Yeni Bir Uygulama Fikrim Var

Sizce tutar ve popüler olabilir mi ?

• Evet olabilir.

Kullanılan: 3 100.0%
  • Hayır olamaz. Neden olamaz.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

therec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ;
Konuya yani fikrime öyle hemen acele girmicem. Önce bir güzümüzün değerlendirmesini yapalım.Günümüz sosyal medyasında ne var insanlar çoğunlukla ne yapıyor ? İnsanlar şu anda her anını, her mutlu anının fotoğrafını çekip facebook, instagram , twitter gibi popüler sosyal medya sitelerine ve uygulamalara atıp diğer insanlarla paylaşıyorlar. Bunun sonucunda ne bekliyorlar ? Daha çok insanlar fotoğraf attıklarında insanlardan bir beğeni bekliyorlar ve bu beğeniler neticesinde takipçi bekliyorlar. Bu fotoğraf beğenme durumu yaklaşık bir 13 sene kadardır devam eden bir olay ama artık değişmesinin vakti geldi. Tamam insanlar beğeniyor ama ne kadar beğendiklerini tam ifade edemiyorlar. Facebook da bununla ilgili mojili bir ifade biçimi kullandı ama bu da yetersiz kaldı. Benim fikrimde bununla ilgili. Fotoğraflara artık beğeni yerine 5 ve ya 10 üzerinden puan vericez yani 3.10, 4.25, 6.70, 8.90 gibi olucak .Herkesin kendi tarafınca verdiği puan o yüklenen fotoğrafın bir puanını oluşturcak. Kişinin profiline yüklediği fotoğraflardaki puanlarda kişinin kendi puanını ortaya çıkarcak. Kişiler puanlarını yükseltmek isteyecekler bunun içinde daha fazla yükleme yapacaklar daha güzel fotoğraflar yüklemeye başlayacaklar. Bu aslında instragrama benzediği düşünülebilir ama emin olun bu instagramdan bile daha popüler olucak.
Benim kafamda gene böyle değişik ve insanlara iyide gelebilecek uygulama fikirlerim de var sizlerden de destek bekliyorum.

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Güzel düşünce fakat tutması için adının bayaaaa bir duyulması lazım :)

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
İnstagramın dereceli halini yaparsan tutmaz. Daha farklı bir şey olmalı

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Hadi herkes olmaz bu ya desin de Türkiyeden bi Mark çıksın.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Türkiye'den en çok palavracı çıkar. Lafla her şey oluyor sanan insanların ilginç fikirleri olabilir tabii ki. Bence güzel bir fikir. Bir de nasıl yapacakmış? onu da anlatsın, okuyalım. Tabii ki yeni bir konu açıp, yine bize soracak "ben bunu nasıl yaparım" diye.

therec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben aslında bu puanlama olayını başka türlüde düşündüm. Nasıl şimdi instagramda kimin seni takibi bıraktığını gösteren uygulamalar var , bende o tarz instagramı kullanarak bir uygulama yapmayı da planladım ama tabi nasıl yapılacağı ile ilgili pek bir planım yok. Nasıl bir uygulama yapılır yazılım yapılır hiç bilmiyorum. :D:D YANİ HERHALDE GENE HAYALLER PARİSssS :(:(:D:D:D

therec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neyse bu fikrimizi de çoktan yapmışlar MELO diye bir uygulamada bahsettiğim fikrin benzeri var neyse sıkıntı yokkk :D