Yeni LG Webos Sorunları

Bu konuyu okuyanlar

Lepidoptera

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Forumdakilerin önerisiyle aldığım bu televizyon hayal kırıklığı yaşatmaya devam ettiriyor.

1.sorun
İnternetten video izlerken veya uzun bir süre sonra web tarayıcısı kendi kendini resliyor tekrar en baştan açılıyor. Hatta en son kapatılan sekmede bile göremiyorum kapanan sayfayı. Sanki hiç açılmamış gibi.

2.Sorun
Bellek yeterli değil veya ağ istikrarlı değil. İnternette gezinmeye devam etmek için başka bir sayfaya gidin. (Bak bak bak bellek yeterli değil nedir yahu ? Demek film izlesek hiç açılmayacak)

3.sorun
Türkçe altyazı sorununa bir türlü çözüm bulamadım daha televizyonu alalı 3 hafta oldu harddiskten takıp film izleyemedim. UTF 8 denedim ama sonuç yok.

Şimdi ben bu televizyonu smart tv olarak niye aldım. Salakmıydım da gidip normalini almadım. İnternetten birşey izleyemeceksem smart tv nin webosun mantığı ney?

Bu televizyona sahip olan ve bu sorunu halleden var mı ? Eğer çözüm bulunamazsa televizyonu direk iade edeceğim ve Almazlarsa zorla ağızlarına tıkayacağım. Şikayet var sitesinden tut heryere yazarım ki almasın millet mağdur olmasın. 2000TL az buz değil arkadaşlar.

SahabMert

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Forumdakilerin önerisiyle aldığım bu televizyon hayal kırıklığı yaşatmaya devam ettiriyor.

1.sorun
İnternetten video izlerken veya uzun bir süre sonra web tarayıcısı kendi kendini resliyor tekrar en baştan açılıyor. Hatta en son kapatılan sekmede bile göremiyorum kapanan sayfayı. Sanki hiç açılmamış gibi.

2.Sorun
Bellek yeterli değil veya ağ istikrarlı değil. İnternette gezinmeye devam etmek için başka bir sayfaya gidin. (Bak bak bak bellek yeterli değil nedir yahu ? Demek film izlesek hiç açılmayacak)

3.sorun
Türkçe altyazı sorununa bir türlü çözüm bulamadım daha televizyonu alalı 3 hafta oldu harddiskten takıp film izleyemedim. UTF 8 denedim ama sonuç yok.

Şimdi ben bu televizyonu smart tv olarak niye aldım. Salakmıydım da gidip normalini almadım. İnternetten birşey izleyemeceksem smart tv nin webosun mantığı ney?

Bu televizyona sahip olan ve bu sorunu halleden var mı ? Eğer çözüm bulunamazsa televizyonu direk iade edeceğim ve Almazlarsa zorla ağızlarına tıkayacağım. Şikayet var sitesinden tut heryere yazarım ki almasın millet mağdur olmasın. 2000TL az buz değil arkadaşlar.
Kardeşim hangi modeli kullanıyorsun bilgi verirsen bende 42'LB670V modeli var bu sorunların hiçbirini yaşamadım da .

hakansagg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende 55LB870v modeli var flash diskten film izlerken Dual seçeneği olan filmlerde dil geçişini sağlayamadım.Bilgisayarda sorunsuz bir şekilde türkçeye çevirebiliyorum ama tv de bi türlü yapamadım. Acil yardım yoksa bu yüzden tv yi iade etmeyi düşünüyorum

Lepidoptera

Asistan
Reaksiyon puanı
3
@SahabMert 42LB652V yeni güncelleme geldi bu güncellem yüzünden mail.ru player arada açılmıyor ayrıca vk player tam ekran olmuyor.

Ayrıca 3.soruna çözüm buldum fakat 1.2 soruna bulamadım.

@
hakansagg hocam film açıldığında ekrana bir kez tıkla durdurma seçenekleri ileri al seçenekleri falan çıkıyor ya onun en sağında bir ok işareti var sola doğru ona bas 2 tane yuvarlak çıkacak oradan ayarlamarını yapabilirsin altyazı dahil.

coucan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm bende de 65ub950v var
Dsmart cam modül kullanıyorum
Ancak bulduğum kanallar ya kayboluyor ya da çift haline geliyor.(her mi kanaldan 2 tane oluyor)
Bunu Çözen var mı

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
her tv nin kronik sorunları var, lg nin de var doğal olarak.. 47LB670V serisi de bende var, herkes yetersiz bellek sorunundan şikayetçi, lg nin yaptığı birşey yok, ama çözümü var, internet download managerle filmi indirip atarsan flash a sorun yaşamazsın.. tv ye bilgisayar muamelesi de yapmamış olursun..

