[YENİ] GM Discovery QUADRO

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Lazzz

Rektör
Abi bu marka bu özellikte ki telefonlar tamam da tasarıma ağırlık verseler biraz.

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Bence tasarimi hos led flashi var sanirim batarya mukemmel ekran boyutu 4.5 inch ideal sadece islemci ve ram konusu can sikici fiyat da onemli tabi 699 gibi bir fiyattan satilirsa peynir ekmek olur sanirim

mustafaysu

Asistan
Arkadaşlar telefonun asıl üreticisi kim bilmiyorum ama BLU'nun Life Pure Mini adlı telefonunun aynısı ki bence Türkiye ye getirilmesi çok iyi olmuş, ekrana kıyasla batarya çok iyi, tam istediğim gibi, piyasada bu ekranda bi Moto G bide bu vardı ama onun da kamerası düşüktü, çok kalındı ve fiyatı biraz yüksekti umarım fiyatı Moto G deki gibi 750-800 TL olmaz, olsa bile hakedebilecek bir telefon, şimdilik güzel gibi. Ama tabi incelemelere bakcaz.

http://www.bluproducts.com/index.php/life-pure-mini

http://www.bluproducts.com/images/pdfguides/LIFEPUREminiSG.pdf

GeneralMobile Discovery 16GB vs GeneralMobile Quadro4

GeneralMobile Discovery 4GB vs GeneralMobile Quadro4

[h=1]BLU Life Pure Mini Unboxing - English Version - YouTube

BLU Life Pure Mini - YouTube[/h]

metas53

Doçent
Arkadaşlar resmi face sayfasından aldığım bilgiye göre telefon önümüzdeki hafta özel bir kanalda satışa sunulacakmış
Şimdi gülsemmi dalgamı geçsem yoksa gerçekten tebrikmi etsem bilemedim ?

İSS-1

Doçent
Cihaz 16 GB Hafıza ile geliyor (ROM) , kullanıcıya da 12 GB gibi bir alan kalır. 1 GB RAM olması biraz hayal kırıklığı ama fiyat olarak konumlandıracakları yeri düşünürsek fiyatınında aşağı seviyelerde 700-750-799 arası olması muhtemel.

İşlemci : Mediatek MT6589T - Quad-core 1.5 GHz

Grafik Birimi :
PowerVR SGX544MP2

Video Çekimi : 1080p ve 30 fps

MuhittinTopalak

Üyecik
Büyük ihtimalle meditek işlemciyle gelecek. Benim dikkat çekmek istediğim asıl şey şu 2 sene önce çıkan telefonda 4.2 kullanıyordu yenisi çıkıyor hala 4.2. Bu nedir ?

İSS-1

Doçent
Büyük ihtimalle meditek işlemciyle gelecek. Benim dikkat çekmek istediğim asıl şey şu 2 sene önce çıkan telefonda 4.2 kullanıyordu yenisi çıkıyor hala 4.2. Bu nedir ?
Cevabı basit, Çin çıkışlı olduğu için çoğu firma Meditek MTK kullanıyor onların yonga setinde de 4.2.2 mimarisi ile uygun.

Bu yılın 2. çeyreğinde büyük ihtimal 4.3 ile çıkarmaya başlarlar o da 2 yıl gider :D

OnrAYDN

Üyecik
Telefonun kesinlikle tutmayacağını düşünüyorum.. Eğer alıcak olursa muhtemelen şarj sorunları yaşayan birisi alır çünkü ram düşük işlemci orta halli ama pil tablet pili resmen.

İSS-1

Doçent
Pilin değiştirilemediğini de belirtelim...

nano6824

Doçent
Discovery 650 16gb 620 4gb bandına dğşer bunu da 800den sunarlar
kardeşime de 1hafta önce discovery 1 aldık iyi mi D:4gb 620 tl

engerex

Dekan
Batarya dışında bir esprisi yok. Discoverye göre eksileri var. GM ilginç seyler yapıyor.

