Yeni iPhone aldım bir kaç sorum var.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

mdkbet maalesef üzülerek söylemek gerekiyor ki cidden ileriki zamanlarda sarj konusunda çok farkediyor iphone arkadaşlar yeni almış ve muhtemelen şuan çok mutlu olacaklar sarj konusunda çünkü cihazları hiç yorulmamış durumda ve bataryalarıda ömürlerinin başında.Şuan edgeyi açıp battery doctora baktım edgeyi kapatmazsam sarjımın 2saat13dk az gideceği konusunda uyarıyor beni :( Aman arkadaşlar bunu okuyup etkilenmesi kullanımdan kullanıma değişir tabiki ben her bilgisayara oturduğumda telefonu bilgisayara bağladığım için batarya ömrünü tüketmeye başladı

mdkbet

Profesör
Bu arada ipad2 de kullanıyorum 3g li olmayan modelinden
onunDa şarjı bitmiyor resmen aynı performansı iphone da sunabilseler
apple konuyu kapatır ceketini alır çıkar herhalde :)

@pilger Teşekkür ederim şuan jb yapamıyorum bildiğin üzere yapacağımıda iOs 7 çıkınca o zaman karar veririm herhalde. Jb olmadığı için tema değiştirebiliyor muyum değiştiremiyor muyum ayrıca temaları nerden nasıl yüklerim ?
Tabii ki senin kararın ama bana sorarsan çok bozuyor.Örnek vermek gerekirse;
http://forum.shiftdelete.net/ios/31...ilitli-ekran-temasi-jailbreak-gereklidir.html
Senin seçimin tabii ki,ben sadeliğe önem veririm sen işlevselliğe o ayrı konu.

Ben 2,5 haftadır iPhone 4 8GB White kullanıyorum Cihaz Kullanımda 6 saat 45 dakika ( İnternet - arama - mesaj vs vs ) Beklemede ise 2 gün 1 saat şarj kalan %5 gördüm yani öyle korkulacak bir durum pil olayında... % 20 altına indiğinde şarja takarım 15 günde bir gün pili sonuna kadar sömürür sonra şarja takarım ama iyi gidiyor nazar değmesin...
Ben tüm gün mesajlaşmama oyun oynamama ve internette gezinmeme rağmen 16 17 saat çok rahat yetiyor bana.

alıntı yaptığın mesajımda sadece sarjdan bahsettim sarjdan dolayı mı iyiki almamışım diyorsun :) gereksiz kullanılmayan 3g edge konum tabiki kapalı olacak aydınlığın öyle ahım şahım bir zararı yok sarja fakat malesef ki mobil veri cidden sömürüyor sarjı ki bu neredeyse her cihazda aynı bataryası çok çok yüksek değilse
Zaten retina ekran olduğundan dolayı görüş açısı son derece yüksek ekran ışığı en kısıktayken bile çok rahat kullanabiliyorum aşırı bir ışık olmamasına rağmen ki zaten parlaklık ne kadar fazla olursa gözünüzü o kadar fazla yorar.

Teli ilk aldığımda şarjı bir gün gitsin yeter diyordum
3g wifi her türlü senkronizasyon hava durumu vs gibi bilimum network fasiliteleri sürekli açık olduğu halde bir günden fazla gidiyor
o yüzden şu anda mutluyum:)
Şuan bende aynı şekilde bir gün çok rahat gidiyor bana.

Tabii ki senin kararın ama bana sorarsan çok bozuyor.Örnek vermek gerekirse;
http://forum.shiftdelete.net/ios/31...ilitli-ekran-temasi-jailbreak-gereklidir.html
Senin seçimin tabii ki,ben sadeliğe önem veririm sen işlevselliğe o ayrı konu.
iOs 7 güncellemesinin ardından karar vereceğim ama orjinalliğini bozmayı pek düşünmüyorum açıkcası.

program tavsiye etmek yada etmemek diye bir sey iosta yok zaten programlar birbirinin benzeri .

burda sizin tek tek yorumlara bakip indirmeniz gerekiyor .

puffin web browser indir sitelerden video izleyebilmek için bedavası süreli.Normal kullanımda safari video vb izleyeceğin zaman puffiini tercih edersin puffinde safariye yakın bir stabillikte çalışıyor.Jailbreak cihazın orjinalini sadeliğini bozmaz ki fikrin çok yanlış home tuşuna basıp ana ekrana geçmekle ekranı yukarı kaydırıp ana ekrana geçmek , home tuşuna 2 kere basıp uygulamaları görüp kapatmakla ekranı yukarı çek bırak hareketiyle uygulamaları görüp kapatmak aynı şey ve 2.saydıklarım daha kolay ve pratik.Tabiki tercih meselesi .