telefon alırsın bilgisayar performansı beklersin, tv alırsın aynı şekilde.. almadan önce araştırsaydınız, ben 6 ay araştırdım ne alayım ne edeyim diye.. sorunlarını bilerek aldım, samsung alsaydım yine kronik problemlerini bilerek alacaktım..

sorun var ama çözümü de var, ben film izleyeceğim zaman aciliyetim varsa telefonumdan ekrana yansıtıyorum (lg g2 var) tlf kendi tarayıcısından açarsam kendi video playerına yönlendiriyor, bende tv ye aktarıyorum, 1973 zaman makinası filmini izledim, %12 telefondan şarj gitti.. tv de izledim telefon üzerinden..

bu kadar sorunu yazmışsın ama bulutlanma sorununu yazmamışsın, ona da takan çok insan var, istiyorlar ki hatasız tv olsun.. hatasız tv vardı da bu fiyat aralığında biz mi almadık?

ben tvyi, tv izlemek için kullanıyorum.. acil birşeye ihtiyaç varsa, telefondan hallediyorum, flash tabanlı sitelerle işim varsa bilgisayardan hallediyorum..

bu sorunları sormuşsunuz ama gidin lg nin 444lü numarasını arayın çözümü onlar sunuyor sonuçta..

SahabMert

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Aynı tv ve telefonu kullanıyoruz ve aynı şeyleri yapıyoruz hocam ben çok memnunum performansından. :)

İlkerYerli

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aynı modeli kullanıyorum. Kastettiğiniz sorunları yaşamadım.

oponte

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar DLNA teknolojisini çözebilen var mı?Nero Media Home ile denedim ama bir türlü TV'nin Ağ menüsünde birşey göremedim.Sürekli bulunamadı diyor.Bu arada model 55LB652V.

meltem11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bende yeni 47lb652 aldım, herşey çok güzel fakat bende ne usb den nede paylaşımla seyrettiğim filmlerin altyazısını ekrana getiremedim, altyazıyı nasıl çağıracağız, bu konuda yardım rica ediyorum..

badred

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende daha öncesinde LG'nin 47LA740S modelinden vardı. Nisan 2014'de gidip 47LB652V aldım. Çok net söyleyebilirim ki kimse webos'lu LGTV aldığında smarttv aldım yanılgısına düşmesin. Kesinlikle başınıza dert alacaksınız. Bu tip TV'lerin çok net söylüyorum 5 katlı bir apartmanın penceresinden aşağıya atılması haktır. Yaşadığım sorunlara gelince.

1- USB'den film izliyorsanız türkçe karakterler çıkmazsa her izleyeceğiniz film için sağdaki oku seçip ayarlara gelip altyazı dilini türkçe olarak işaretlemeniz gerekir. (Evet varsayılan bir ayar yok ne yazık ki...)
2- DLNA özelliği olan bir ethernet destekli harddisk (NAS) sahibiyseniz sadece filmleri izlersiniz altyazı yok.
3- Önceki TV'mde kendi içerisinde olan Plex uygulaması için bu s*kik TV'deki webos uygulaması olan PlayZ isimli uygulamayı parayla almanız gerekir.
4- Bir tarafımı yırtmama rağmen TV'ye LG account'um ile login olamadığımdan, PlayZ (Plex türevi) uygulamasını paramla bile alamadım.
5- Menü geçişlerinin yavaşlığı, kumandadaki menü tuşunun en üstte olması gibi konuları yazmıyorum bile.
6- Yıllar öncesinde kullandığım Blackberry telefonlardan hallice olan bu ömür törpüsü olmaya niyetli WEBOS yüklü hiçbir marka cihazı ALMAYIN, aldırmayın.

Derin, sevgi ve saygılarımla

desperadotr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Her zaman prensip meselesi edindim. MArka güvendir.. Bende bir hata yaptım LG LA740s modelini almış bulundum. Seninki Webos.. benimki 2012-2013 model. Webos ile bu sorunun çözüldüğünü ve LG ile aramda olan soğukluğun giderileceğini sandım Smart TV konusunda.Taki senin postunu okuyana kadar. Bundan sonra 800 HZ lik LG nin Smart Tv sini alacağıma Samsungun 400 HZ sini kullanırım daha iyi.ÜStelik 4.25.5 Güncellemesi geldi ama yinede bir halta yaramadı. LG nin bu konuda kendini daha çok geliştirmesi lazım.