Yeni ekran kartı aldıktan sonra oyunların açılmama problemi

Bu konuyu okuyanlar

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Sistem:
işlemci:amd phenom ii x4 965
ekran kartı:Quadro 2GB AMD R7 240 2GD5 dün taktım
8 GB ram
350 watt psu

yeni ekran kartını taktıktan sonra oyunlar açılırken tam oyuna giricekken ekran gidiyor donuyor geri geliyo oyun yanıt vermiyor sorun ne olabilir sıcaklık problemi yok ekran kartı 2. el değil psu yetersiz geliyo diye düşünüyorum sanki oyun açılırken ekran kartım devre dışı kalıyo gibi driver son sürüm kurulu pc yi sıfırladım tamamen denedim yine aynı problem var eski drivlerları yükledim yine aynı sorun var bide oyun kapandıktan sonra radeon wattman ayarları geri yüklendi diye bildirim geliyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Eğer temiz format attığın halde yine de hata devam ediyorsa psu yetersizdir dicem de internet sitelerinde arattığıma göre yeni kart daha az harcıyor watt olarak... hard reset bdemişsin ama dediğin "temiz format" değilse iş görmez baştan söyleyeyim. windows 10 pro kullanman iyi olur ve şu siteden veya microsfotun sitesinden indirmelisin, idm programı ile indirmen daha sağlıklı olur:

bir de sıfır aldığın kartın kutusunda ne yazıyor max tdp değeri diye bi bakabilirsen iyi olur, kaç watt harcıyormuş max. ?

68980

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Eğer temiz format attığın halde yine de hata devam ediyorsa psu yetersizdir dicem de internet sitelerinde arattığıma göre yeni kart daha az harcıyor watt olarak... hard reset bdemişsin ama dediğin "temiz format" değilse iş görmez baştan söyleyeyim. windows 10 pro kullanman iyi olur ve şu siteden veya microsfotun sitesinden indirmelisin, idm programı ile indirmen daha sağlıklı olur:

bir de sıfır aldığın kartın kutusunda ne yazıyor max tdp değeri diye bi bakabilirsen iyi olur, kaç watt harcıyormuş max. ?

Ekli dosyayı görüntüle 68980
win 7 kurmayı düşünüyorum

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Diğer oyunlarda sorun yoksa artık oyun arızalıdır dicem, şimdilik benden bu kadar... :( Diğer oyunlarda durum nedir?

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Diğer oyunlarda sorun yoksa artık oyun arızalıdır dicem, şimdilik benden bu kadar... :( Diğer oyunlarda durum nedir?
Bütün oyunlarda aynı sorun var aynı şekil açılırken donuyor ekran gidip geliyor sonra oyun yanıt vermiyor

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bütün oyunlarda aynı sorun var aynı şekil açılırken donuyor ekran gidip geliyor sonra oyun yanıt vermiyor
Eski kartını tak, eğer onda hiç bir sorun olmuyorsa yeni kartla ilgili teknik servisi ara ve sorununu anlat, servislik işi de olabilir. Güvendiğin bir bilgisayarcı varsa eğer ona da gösterebilirsin ama güvendiğin bir bilgisayarcı olmalı, yeni aldığın kart garanti dışı kalmamalı ve fazla kurcalanmamalı.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
yeni ekran kartının kutusunda max tdp değerini yazmamışsın, o değer önemli...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
kullanım klavuzunda yok win 7 formatından sonra düzelir inşallah
Temiz format atmadıktan sonra iş şansa kalıyor, hdd yi tümden silip tertemiz bir windows kurarsan en sağlıklısı olur. Bi yerden ödünç filan flash bulup işi halletmen en iyisi.

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Temiz format atmadıktan sonra iş şansa kalıyor, hdd yi tümden silip tertemiz bir windows kurarsan en sağlıklısı olur. Bi yerden ödünç filan flash bulup işi halletmen en iyisi.
Baya bi uğraştım flaş bulamadım hard diski bölerken sorun çıktı ama uğrasa uğraşa hallettim ve kuruyor şuan win7 yi dediğiniz gibi hardiski komple temizledim win7 pro kuruyorum

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Evet sorun ne anlamadım galiba psu da sorun tam beslemiyor dicem de önceki ekran kartı daha çok güç tüketiyordu
ekran kartı sorunlu olma olasılığı daha yüksek... değişime yolla bence. ücretsiz değiştirirler veya sorunlu değilse rapor sunarlar geri gönderirler.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Desene abi yine kazıklandım
ne diceğimi bilemedim, her şeyi deniyoruz, olmuyor... Benim eski laptop bile bu kadar uğraştırmamıştı. sen yine de servise gönder sorun çıkıyorsa, belki ücretsiz değişim yaparlar ya da gerçekten bozuk çıkar da daha iyisini yollarlar... :)

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
ne diceğimi bilemedim, her şeyi deniyoruz, olmuyor... Benim eski laptop bile bu kadar uğraştırmamıştı. sen yine de servise gönder sorun çıkıyorsa, belki ücretsiz değişim yaparlar ya da gerçekten bozuk çıkar da daha iyisini yollarlar... :)
Öyle yapıcam başka carem yok iyi akşamlar :)

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
son bir kez bios güncellemeyi denicem

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Sorun çözünürlük ayarlarimda olabilir mi monitörüm 1366x768 destekliyor 60hz farkındaysanız minecraftda sorun çıkmamışti çünkü tam ekran değildi pubg de de tam ekrana alınca tam gidiyordu

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Galiba aynı oyun motoru ile yapılan oyunlarda sorun oluyor bi kaç tane oyun indirdim sorunsuz çalışıyor