Yeni Ekran Kartı fps sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Sadece RPM önemli değil ki CFM de önemli,sadece fanın hızlı çalışması ya da CFM in yüksek olması da önemli değil ısıyı fanların soğutacağı yere getiren iletken maddenin de iyi olması gerekir,mesela ben 4 adet bakır ısı borulu bir soğutucu önerdim.
Neden o zaman max 2636 desteklerken 2500'te sabit?
Ekran Alıntısı.PNG

bu arada intel stock soğutucumun ayağı kırıldığı için TX bir fan kullanıyorum fakat aynılar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada sanırım xeonun TDP değeri daha düşük.

Emir Aydın

Profesör
Neden o zaman max 2636 desteklerken 2500'te sabit?
Ekli dosyayı görüntüle 76731
bu arada intel stock soğutucumun ayağı kırıldığı için TX bir fan kullanıyorum fakat aynılar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada sanırım xeonun TDP değeri daha düşük.
Fanın 2500 sabitlenmiş olması sorunu hakkında bir fikrim yok maalesef,fakat bunun konumuzla ne alakası var,sanki bana anti cümle gibi "Neden o zaman" yazmışsın da konumuz işlemci soğutucusu-termal macunun önemi.

Xeonun TDP si daha düşük değil,kendi sitesinde 120W yazıyor,bir server işlemcisi olduğu için çok ta şaşırmamak gerekiyor.

Emir Aydın

Profesör
İşlemci fiyatına soğutucu önemsizmiş gibi geldi. xd
Bunun açıklamasını üstte yazdım zaten.Bu güçte bir işlemci almaya kalktığında Q9650 var piyasada git bak 250 TL ye anca bulursun.Bu şekilde yaptığımızda evet soğutucu pahalı fakat öyle olması gerekiyor ki işlemci kullanılabilsin.
Hem daha ucuz oluyor,yaklaşık 50 TL kadar hemde fazladan soğutucu almış oluyorsun zararı ne.

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Bunun açıklamasını üstte yazdım zaten.Bu güçte bir işlemci almaya kalktığında Q9650 var piyasada git bak 250 TL ye anca bulursun.Bu şekilde yaptığımızda evet soğutucu pahalı fakat öyle olması gerekiyor ki işlemci kullanılabilsin.
Hem daha ucuz oluyor,yaklaşık 50 TL kadar hemde fazladan soğutucu almış oluyorsun zararı ne.

Emir Aydın

Profesör
stat counter