Yeni bir yazici almak istiyorum, sizlerin tavsiyelerine ihtiyacim var

• Konuyu başlatan Deleted member 312196
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Yeni bir yazici almayi planliyorum, ama bu konuda maalesef pek bilgi sahibi degilim. Benim icin önemli olan baski kalitesi, hizi ve wlan baglanti özelliginin olmasi. Sürekli kullanacagim icin saglam ve kaliteli bir sey olmasini istiyorum.

Bu iki model arasinda kalmis bulunmaktayim

1) Hewlett Packard LaserJet Pro M451dw
2) Hewlett Packard OfficeJet Pro X551dw
3. SDN üyelerinin tavsiyelerine bagli :)

Simdi arkadaslar: Bu begendigim iki yazicinin kartuslari maalesef pahali. Ilk modelin kartuslari (4X) yaklasik 220 TL ve 2200 cikti icin yeterli denmis. Ikinci modelin kartusu ise (4X kartusa sahip) 275 TL ve 9200 cikti icin yeterli denmis. Yazicinin kendisi zaten biraz tuzlu, eger birde kartusu bittimi bu kadar para vereceksek isimiz yas.

Ben suan Brother MFC-5440CN kullaniyorum. Kartuslarin tanesi 90TL, ama yüz ciktiya anca yetiyor. Bunu eski olmasina ve uzun zamandir doldurulmus kartus kullanmama bagliyorum.

Sizce hangi türlü daha avantajli ve hesapli olur? Düsün düsün isin icinden cikamadim gercekten...

Yardim ederseniz memnun olurum :)

Herkese iyi forumlar.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Hemen hemen her yazıcıda kartuş sorunu var herhalde. Siyah-beyaz ve renkli kartuşları 1-2 kere değiştirsen yazıcı parası ediyor. Ben EPSON XP-800 kullanıyorum, memnunum. Kaliteli basmasını istiyorsan baskı çözünürlüğü (gibi bir şey)in yüksek olmasına bak.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Canon'du sanırım bitmeyen kartuş sloganıyla sattığı yazıcı vardı onu bi araştır derim.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Siyah-beyaz ve renkli kartuşları 1-2 kere değiştirsen yazıcı parası ediyor.

Bu konuda haklisin iste. Yaziciyi almak sorun degil de, yazicinin kartus masraflari canimi sıkıyor. Almadan önce iyice arastirmam lazim..
[MENTION=122937]What The Hell[/MENTION]

Dedigini arastirdim, ama onun icin özel bir sey alip taktirmak gerekiyormus. Youtube da videolari var istersen bir göz at.

antimatter

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Neden HP? hem baskı kalitesi diyorsun hem HP :)
Gel sen Epsonlara bak birde...

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

İlla HP olacak demiyorum ki. Ücüncü opsiyonu sizlerin tavsiyelerine göre acik biraktim. Dedigim gibi, yazicilar hakkinda sifir bilgiye sahibim.
[MENTION=106768]Dea[/MENTION]

Bitmeyen kartuslu yazicilar hakkinda deneyiminiz var mi?

shascan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Canon'du sanırım bitmeyen kartuş sloganıyla sattığı yazıcı vardı onu bi araştır derim.
EPSON L355 kullanıyorum. Bitmeyen kartuş sistemi çok faydalı ve ekonomik. 100TL'ye 500'er ml 4 renk mürekkep aldım. Makine bozuluncaya kadar yeter herhalde.

Hız bakımından yeteri kadar tatmin etmeyebilir ancak baskı kalitesi (özellikle fotoğraf) ve ekonomikliği bu açığı fazlasıyla kapatıyor.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=187336]shascan[/MENTION]

Güzel bir seye benziyor gercekten :)

antimatter

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Epson L355 iyi bir seçim olabilir. 4 renk, tanklı sistem, fotokopi tarama var, wifi var...
200€ fiyatı var.

