yeni ekran kartı konusunda fikir verirmisiniz

Bu konuyu okuyanlar

mzffr95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba arkadaşlar ben pc me yeni bir ekren kartı almayı düşünüyorum ama nasıl bir ekran kartı alma konusunda bir fikrim yok birde pcme hangi ekran kartı uyar bilmiyorum bu konuda sizden yardım talep ediyorum bu konuda beni aydınlatırmısınız ? pc min özellikleri ;
işlemci : intel core i5 .20 ghz 4gb 64 bit windows 7 home premium
ekran kartı : nvidia geforce 9500 gt ddr2 128 bit directx 10

M

Murat Burç

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar ben pc me yeni bir ekren kartı almayı düşünüyorum ama nasıl bir ekran kartı alma konusunda bir fikrim yok birde pcme hangi ekran kartı uyar bilmiyorum bu konuda sizden yardım talep ediyorum bu konuda beni aydınlatırmısınız ? pc min özellikleri ;
Hangi nesil i5 olduğunu bilmeden sana bir tavsiye veremeyiz yalnız dxdiag görüntüsü atabilirsin aslında

mzffr95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
birde güç kaynağını bilmiyorum ona nasıl bakcaz kasayı mı acmam lazım

Ekli dosyalar

• 21z.png
    21z.png
    57.4 KB · Görüntüleme: 601
  • Adsız.png
    Adsız.png
    60.1 KB · Görüntüleme: 245

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
PCI Express girişli bütün kartları takabilirsin. Ancak i5 işlemcinin ilk nesil olduğunu varsayarak darboğaz yapmaması açısından orta sınıf bir ekran kartı olabilir. Bunun yanında bütçe de belirtmelisin.

mzffr95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
300 400 tlyi geçmese yeter bu konularda pek bilgili olmadığım için direk bir kart önerirmisiniz

neymar_fato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
şimdi amacın ne aslında önemli olan o
mesela aaa+ oyunlar mı oynıcam diyorsun yada orta seviye oyunlar mı en iyisi oynamak isteğin oyunları yaz

mzffr95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ya aslında cs go ve lol oynuyorum bunları açsa yeter aslında bu yetiyordu bana ama ekran kartının fanı yalpa yapmaya başladı ve sanırım tam soğutamıyor oyunlarda kasma yapıyor yoksa başka bi sıkıntı yok kartımın :D

mzffr95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
aslında direk bi fan bulabilirmiyim fanı değiştirsem benim sorunum hallolacak sadece fan satılıyor mu

mzffr95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
mesela ben bu kartı alsam taksam kasama herhangi bir problem olur mu uyumsuzluk gibi felan

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68

mzffr95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
nVIDIA GeForce 9500 9400 8600 8500 8400 Video Card VGA Cooler Cooling Fan 55mm Türkiye'de satılan yer var mı bilmiyorum böyle bir şey alabilirsin. Eğer değiştirmeyi düşünürsen Zotac Nvidia GeForce GTX 750Ti 2GB 128Bit GDDR5 (DX11.2) Fiyatı bunu öneririm bütçeyi biraz aşıyor yalnız.
peki ben bi burdaki pc tamiri yapan yerlere bi sorum eger bulabilirsem direk fanı değiştireyim olmadı sizin önerdiğiniz ekran kartını alım zaten bayadır kullanıyorum belkide değiştirme zamanı gelmiştir yardımlarınız için çok teşekkürler

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
peki ben bi burdaki pc tamiri yapan yerlere bi sorum eger bulabilirsem direk fanı değiştireyim olmadı sizin önerdiğiniz ekran kartını alım zaten bayadır kullanıyorum belkide değiştirme zamanı gelmiştir yardımlarınız için çok teşekkürler
Yalnız sıcaklık değerlerini kontrol etmende fayda var. Eğer fanda sıkıntı yoksa boş yere değiştirmiş olursun.

mzffr95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ben kasayı açıp baktım kasadan ses geliyordu zaten normalin dışında oda ekran kartı fanından geliyor fanı söküp baktım fan dönerken yalpa yapıyor dedim sorun bu herhalde bide sıcaklığa bakayım gerci fan zaten 10 20 liradır bi fan alıp deneyim performansta hala sorun olursa artık yeni bi ekran kartı alırım sizin önerdiğiniz güzel gibi