engellememek için altı ve üstü düzleştirilmiş, diğer araçlara göre küçük boyutlu direksiyon simidi kullanılmıştır.
-- 12.3 inç boyutunda dijital gösterge paneli ve buna eşlik eden head-up display bulunmaktadır.
-- Standart olarak apple carplay, android auto ve mirrorlink ile navigasyon destekleyen 8 inç büyüklüğünde dokunmatik bilgi-eğlence sistemi bulunmaktadır.
-- Isıtmalı ve masajlı ön koltuklarına eşlik eden koku sistemi bulunmaktadır.
-- Konsolda yumuşak dokunuşlu kaliteli plastik, kumaş parçaları ve metal kaplamalar kombine edilmiştir.
-- Piyano dizilimde tuşlar kullanılmıştır.
-- Ambiyans aydınlatması sunulmaktadır.
-- FOCAL ses sistemi sunulmaktadır.

Dış Tasarım
yeni_new_peugeot_3008_2016_dıs_5.jpg

Yeni Peugeot 3008 dış tasarımındaki;
-- Dik burun tasarımı ve uzatılan kaputıu
-- Gövde kaplaması
-- Tavan rayları ve çizgileri
-- Geniş ön ızgara
-- LED farları
-- 18 inç büyüklüğündeki jantları
gibi detaylarıyla tarzını yansıtıyor.

Teknoloji
peugeot_3008_2016_iç.jpg

Peugeot yeni 3008 modelinde yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan ;
-- Otomatik fren sistemi
-- Adaptif hız sabitleyici
-- Kör nokta uyarıcısı
-- Direksiyona müdahale edebilen şerit takip sistemi
-- Yorgunluk Tespit Sistemi
-- Otomatik uzun far sistemi
-- Trafik işareti tanıma sistemi
-- 360 derece kamera
donanımlarını sunarak yeni 3008 modelini teknolojiden mahrum bırakmıyor.

Grip Control
yeni_new_peugeot_3008_2016_ic.jpg

Yeni 3008 modelinin SUV özelliklerini de vurgulamak isteyen Peugeot Grip Control adlı bir sistem kullanmıştır. Bu sistem kar, kum, çamur modlarını ve iniş yardımcısını sunmaktadır.

Hangi Motor Seçenekleri Sunulacak ?

Ülkemizde satışa sunulacak olan Yeni Peugeot 3008 modelinde 1.2 puretech benzinli ve 1.6 bluehdi dizel motorlarıyla EAT6 otomatik ve manuel şanzıman kombinasyonuyla satılması planlanmaktadır.

Ne Kadar Yakacak ?

Peugeot 308 ile aynı platformu kullanan yeni 3008 hafif ve dayanıklı metallerden üretilen şasisi sayesinde selefine göre 100 kg hafifleyerek yakıt ekonomisi arttırılmıştır. Peugeot tarafından açıklanan yakıt tüketimleri ise şöyledir:

Şehir içi

Yakıt Tüketimi (Dizel / Benzin): 4.2 / 7.3 L/100km
CO₂ Emisyonu (Dizel / Benzin): 110 / 174 g/km

Şehir dışı

Yakıt Tüketimi (Dizel / Benzin): 3.5 / 5.1 L/100km
CO₂ Emisyonu (Dizel / Benzin): 92 / 116 g/km

Yakıt Tüketimi (Dizel / Benzin): 3.8 / 6.00 L/100km
CO₂ Emisyonu (Dizel / Benzin): 100 / 136 g/km

Peki Bagajı Nasılmış?

Yeni Peugeot 3008 modeli 4,445 m uzunluğuyla bagaj hacmini selefine göre 90 L arttırarak 520 L bagaj hacmi sunuyor. Koltuklar yatırıldığında ise bagaj hacmi 1580 L oluyor. Ayrıca bagajda bir de sürpriz var. Stepne bölümüne elektrikli scooter ve ya katlanabilir elektrikli bisikleti koyarak siz yolculuğunuza devam ederken şarj olmalarını sağlayabilirsiniz.
yeni-peugeot-3008-2016-teknik.jpg

Ne Zaman Türkiye’de Satılacak ?

Yeni Peugeot 3008 modelinin çıkış tarihi henüz resmi olarak belli olmamakla beraber2016 yılının son çeyreğinde satışa çıkması beklenmektedir.

yeni_new_peugeot_3008_2016_dıs_4.jpg

Yeni SUV Peugeot 3008 - Peugeot Türkiye

Reklam filmi
Türkçe lansman videosu

Sizin Yeni Peugeot 3008 hakkındaki düşünceleriniz nedir ? Satış rakamlarıyla rakipleriyle baş edebilir mi ?

Son düzenleme:

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Sonunda şu 3008 i de Adam ettiniz ya helal olsun. Bu araç Tam Suv oldu işte neydi o Hali Scenic Den farkı Yoktu Boyut olarak Güzelleşmiş

mustang77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba , aracı 1 aydır kullanıyorum. Beğenmediğim şeyler şöyle1. Yağmurda su birikintilerinden geçerken suyu ayağımın altında şidetli bi şekilde hissediyorum2. Kamera çözünürlüğü çok kötü( gece farlardan ön kameradan hiçbirşey görünmüyor)3. Aracın eko düğmesini ekrandan herseferinde kapatmak sıkıntı. Gelelim beğendiğim özelliklerine :) Saymakla bitmez ama aracın dengesi ve direksiyonun küçük olması harika bir his.

AtaBey64

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamünaleyküm arkadaşlar yeni katildim ben 3008 gt line almak istiyorum 1.5 yada 1.6 sıfır km allure selection farki ne acaba ben nissan Qashqai platinum premim pack düşünüyordum 3008 daha genis ve konforlu ve Qashqai göre daha ekstrali geldi 3008 almam sizce doğrumu p.p.p almayayimmi . Ve birde grip kontrol meselesi nedir gt linede veya allurede varmi

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Selamünaleyküm arkadaşlar yeni katildim ben 3008 gt line almak istiyorum 1.5 yada 1.6 sıfır km allure selection farki ne acaba ben nissan Qashqai platinum premim pack düşünüyordum 3008 daha genis ve konforlu ve Qashqai göre daha ekstrali geldi 3008 almam sizce doğrumu p.p.p almayayimmi . Ve birde grip kontrol meselesi nedir gt linede veya allurede varmi

3008'i bende çok beğeniyorum sınıfında güzel bir araba iç tasarımıda çok güzel. Çıktığı yıllar yılın tasarım ödülünü almıştı zaten.
Şu proşürlerden donanım farklarına bakabilirsin.
Yakın zamanda reklam görmüştüm 3008'de Fırsat araçları var diye ama 1.2 Eat 8 olan uyguna düşmüş heralde diğerlerinde pek indirim yok.