Yeni Notebook Alırken Yanında Format cd si ve Driver Cd si veriyorlar mı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

fatih09

Asistan
Arkadaşlar yeni notebook alırken format cd veriyorlarmı bide driver cd si veriyorlarmı

hakan_25

Üyecik
olurmu canım driver cd si her zaman verilir. Örneğin Asus ...

murat250

Doçent
Ayrıca sabit diskin bir bölümünü kurtarma bölümü olarak ayırıyorlar. Orada firma çıkışı yedeği bulunuyor.

dada21

Üyecik
Ne driver ne windows hiçbirinin cdsini vermezler. Driverlar içinde otomatik olarak kurulur zaten her format atışında(Ekran kartı hariç). Windows içinse yedekleme yapmanı söylerler. En iyisi yeni alınca at bir temiz format. Sonra kur Win 7 x64. Rahat 2 sene götürür seni.

Marcelo

Asistan
Aldığın yere göre işletim sistemini kurup veriyorlar. Mesela Vatan'da driverları falan herşeyi kurup veriyorlar cihazı. Format Cd 'sine gerek yok. Bilgisayarda yüklü olarak (Receiver) olarak geliyor. Cd'ye ihtiyacınız kalmıyor.

emresan

Üyecik
ben casper aldım bosch bayinin valla driver ve windows 7 kurulum çantasını cantanın içine koyup vermişler
bide aldıgın yere göre değişir

contorium

Asistan
Her markada oluyor mu bilmiyorum ama Asus bilgisayarlar yanında her zaman Driver CDsi ile geliyor. Format CDsi ise hiç bir laptop ile gönderdiklerini görmedim..

the grudge

Profesör
eskiden external recovary DVD'si veriyorlardı + sürücü diski ( bu MSI için geçerli... ) artık sen kendin yazdır havasındalar...

azen63

Profesör
Arkadaşlar artık Cd vermiyorlar. Direk HDD bir kısmını Recovery Olarak ayırıyorlar. bilgisayarına herhangi bir şey olduğunda Recovery i çalıştırıp İlk Gün ki haline getiriyorsun. tuş Kombinasyonu F10 yada 0 (sıfır) olması lazım. yani artık cd veya dvd vermiyorlar.
Bu arada Recovery DVD si veren firmalarda mevcut :

stat counter