Yeni Monitör

Bu konuyu okuyanlar

kayseri398

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni monitör almaya karar verdim max. bütçe 300 tl Hangi marka önerirsiniz.Ben samsung veya philips düşünüyorum.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Haftasonu Asus 21.5" ML229H IPS monitör aldım 350TL ye.
320TL ye sahibinden.com da falan satılıyor.
IPS olmasından dolayı renkler daha bir doygun ve görüş açısı normal monitörlerden daha iyi keza ödüllü müthiş şık bir tasarımı var, VGA+DVI+HDMI girişleri var.
Kesinlikle tavsiye ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaşlar en fazla 13 inç büyüklüğünde pc ye çıkan fifa 2013 veya mafia 2 oyunlarını rahatlıkla oynuyabiliceğim LCD monitör varmı ikinci el veya sıfır olması fark etmez.Şuan evde büyük lcd ekran var cildimi yüzümü yakdı yaraladı odan dolayı küçük ekran arıyorum

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
HDMI eksiklik değilse, ağırlıklı olarak normal kullanım, internet, facebuk, ıvırzıvır vs ise iş görür neden görmesin.
Bu fiyata çok üstün şeyler beklemezsen fazlası ile işini görüp mutlu edecektir.

Ancak Samsung monitörleri ben pek beğenmiyorum, evimde 23bx bilmem ne serisi LED var 2ms lik
700TL satış fiyatı vardı benim 350TL lik Asus um ondan daha iyi bir görüntü kalitesine sahip.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Ben philips kullanıcısıyım ve halimden de oldukça memnunum, ek özellikler her markada var tabi ama görüntüyü geliştirme konusunda oldukça verimli buluyorum

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13

Samsung da DVI da olsa dijital bağlantı var, ancak diğer 2 model de analog monitörler dikkat edin.
Şahsen Asus veya Philips'i Samsung'a tercih ederim.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
dvi analog ne oluyor ki

dk-hd-advixvga_icresim.jpg

kayseri398

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yardım yok mu arkadaşlar .

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13

Hem Samsung hem Asus kullanan biri olarak oyumu Asus'dan yana kullanıyorum.
Ancak şunuda biliyorum ki Asus monitörlere Türkiye'de bakan servis rezil ötesi.

Gerçi Samsung'un da o konuda farkı yok da, sonra olurda monitöre bişey olur servisden çekersen bana sövme :D

Bu arada bu dönemde analog girişli monitör alınmaz.
Kablosu kırılır görüntüsü bozulur, kablo parazit alır görüntü bozulur, soket tam oturmaz görüntü bozulur vs vs...
Dijital de olay 0 ve 1 den ibarettir. Ya çalışır ya çalışmaz. Çalışıyor ama görüntü bozuk diye bir durum olmaz.
Ayrıca analog görüntü 5$ lık bir adaptör ile dijitale çevrilmez.

kayseri398

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=287113]sebastiantr[/MENTION] ben seçtiklerimde hem analog hemde dvi var ama.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
@sebastiantr ben seçtiklerimde hem analog hemde dvi var ama.

Fark ettim son seçtiklerin dijital, ben eskileri için demiştim.

2 Monitör arasında çok uçurum olduğunu düşünmüyorum. Hangisini alırsan al ikiside seni memnun edecektir. Bunlardan iyisi yokmudur? Muhakkak vardır ancak bulmak için gidip görmek test etmek lazım.
Şimdiden hayırlı olsun.

İstanbul da iseniz Vatan Bilgisayar'a bir uğrayın fazlası ile monitörü bir arada görüp hmm bu daha iyi diye karar verebilirsiniz.