Yeni KDE Sürümü

Bu konuyu okuyanlar

Akhun Aktosun

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Masaüstü arabirimi KDE, yeni sürümüyle Linux kullanıcılarının beğenisine sunuluyor. Yeni KDE ile birlikte yenilikler de geliyor.

K Desktop Environment, yani bilinen adıyla KDE arabirimi, bu ay yeni güncellemeleriyle geliyor. Linux kullanıcılarının büyük çoğunluğunun GNOME'a tercih ettiği KDE'nin yeni sürümü 4.3.3. birçok yeni güncelleme içeriyor, fakat daha da önemlisi, daha gelişmiş bir KWin efektleri ve görsel bakımdan yeni özellikler de içeriyor olacak.

504crql31257751436.jpg

Bunun yanında JuK player daha stabil, PIM geliştirmeleri de önceki sürümlere göre daha tatmin edici olacak. Yeni KDE'yi indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

:: Sizce Yeni KDE arabirimindeki değişiklikler kullanıcıyı tatmin edecek mi?

Yazan: Akhun Aktosun
SDN - http://shiftdelete.net

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
yeter allah aşkına yeni özellikler eklemesinler artık, mevcut özellikler stabil çalışsın sorunsuz çalışsın code kalitesi artsın performans artsın kullanılabilirlik artsın rezil ettiler iyice

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
geçen hafta 4 günlük kde maceram oldu sırf yorumlara inanarak. Stabil diyordu herkes heralde 4 günün 3 gününü reportinge harcamışımdır. Her şeyi hata.

setcom_2000

Asistan
Reaksiyon puanı
0
pardusta kde nin son sürümünü kullandım. görsellik olarak cidden gnomeye fark atıyor ama hız ve stabillik dendi mi gnomeden şaşmam. çok rahat bir kullanımı var. üstelik kde nin sahip olduğunu söylediği tüm 3boyut geliştirmelerine de sahip. yeter ki ekran kartınızın kurulumunu doğru bir şekilde yapıp. sallanan pencereler mi ararsın, alaaddinin sihirli lambasına giren cin efekti gibi pencereler mi... yeter bu kadar reklam yaptığımız. şimdi yayınımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. :)

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
yeter allah aşkına yeni özellikler eklemesinler artık, mevcut özellikler stabil çalışsın sorunsuz çalışsın code kalitesi artsın performans artsın kullanılabilirlik artsın rezil ettiler iyice

internet geçmişinde yaptığım ufak bir araştırma sonucu artık biliyorum senin neden linux'e çamur atıp durduğunu haps efendi, yazık sadece acıyorum, Amerikanların dediği gibi get a life man:thumbdown::hammer:

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174

Buraya bir göz atmanı tavsiye ederim. Mesnetsiz yorumlarınla insanları kendinden

soğutuyorsun. Ayrıca dezenformasyon sağlıyorsun. :thumbdown:

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
indirme linki yok galiba :)

İndirme linki var, fakat anladığınız şekilde değil. Linux'a özgü paketler olarak var.

Windows için de bir çalışma söz konusu(KDE uygulamaları kapsamında) ama daha

kararlı bir yapı oluşmamış.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29

rezilligi neresinde anlatirmisin yoksa biz mi göremiyoruz ,bence son kullanici icin oldukca basarili ,hele pardusa entegre olunca daha bir kullanisli oluyor

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
rezilligi neresinde anlatirmisin yoksa biz mi göremiyoruz ,bence son kullanici icin oldukca basarili ,hele pardusa entegre olunca daha bir kullanisli oluyor

KDE kadar hatalar barındıran çökmeler yaşayan başka bir masaüstü yöneticisi görmedim bu kde nin doğal hali ilk çıktığı günden beri böyle KDE

@realmanager

internet geçmişimde ne gördün bilmiyorum ama bende merak ettim. ayrıca ben linux a çamur atmıyorum emin ol senden daha fazla kullanıyorumdur linux u

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
dogru sanki kendisni cökerten bir program varmis gibi ama ama özellikle kde 4.2.4 pardus sürümü gayet stabil tek tersligi pc yi kapatirken kde cöküyor bütün bilesenler yükleniyor sonra tekrardan kapaniyor,bir de su cok ters örnegin usb diske bir veri attiniz islem sonrasinda usb cikardiginizda veriler kayip cözüm baglantiyi kesmen lazim yani umount yapman gerekiyor onun haricinde tarlik yok özellikle pardusda