Yeni Iphone kullanıcısı

Bu konuyu okuyanlar

Phoique

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Selamın aleyküm hepinize yeni Iphone 6s 32 gb gold modelini almış bulunmaktayım. Daha dün aldım ve icloud hesabı açtım siri parmak izi derken hallettim kurcalaya kurcalaya ilk şarjım nasıl olmalı diye arkadaşa sordum tamamen bitir sonra kapalı şekilde doldur dedi öyle yaptım şimdi ise önerilerinize ihtiyacım var daha önce android kullanan birisiyim ios ilk defa kullanıyorum neler öneriyorsunuz şu ayarları yaptınmı işte şu uygulamalar çok işine yarayacak vs biraz tüyo verir misiniz müzik konusunda itunes ile bilgisayarımdaki müzikleri attım app storede iplay iyi olduğunu söylediler ama 200 tane müziği indir indir bitmez biraz yardım eder misiniz ?

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Selamın aleyküm hepinize yeni Iphone 6s 32 gb gold modelini almış bulunmaktayım. Daha dün aldım ve icloud hesabı açtım siri parmak izi derken hallettim kurcalaya kurcalaya ilk şarjım nasıl olmalı diye arkadaşa sordum tamamen bitir sonra kapalı şekilde doldur dedi öyle yaptım şimdi ise önerilerinize ihtiyacım var daha önce android kullanan birisiyim ios ilk defa kullanıyorum neler öneriyorsunuz şu ayarları yaptınmı işte şu uygulamalar çok işine yarayacak vs biraz tüyo verir misiniz müzik konusunda itunes ile bilgisayarımdaki müzikleri attım app storede iplay iyi olduğunu söylediler ama 200 tane müziği indir indir bitmez biraz yardım eder misiniz ?
Yani uzun bir cevap olur siz istediklerinizi sorun seve seve yardımcı olurum hayırlı olsun. Bu arada şarj konusunda yanlış bilgi açık kapalı farketmez kafanıza göre takılın ben yıllardır kullanıyorum bir sorun yaşamadım
--- Gönderi Güncellendi ---
Ayarlar dan hücresel kısmına girin kullanmadığınız uygulamayı kapatın mesela internetinizi boşa harcamasın diye otomatik ışık seviyesini kapatın kendinize göre ayarlayı sensör sürekli şarj harcamaz en azından

Phoique

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Yani uzun bir cevap olur siz istediklerinizi sorun seve seve yardımcı olurum hayırlı olsun. Bu arada şarj konusunda yanlış bilgi açık kapalı farketmez kafanıza göre takılın ben yıllardır kullanıyorum bir sorun yaşamadım
--- Gönderi Güncellendi ---
Ayarlar dan hücresel kısmına girin kullanmadığınız uygulamayı kapatın mesela internetinizi boşa harcamasın diye otomatik ışık seviyesini kapatın kendinize göre ayarlayı sensör sürekli şarj harcamaz en azından
Teşekkür ederim, otomatik parlaklık yok kendim %10 seviyelerinde açıyorum fazlası gözüme zarar veriyorda hücresel veri değilde wifi çok kullanıyorum. Önerdiğiniz müzik programı ve oyunlar varmı

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Şarjının daha uzun gitmesi için yapılacak bir kaç ayar var onlarıda uygularsan daha iyi olur arka planda uygulama yenileme ve konum servisleri gibi bir kaç ayar var onlarıda yaparsan daha iyi olur

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Teşekkür ederim, otomatik parlaklık yok kendim %10 seviyelerinde açıyorum fazlası gözüme zarar veriyorda hücresel veri değilde wifi çok kullanıyorum. Önerdiğiniz müzik programı ve oyunlar varmı
İndirecek olduğun program konusunda çok önceden kullandığım tubidify vardı ismini yanlış yazmış olabilirim buna yakındı uzun süredir kullanmıyorum. Benim Öner'im şu tek ıos içi değil android için de aynısı spotify fizy gibi yasal programlar var aylık ödemeleri çok uygun fiyata üstelik müzik taşıma derdin Yok o anda hangi müziği istersen aç dinle internetin den harcamasan öyle bir yola gitmenizi öneririm sorunsuz içiniz rahat güvenli bir şekilde dinlersiniz.

atknyrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İlk 500 Şarj döngüsü diye bişey duymuşsundur belki. Onu doldurmamak için telefonu düzgün şarj et, şarjda takılıyken takılma. Arka planda yenilenen uygulamaları kapat, Otomatik parlaklığı kapat, Bana kalırsa evinde pc falan varsa konum servislerini telefonunda kapat ihtiyaç haricinde kullanma. Telefonu mümkün mertebe İtunes ile güncelle telefonu ios 10'da falan ise hiç 11 e geçmeni tavsiye etmem. Bunu dışında müzik servisi olarak Apple Music uygulamasını öneririm aylık 10 TL hiç bişey değil. Gerekli bir konuda yardımcı oluruz. HAYIRLI OLSUN :)