Yeni iPhone'ları Nasıl Buldunuz? [iPhone 5C ve iPhone 5S]

iPhone 5C ve iPhone 5S'yi Nasıl Buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    122

Bu konuyu okuyanlar

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Evet arkadaşlar. Apple bugün yeni nesil telefonlarını tanıtarak kozlarını öne sürdü. Renkli kasalar, 64 bit işlemci, gelişmiş kamera, parmak izi okuyucu. Bana kalırsa çok da yenilikçi olmadı. Bunun yerine ekranı 4.7" olarak büyütselerdi bence daha çok ilgi toplardı. Sizin görüşleriniz nedir?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Birtek parmak izi sensörü koyup millete kakalamaya devam o ios isletim sistemi lg g2 da ya da xperia z1 de olsaydi satamazdi zaten apple i kapitalizmin krali olarak görüyorum 10 sen sonraki iphone da ayni olur bunlarda bu kafayla

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
S serilerinde pek öyle yenilik olmuyor zaten 6 da büyük ekran ihtimali daha yüksektir.5c gelsede ülkeye uygun fiyatlı alsak.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
doğru düzgün anlayamadımki anlatımları kaçırdım nettede doğru dürüst özellik tablosu falan yok sdn den konuyla alakalı tablo hazırlayıp siteye yüklemelerini rica ediyorum:)

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iPhone 5C amacı itibariyle pek yenilik getirmiyor, dolayısıyla çok hoşuma gitmedi. iPhone 5S'te ise parmak izi tarayıcısını oldukça beğendim. İşlemci beklendiği üzere A7, daha hızlı. Kameranın düşük ışık performansı vs. oldukça geliştirilmiş ancak MP değerinden bahsedilmedi. 8MP ile devam ederse Apple bu konuda kaybeder. Megapixeller kalite konusunda çok önemli değil ama kullanıcılar genellikle ne kadar megapixel o kadar iyi kamera düşüncesinde. Büyük ekran konusunda haklısın, o kadar olmasa da 4.3" - 4.5" bir ekran bu oyun canavarı için gerekli. Ama her türlü satıyor, o da iPhone 6'ya sanırım. :)

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
1700-1800 liradan aşağı olacağını zannetmiyorum iPhone 5C'nin. Donanım olarak 5 ile aynı çünkü.

Ölü Pixel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben birşey sormak istiyorum izleyemedim fakat.
4s deki gibi mi olmuş kasası iphone 5s in ? siyahına baktımda aynı 4s in kasasından buyutulmuş hali gibi 4s in kasası cok saglamdı eğer aynı mantıkla yapıldıysa 5s alınır

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
iPhone 5C amacı itibariyle pek yenilik getirmiyor, dolayısıyla çok hoşuma gitmedi. iPhone 5S'te ise parmak izi tarayıcısını oldukça beğendim. İşlemci beklendiği üzere A7, daha hızlı. Kameranın düşük ışık performansı vs. oldukça geliştirilmiş ancak MP değerinden bahsedilmedi. 8MP ile devam ederse Apple bu konuda kaybeder. Megapixeller kalite konusunda çok önemli değil ama kullanıcılar genellikle ne kadar megapixel o kadar iyi kamera düşüncesinde. Büyük ekran konusunda haklısın, o kadar olmasa da 4.3" - 4.5" bir ekran bu oyun canavarı için gerekli. Ama her türlü satıyor, o da iPhone 6'ya sanırım. :)

Kamera 8 MP..

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Açıkçası xperia z1 dururken diğerleri hikaye ayrıca en düşük 5" olmalı akıllı telefon dediğin yoksa manası kalmıyor.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
5S i gayet begendim.Apple bu sefer eski S serilerinde oldugu gibi 2 yenilikle tekrar piyasaya sunmadi iphone u.Parmak izi okuyucusu buyuk bir yenilik.Hele ki Apple in bir ara modelde boylesine buyuk bir yeniligi kullanmasi cok radikal bir degisim olarak goze carpiyor.Apple i her ne kadar sevmesemde bu ozelligi sayesindr teknoloji Dunyasinda çitayi tekrar yukseltti ve teknolojiye tekrar yön verdi.Artik onumuzdeki zamanlarda cikacak butun ust seviye telefonlarda parmak izi okuyucusunu gorucez.120 fps lik video kaydida cok guzel bir yenilik.Bunlarin hepsi Galaxy S5 te bir tık daha daha ileri seviyede yerini bulucak ve Samsung tekrar hirsizlikla suclanicak.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
iPhone 5c güzel ama 5s'i pek tutmadım. Daha çok yenilik bekliyordum.

Fiyatlar ise kontratsız:

iPhone 5s 16 GB : 649$

iPhone 5c 16 GB : 549$

Vatan gibi mağazalar 5c'yi 2000'den açarlar 1700-1600'e kadar düşerler. 5s'i 2500 gibi bir fiyattan başlatıp 2200 seviyesine düşürürler.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Ne sızdırıldıysa aynen çıktı heycan yaratan bisey olmadı. Tek şey kaldı fiyat eğer ucuz olursa hareket olur yoksa cırt

Ölü Pixel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
4s ile 5s aynı kasaya sahip dimi arkadaşlar? yan çerceve kasasını soruyorym 4s de çok sağlamdı 5 de ise tırt dı 5s de 4s in kasasına dönüş var gibi ?

