Yeni iPHONE ler

Bu konuyu okuyanlar

AbdullahKARA07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Gençler yaz sonu iphone 7 plus alcam eylülün ilk haftası falan ikinci haftasında da yeni iphoneler tanıtılacak sizce yeniler çıkınca eskilerde düşüşmü olur yoksa artışmı?

(Bide iphone 7 plus kullananlardan tavsiye ve görüş alabilirmiyim)

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Normalde Apple'ın sabit fiyat politikası vardır. Misal eskiden iPhone, 649 dolardı. Yenisi çıkınca o 649 dolar oluyor, eskisi 100 dolar ucuzluyordu. Yanlış hatırlamıyorsam. X 999 dolardı. XS çıktı o da 999 dolar oldu eskisinin fiyatı düştü.
Lakin memleketimizde dolar mütematiyen yükeldiğinden ötürü iPhone da hep yükseliyor. Dolar kuru sebebiyle hiç sabit fiyat görmedik.
Elbette XI çıkınca 7 daha da ucuzlar. Benim bir arkadaşım 3300 lira iken 2 sene evvel almıştı. 2 sene geçti şu an 4binlerde galiba.
Ben bekleyin derim. 2-3 ay kaldı zati.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Mutlaka düşer, tabi dolar yükselmezse...
Ayırca yeni iPhone'lar siteye eklenince iphone 7 serisi kalkacak bu yüzden fiyatı bi o kadar daha düşecek. Bence sen apple tarafına değil de ekonomistlere odaklan :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bu saatten sonra artık İPhone alınmaz sürekli kendini tekrar ediyor bir de dolar kuru sürekli değişkenlik gösteriyor
İPhone ülkemize uygun bir telefon değil
Evet İPhone Apple ekosistemi için alınır ve İOS Apple'ın kalesi bunu hepimiz biliyoruz ama sunduğu özelliklere göre fiyatları çok tuzlu ki bataryası bile almamak için bir sebep

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Parana yazık olur yeni nesil androidler varken

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bir tarafta g7, v30+ bir tarafta iphone 7 karar sizin.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
4"lik ekran ile 5.8"lik ekran aynı değil. Kameraları aynı değil. Çipleri ve hızları, performansları aynı değil. Misal ikisinde de Garageband'i yahut iMovie'yi açtığınızda verdiği konfor aynı değil. Altı sene öncekiyle şimdikini kıyas ediyorsunuz. iOS aynı ise Android de aynı. Ben de Android kullanıyorum. Hatta iyi bir kuanıcıyım.
Şu da var ki XS'in, hatta yenisi çıkınca XI'in fiyatı 999 dolar olacak. Çarp 6 ile, ver %94 vergiyi; oldu mu sana 12000. Elbette çok pahalı.

(Ekleme: Türkiye'de Garanti süreci 2 yıl mecburi olduğuçün Apple bir yıllık üzerine koyuyor. +150 dolar. )

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Fiyatı düşer elbet. iOS almayı düşünüyorsan, bütçene uygun olan iPhone'u al, geç. Forumlarda filan dolaşırsan kimse iPhone önermez ama bence Android hiçbir zaman iOS kalitesinde olamaz.

AbdullahKARA07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Telefon önerilerini aldım zaten 7plus kullananlardan ricam deneyimlerini aktarabilirmi

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
4"lik ekran ile 5.8"lik ekran aynı değil. Kameraları aynı değil. Çipleri ve hızları, performansları aynı değil. Misal ikisinde de Garageband'i yahut iMovie'yi açtığınızda verdiği konfor aynı değil. Altı sene öncekiyle şimdikini kıyas ediyorsunuz. iOS aynı ise Android de aynı. Ben de Android kullanıyorum. Hatta iyi bir kuanıcıyım.
Şu da var ki XS'in, hatta yenisi çıkınca XI'in fiyatı 999 dolar olacak. Çarp 6 ile, ver %94 vergiyi; oldu mu sana 12000. Elbette çok pahalı.

(Ekleme: Türkiye'de Garanti süreci 2 yıl mecburi olduğuçün Apple bir yıllık üzerine koyuyor. +150 dolar. )
İOS kullanımımı kast etmiştim elbette ekran boyutu işlemci kamera ve tasarım farkı var ben bunları görmezden gelerek bir karşılaştırma yaptım

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
O vakit iOS yüklü her cihaz aynı değil. iOS 13 SE'te de olacak XS'de de..........
İOS kullanımım demek istedim İOS 7'den IOS 10'a kadar kullandım çok büyük değişiklik göremedim sadece sürüm numarası değişiyor
tabi İOS yüklü her cihaz aynı performansı vermiyor o konuda haklısın

Son mesajlar