Yeni Laptoplarda 4 GB Ram

Bu konuyu okuyanlar

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hiç birşey boş kalıyor orası. O 1GByi kullanabilmek için 64bit kurmalısın zaten ileride standart haline gelecek 64 bit

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
uzm
BoSS dedi ki:
4GB ramli laptopda herkes kullanır ;P. Var mı benim gibi Pentium M 1.7MHz 512MB ramli laptopda ( ve inanılmaz derecede ısınıyor) hem sanal makine hem CS3 hemde bilmem ne işte ( o kadar çok şey yapıyorum ki) çalıştıran var mı :D.

Ama galiba üniversite zamanı yaklaşsın (2 sene sonrası) bende yeni bir laptop (12.7 inç hayalim :D ) almaayı düşünüyorum:).

İşin birde şu teknik yanı var Core2Duo ve 4GB ram birde iyi bir ekran kartı var ise bunun batarya süresi 2 saatin altında olacaktır ( ne anlamı var bataryasız laptopun ;) ) İnanılmaz derecede ısınacaktır eğer benim gibi işler yapıyorsanız laptopda [Sakın evde denemeyin :p].
Ve işletim sistemelerinin yarısının bunu desteklemediğini düşünürsek ( 64bit kullanıyorsanız başka) pek mantıklı gelmiyor ama yok alcam bu makineyi 73 saat açık duracak internete bağlı sunucuya çevireceğim ... filand erseniz ben siz normal değilsiniz derim.

Buda bir uzman görüşü ;)
uzman arkadsım acer 5630 intel cetrino coret2duo işlemci 512 ram var photoshop cs3 after effects hatta 3ds max bile çalıştırıyorum okadarda ısınmmıyo ev kullanıcısıyım bu microsoft xp ye desteğini çekmese yada vista 512 ramda rahat calıssa varya ne laptopumdan nede ramden vaz gecerim yetiyo abi ne öle 2 gb 4 gb

Reaksiyon puanı
188
benim notebookum 4 gb destekliyo ama 2 gb fazlasıyla yetio.

eğer bir gün ram'im yetersiz kalırsa ve işltim sistemimi de 64 Bit'e yükseltirsem belki düşünürüm.

Şu anda çok fazla bence gereksiz. 4 gb sınırına dayanacak uygulamaları hangimiz kullanıyo şu anda.

ben photoshop cs3, illustrator cs3, dreamwiewer cs3, ve flash cs3 açıkken bir yandan müzik dinleyip diğer yandan internette sörf yapıyom. alet banamısın demiyo. bu kadar ram i kimler kullanacak çok merak ediyorum hem de notebookta...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
yaw bende 1 gb vardı 512+512
1 tane 1 gb aldım diğerini de gelecek ay almayı düşünüyorum 2gb yapacağım :D
ram fiyatları iyice düştü...
512 yi satacağım kimse almıyor :D
10 ytl bile vermiyorlar elimde kaldı taş gibi kingston 512 667mhz ddr2 ram :D

recepyuksel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vistada 4 şart oldu..
Aşagısı kurtarmıyor. Bizim coogu server'da hala 1, 2 GB ram var. :)
Vista kullanıcılarımızn bazıları 4GB gecti.. İnsana komik geliyor ama zaman çok çabuk akıyor ve herşey çok çabuk değişiyor.