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Apple Storeda Kontratsız 549$ yani peşin fiyata 1113 tl oluyor + en az 300 tl vergi gelir kısaca 1500-1600 arası olur yine .. #ApplePolitikas ı

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Pek bi gelişme görmedim ben. Bu arada söyleyeyim konferansı canlı takip ettim Iphonedo dan. Androide göre pek gelişmemeiş ama hız olarak iphone 5 ten 4 kat daha hızlı. Opengl3.0 desteği de var. Daha iyi bir pil mevcut. Kamerada 5 lens ve bir sürü mod eklenmiş.Parmak izi algılayıcı var var da var. İphone a göre büyük gelişme ama tabiki iphone almam android varken :)

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Apple Bence Çok Yanlış Yolda.Ucuz İphone Dedikleri O Şey Gerçekten Beğenmedim.Ayrıca Plastik Olması Kötü.Fiyat Olarak 5 İle Kesin 50-60 Fiyat Farkı Olur.İphone 5S İse Kamerasının 8 MP Olması Kötü.Tamam Lens Önemli Fakat Biri Sana Sorucak:'Telefonun Kamerası Kaç MP' Diyecek.Diğeride'8 MP' Diyecen.Türkiyede Kişiler MP'e Önem Veriyor.Tabi Bilmeyenlere Diyorum Bunları.Onunki 8 Mp Seninki 13 Mp Diyor.Sonra Diyor Benim Kameram Senden Daha Üstün Diyor.Herneyse İphone 5S te Parmak İzi Koymuşlar İyi.A7 Çip Koymuşlar Çok İyi.Fakat O Kadar Hızlı İşlemci Koymuşlar.O Kadar 120 Fps Video Çekebiliyor.Neden 13 MP Yapmamışlar Acaba.Eğer İphone'a 4K Video Kaydı Gelirse Anca İphone 8S'te Görürüz.

Not:Android Fanı Değilim

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Ara sürümlerde pek yenilik beklemiyordum ben. Aynısı geçen sene 4s çıktığında da olmuştu. Bundada aynısı olmuş muhtemelen ip5te ki soyulma sorunu ortadan kalkmıştır. Parmak izi olayı geçen sene 4s için diyorlardı 5s'e kısmetmiş. Yukarda ki bi arkadaşada katılıyorum. Samsung s5te aynen kopyalayıp bi tanede farklı özellik sunup çıkartıcak tahmini haziran gibi. GM sürümüde çıkmış isteyen indirebilir,final sürümü :)

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Parmak izi sensörü dışında teknolojik bir yenilik yok, işlemcinin artması bekleniyordu zaten kamera da öyle ama bunların dışında iPhone 5S de hiç bir numara yok sırp apple üretiyo diyede bir telefon alınmaz ki!!
Hayır yapsın adam gibi telefon bizde alalım, hem rekabet artsın hem teknoloji ilerlesin ve sonuçta biz kullanıcılara yarasın ama yok

SDNTeknoloji

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Cihazların sızdırılması eskisi gibi Apple'ın güvenlik sisteminin iyi olmadığını gösteriyor.Cihazlara gelecek olur isek:
İphone 5C özellik bakımından neredeyse İphone 5'in aynısı.Tasarım olarak ise Lumia serisinden bir özentilik olmuş gibi geldi bana.Ayrıca Apple bu cihaz için özel bir kılıf çıkarmış ve sözde özenilen marka olan Apple bu sefer başka markalara özenmiş gibi geldi ve kılıfının 29 dolarlık satış fiyatı da baya pahalı geldi.Cihazın İphone 5'le neredeyse aynı özelliklerine ve kontratlı 16 GB versiyonu için 99 dolarlık satış fiyatına bakacak olursak bu biraz İphone 5 sahiplerini kızdıracak gibi görünüyor.Ayrıca Apple bu cihazın malzeme kalitesini plastik olarak yapmış ve bu nokta da aklıma Samsung'a yapılan haksızlıklar geliyor ve bu ürünün malzeme kalitesi ile yapılacak yorumları bekliyorum.Ayrıca Apple bir yerde 'İçinde ayrıca Android yok.' cümlesi beni baya kızdırdı ve aklıma hemen Android lideri olan markaların iOS ile ilgili böyle bir küçük düşürme yapmadıkları aklıma geldi.

İphone 5S'e gelecek olursak bilindiği gibi internetteki tüm söylentiler doğru çıktı ama yinede biz özelliklere bir bakalım:
Geliştirilmiş 64 bitlik Samsung tarafından 32nm olarak üretilen A7 çip
Parmak okuyuculu home tuşu
Çift flaşlı geliştirilmiş 8 MP kamera
Özel M7 adındaki sensör çipi
İlk iPhone'dan 40 kat üstün özellikleri ve Altın renkli seçeneği dikkatimi çekti.Genel olarak İphone 5S fena bir cihaz değil fakat her zamanki gibi Apple politikası burada bir engel oluşturuyor ve maalesef ki cihazın fiyatları dudak uçuklatıcı.Ve bu fiyatları Türkiye'de maalesef düşünemiyorum.Apple lansmanından iTunes'in festivali ve İnfinity Blade 3 hoşuma gitti.Sonuç olarak hiçbiryerde canlı yayına sunulamayan bu lansman pek de hoşuma gitmedi desem yeridir.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Ne sızdırıldıysa aynen çıktı heycan yaratan bisey olmadı. Tek şey kaldı fiyat eğer ucuz olursa hareket olur yoksa cırt

Fiyatın ısrar la ucuz olmayacağını belirttiler. Bu zamana dek ucuz yapmışlar ama artık ucuz olmayacakmış :D

Son mesajlar