Yeni Ekran Kartı veya VGA

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Merhaba,

Görüntüde gördüğünüz iş yeri bilgisayarımız ve bunu çift ekran haline getirmek istiyoruz. Kullanılacak aktif 2 programın aynı gözükmeye konusunda faydası olacağı için.
V6uztRzvTaWXkL1DNdli7Q.png

2. ekran için kasanın arkasında ikinci giriş yok. Buna ben ekran kartı mı almak zorundayım yoksa Usb to VGA allsam olur mu yada bu 2 uçlu ekran kablaloları varmış çatallı iki ekrana takılabiliecek nasıl bir yol önerir siniz? Maliyeti düşük olsun istiyorum

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Aynı görüntüyü vereceğiniz için VGA çoklayıcı alabilirsiniz. Bkz.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Tek görüntüyü ikiye böleceğim işte. Vga'yı usb girişine takıp oradan 2. ekranı bağladığım zaaman sorun çözülüyor değil mi? ve usb hızı önemlimi kaç olması gerekiyor ve benimki kaç nasıl bilebilirim

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
USB nereden çıktı? Sizin farklı planlarınız var sanırım. Yapmak istedikleriniz daha açık şekilde yazmanız gerekiyor.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Usb to VGA olarak kastettim ben çünkü. Benim eğer bilgisayar yada ekran kartı destekliyorsa 1. ekranı ekran kartı üzerinden vga ile bağlamak ve 2. ekranı (ekran kartrında 2. vga imkanı olmadığı için) usb to vga ile bağlamak

h

Rispeacebell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
başka giriş varmı varsa ona uyan kablo veya dönüştürücü ile dene

vga çoklayıcı bildiğim ekranı klonlar yanı iki ekranda aynı şeyi aynı anda yapar multitasking için işe yaramaz

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Ekran için tek girişi var ve artı bir ekran kartı almadan farklı bir yöntem ile 2 ekran kullanabilmeliyim

Rispeacebell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
iki ekran derken bir ekranda bir sayfa açıkken öbür ekranda ayrı sayfa mı açık olsun istiyorsun (multitasking)

---- Mesajlar birleştirildi ----

bunu yapamazsın

---- Mesajlar birleştirildi ----

ama yaptığın 1 şey aynı anda aynı şekilde iki farklı ekranda gözüksün istiyorsan vga çoklayıcı olur

Son düzenleme:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Multi-Tasking galiba benim istediğim şeyin terimsel karşılığıı.

İstediğim bir resim çizdiğimi düşün yarısı A yarısı B ekranında olacak. 1 ekranda alacağım görüntüyü 2 ekrana eşit şekilde bölerek ikisinin toplamında almak. A ekran + B ekran = Tam bir ekran gibi denklemi var yani. En basit nasıl çözebilirim işte bunu ben

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Sorunum hala günceldir. USB portta takılan VGA kablolar var. Bununla ekran kartına bağlı VGA ekranı ortak kullanmamda fayda sağlar mı? 2 aynı ekran değil. 1 görüntünün ikiye bölünmesi.