Yeni Pc'de Ani FPS Düşüşleri

Bu konuyu okuyanlar

Can Gündüz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcısının fotoğrafını atabilir misin?
Şuan dışardayım ekran kartım 940mx ıntelinlini hatırlamıyorum ama ikiside güncel ayrıyetten razer booster la boostlayıp giriyorum oyuna ayrıca bütün grafikleri lowa çektim çoklu cpu kullanımını devre dışı bıraktım fps pyum içinde 180 190a çıkıyor 2 dk grçmeden 5 6 ya düşüyor aniden

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Şuan dışardayım ekran kartım 940mx ıntelinlini hatırlamıyorum ama ikiside güncel ayrıyetten razer booster la boostlayıp giriyorum oyuna ayrıca bütün grafikleri lowa çektim çoklu cpu kullanımını devre dışı bıraktım fps pyum içinde 180 190a çıkıyor 2 dk grçmeden 5 6 ya düşüyor aniden
Nvdia grafik seçeneklerinden yüksek performansa ayarladınız mı?

Can Gündüz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nvdia grafik seçeneklerinden yüksek performansa ayarladınız mı?
Nvdia denetim masasından yüksek performanslı grafik işlemciyi atadım geforce experincedan optime ettim optime ettiğim ayarları biraz daha düşürdüm razer boosterla boostlayıp giriyorum halen deli gibi fps drop yaşıyorum bu arka planda çalışan uygulamaları razer kendısı durdurup oyuna giriyo ona rağmen halen sorun yaşıyorum yapmadığım boost düşürmediğim grafik kalmadı adamların kafası kare kare ama fps 5 10

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
İşletim sisteminde bir problem olabilir diye düşünüyorum.

Hunbatu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı model pc bendede var ve aynı sorun.3 ay oynuyorum hiç bir sorun yok birden bire fps 1 e inip tekrar çıkıyor bu 1 ay böyle devam ediyor ve düzeliyor. Aldığım yere götürdüm bi sıkıntı gözükmüyor dediler,asus teknik servisine götürdüm aynı cevap. Artık uğraşmaktan bıktım. Bir daha da asusun önünden geçmem .

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Arkadaşlar windows kendi sitesinde w10 dağıtıyor. Anakartınıza işlenmiş bir anahtarınız var ise otomatik olarak siz bilmeseniz bile internete bağladığınızda orjinalleştiriyor. Garantiden çıkartmayın durduk yere makinanızı :)

Makine de 940mx'e 12 gb ram eşlik ediyor. Bu bence oynadığınız oyunlar için yeterli gibi. Ama makine de zaten U model bir işlemci var 3mbli. Oyun için üretilmiş makineler alın bundan sonra, daha rahat edersiniz. Makine 2 kişiyi öldürüp 3. kişide yığılıyorsa, 3.kişinin grafiklerini(silah,skin vs) load edemediğinden olabilir. Bunu da gpu mu yapar cpu mu emin değilim. Minnacık bir bakır soğutucunun soğutmaya çalıştığı cpu'dan çok hayır gelmez, orası aşikar.