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
http://www.bitmeyenkartus.com.tr

ben burdan aldım. Yazıcının yanın da sistemi kurulu halde veriyorlar. Şu ana kadar 500 den fazla renkli sayfa ve siyah sayfa 300 den fazla fotoğraf kağıdına fotoğraf bastım. Ve tanklarda 0.5 bilemedin 1 cm azlmıştır. Ama ben bi fark göremedim hep aynı hep aynı hiç bitmiyo arkadaş. Ayrıca 4 tane si 40 tl (tankların hepsi)ama kaç ml bilmiorum tankların her biri 8parmaktan biraz uzun.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Baktım modelede harbi hoşuma gittide 400-500 TL de veremem bi yazıcıya açıkcası

MeTe21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni bir yazici almayi planliyorum, ama bu konuda maalesef pek bilgi sahibi degilim. Benim icin önemli olan baski kalitesi, hizi ve wlan baglanti özelliginin olmasi. Sürekli kullanacagim icin saglam ve kaliteli bir sey olmasini istiyorum.

Simdi arkadaslar: Bu begendigim iki yazicinin kartuslari maalesef pahali. Ilk modelin kartuslari (4X) yaklasik 220 TL ve 2200 cikti icin yeterli denmis. Ikinci modelin kartusu ise (4X kartusa sahip) 275 TL ve 9200 cikti icin yeterli denmis. Yazicinin kendisi zaten biraz tuzlu, eger birde kartusu bittimi bu kadar para vereceksek isimiz yas.

Ben suan Brother MFC-5440CN kullaniyorum. Kartuslarin tanesi 90TL, ama yüz ciktiya anca yetiyor. Bunu eski olmasina ve uzun zamandir doldurulmus kartus kullanmama bagliyorum.

Sizce hangi türlü daha avantajli ve hesapli olur? Düsün düsün isin icinden cikamadim gercekten...

Herkese iyi forumlar.

Kardeşim tonerli yazıcılar genel de ofis ve resmi yerler içindir ve bu yüzden de tonerleri pahalı olur.Eğer evde kullanmalık bir şey istiyorsan tonerli yazıcıları tavsiye etmem.Eğer dediğimi kabul edersen benim bizzat kullandığım HP Deskjet Ink Advantage 5525 markalı yazıcı gerçekten kullanışlı bir yazıcıdır.Ama illa ki toner diyorsan seçim sana kalmış

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=381575]MeTe21[/MENTION]

Yaklasik 1 ay önce Brother MFC-J6510dw aldim. Gercekten kullanisli ve tasarruflu bir yazici. Baski kalitesinden, hizindan, özelliklerinden fazlasiyla memnunum.

Yardimci olmaya calisan herkese tesekkür ediyorum :)

Gs_Li

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hemen hemen her yazıcıda kartuş sorunu var herhalde. Siyah-beyaz ve renkli kartuşları 1-2 kere değiştirsen yazıcı parası ediyor. Ben EPSON XP-800 kullanıyorum, memnunum. Kaliteli basmasını istiyorsan baskı çözünürlüğü (gibi bir şey)in yüksek olmasına bak.
ben zamanında bir hata yaptım ve HP nin Deskjet 1050 A Yazıcısını Aldım. %25-%50 Arası Dolu Geldi Kartuşlar ve 5 Ay İçerisinde Bitti . Şuanda Yeni Kartuş Soruşturdum . Ve 35 Tl Den Aşşağı Yok Ve En Ucuzu 35 Tl 35 + 35 = 70 Tl Bende Yazıcıyı 80 Tlye Aldım Size Tavsiyem Yazıcıda Hp Markasından Uzak Durun (Kendi Fikrimce)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Herkese iyi forumlar.

Arkadaşım Şuandaki Yazıcına OkadaR Vereceğine HP Deskjet 1050 A Al 80 Tl Gibi Ucuz Maliyetli Ama Kartuşları 35 Tl 35+35=70 Tl Kartuşları Var Daha Uygun Olabilir Ama Sana Tavsiyem Hp Den Uzak dur. (Şuanki Maliyetin Çok Diye Yazdım )

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=366464]Gs_Li[/MENTION]

Cevabin icin tesekkürler.

Iki ay önce Brother MFC-J6510dw aldim ve memnunum.

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
2 yildir Epson kullaniyorum yazici scan kopya 3 u bir arada tavsiye ederim, ve wireless