Yeni Hosting Firması İçin Bilgilerinize ihtiyacım var

Sizce bu işi yapabilirmiyiz

• evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

Bu konuyu okuyanlar

j.eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar yardımlarınıza çok ihtiyacım var Şimdiden yardımlarınız ve eleştirileriniz için teşekkür ederim. 8 senedir modelist olarak çalışıyorum. ama artık bu işi yapamıyacağımı düşünmeye başladım.

şuanda c# yazılım eğitimi alıyorum asp.net, html, ve az düzeyde java biliyorum. yazılım egıtımımın bıtmesıne 1 ay kadar 1 zaman kaldı.Bitince Sistem uzmanlıgı eğitimini alacağım.
yakın bir arkadaşımla birlikte ufak çaplı bir hosting firması kurmayı düşünüyoruz.bu konuda sistem uzmanı olarak çalışan 1 arkadaşla görüştük. bize verdiği fiyat ve bilgiler beni tam olarak aydınlatmadı. yada ben anlamadım fiziksel makinenin donanımları hakkında işlemcisi nasıl olmalı bu konu hakkında en ufak bir fikrimiz yok. fiziksel makineler için ayırabileceğim bütçe 30 bin tl. makineleri 2.el mi almalıyım yoksa sıfırmı. 30 bin tl ile alacağım sunucuların özellikleri nasıl olur. En iyisi sorularımı yazıyım

1-)firewall ,lisanslar,internet hattı, Qnap jeneratör klima vs. bunun gibi gerekli ekipmanlar tam olarak ne lazım bize.

2-)bu ekipmanlar ve sunucuya vereceğimiz 30 bin tl ile bize nekadarlık bir sermaye gerekiyor. yada şöyle sorayım bize çok zarar ettirmeyecek en azından para kazanmaya başlayıncaya kadar işimizi görecek sunucular ve diğer donanımlarla birlikte nekadarlık bir sermaye lazım ekipmanların isimlerini de söylerseniz çok memnun olurum.konuştuğumuz sistem uzamanı bize 120bin tllik bir bütçe gerektiğini söylemişti mesela.

3-) bu işi hakkıyla yaparsak 7/24 destegı saglamak ıcın elımızden gelenı yaparsak,müşteri bulma ıimkanımız artarmı

4-)güvenlik için ceh (ethical-hackerlık) kursu yeterlı olurmu yoksa .guvenlık ıcın ayrı bir eleman dahamı bulmamız gerekiyor

5-)ofisin konumu önemlimi

6-)firma için kuracagımız web sitesinin önemi nedir sitenin tasarımını profesyonel birisinemi yaptırmalıyım. yoksa kendim hazırlasam yeterli olurmu

7-)backupları ellemı yapmalıyım?yoksa backuplar için program veya ayrı bir backup donanımımı almalıyım.

8 --) bu firmanın aylık olarak(örnekliyecek olursam ="ilk üç ay hiç kazanamazsın.3 ay sonra anca ofisin kirasını çıkartırsın"...)kazancı zararı ne olur bize.

9-)ben bu firmada ekstra olarak web tasarım,masaüstü programlar,eticaret sitesi, knıght online,metin2 , counter..)gibi pvp servlerları sunuculara kurup kiralamayı düşünüyorum.sizce mantıklı olurmu.Daha önce knıght online ve metın2 oyunlarının pvp serverlarını kurmuşluğum var kodlamaları map kontrollerini... fln biliyorum.

10-)pazarlama üzerine hiç bilgim yok . bunun için ekstra bir eğitim almalımıyım.yada websiteme sağlam bir seo çalışması yapmam yeterli olurmu

Şuanda aklıma sürekli olarak takılan sorular bunlar.Kusuruma bakmayın daha önce hiç işyeri açma deneyiminde bulunmadığım için bukadar soru soruyorum. ve bende artık birşeyleri başarmak istiyorum.gerekirse gece gündüz firmada yatarım ama lütfen yapmam gerekenler almam gereken eğitimler. nasıl bir yol takip etmem gerektiği hakkında beni yönlendirin . hazırda olan bir birikimimde yok sadece sunucuların parasını denkleştirebilirim belki.bankadan çekeceğim kredi ile sermeyami çıkarmayı düşünüyorum. eleştirilerinizi ve yardımlarınızı esirgemeyin tek cümlede olsa birşeyler yazın lütfen.Teşekkür ederim

j.eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lütfen 1 kaç kelimede olsa yazabılırmısınız yardımlarınıza gercekten cok ıhtıyacım var tesekkur ederım

Cnrkrkmzl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bu konuyu webmaster forumlarında açtınızmı acaba ? wm forumlarında daha tecrübeli kişiler olacağını düşünüyorum (wmaracı,r10 gibi siteler)

j.eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yok acmadım orayada acıyım hemen tesekkur derım yardımcı oldugunuz ıcın

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
standart oyun sunucuları için
xeon sistem olucaktır.
2.el olmasını önermem.
Açmanızı hiç önermem
piyasa zaten bunun ile kaplı.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Şöyle söyleyeyim, öncelikle girişimciliğinizi sevdim. :)
Hosting firması açmak çok zahmetli bir iştir ve cebinizde paranızın olması gerekiyor ama bunun yanı sıra çok kazandıracağı kesin, uygun reklam vs yapabilir ve kitle toplarsanız paraya para demezsiniz diyebilirim. :)