Headhunter

Doçent
İyi hoş da 9.7 mm nedir arkadaş...
4.5" telefona 3000 mAh batarya sığdırmak pek kolay iş değil. Haliyle o kalınlık bence gayet normal.

Ayrıca çok eleştiren arkadaşlar olmuş fakat dünyaya farklı bir pençereden bakıyorlar bence. Herkes sizin gibi çıkan bütün oyunları telefonda oynamak istemiyor veya aynı anda 10 uygulama açmak istemiyor. Bu kesim genel telefon kullanan oranın içinde belki %5.

Şahsen ben telefonu beğendim boyut ölçüleri iyi olmuş ekranı güzel ve şahsen telefonda bataryanın uzun gitmesini düşünenlerden olduğum için batarya beni çok memnun etti. Eğer iyi bir optimizasyon yapıldıysa yoğun kullanımda 2 gün gider diye düşünüyorum.

Eğer iyi bir fiyat bandında konumlandırılırsa bence gayet yeterli bir telefon. Fakat Telpa konusunda endişelerim var. İnternette okuduğumuz garanti olayları can sıkar türden. Bende şarj soketi arızasıyla 2 hafta önce kardeşimin telefonunu gönderdim. Bakalım inşallah yaşanan sıkıntılar bizim de başımıza gelmez. Sonuçta müşteri memnuniyeti çok önemli firmanın bu konuda sağlam adımlar atması lazım.

celalim93

Doçent
• Sistem:Android İşletim Sistemi (4.2 Jelly bean)
• İşlemci:1,5 GHz X 4
• Bellek:1 GB RAM / 16 GB ROM
• Bellek Genişletme:Yok
• Bellek Ekstra:OTG Bağlantısı
• Gelişmiş:Hareket Sensörü (G-sensor)
• GSM Bant:GSM 850/900/1800/1900, 2100 MHz
• Çift SIM Kart:Yok
• 3G İletişim:3G Hızında Internet, Görüntülü İletişim
• 3G Standart:HSDPA 42 Mbps / HSUPA 21 Mbps
• SAR Değeri:0,61 W/Kg Özgül Emilme Oranı
• Uçuş Modu:Var (Şebeke Sinyalini Kapatabilme)
Kablosuz Bağlantılar• Bluetooth:Bluetooth 4.0, A2DP (Çoklu bağlantı)
• GPS Uydu:GPS Uydu Bağlantısı (A-GPS Destekli)
• Wireless:Kablosuz Ağ Bağlantısı (802.11 b/g/n)
• Paylaşım:HotSpot
• Diğer:WiFi Direct
Boyutlar:131 x 63 x 9.7 mm
• Ağırlık:152 gram
• Yuvalar:Micro USB
• Pil:Li-Ion, 3000 mAh
• Renkler:Siyah, Beyaz
Ekran ve Tuşlar• Teknoloji:Super IPS, 16 mil. renk
• Ejran Çözünürlüğü:1280 x 720 px
• Boyutlar:4,5"
• ppi:326

genel olarak idare eder

S

SDN Okuru

SDN Okuru
General mobile gercekten sasırttı. Blu fırmasından urunlerı alıp alıp turkıyeye getırıyor. Bıraz da oppo falan getırsın ıyı olmaz mı. Yada en azından cıft sımlı telefon getırsın mıcro card gırısı olsun blu lıfe one x var onu getırsın kagıt gıbı Yada tum blu urunlerını getırsın bız secelım..

Asteriks

Profesör
Güzel olmuş sadece bataryaya çalışmışlar. 1 GB Ram biraz düşük olmuş ama yinede iyi.
Android 4.2 ile gelmesi çok kötü olmuş keşke 4.3 ya da 4.4 ile gelseymiş daha iyi olurdu.

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Sitede kalınlık 8.9 mm olarak değişmiş tekrar

stat counter