Yeni bir sistem topluyorum

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Yine de bir soğutucu al. Turbo boostu tekrar açarsın işlemciyi sonuna kadar kullanırsın. Voltaj değerinide manuel olarak 1 200 ayarlarsın stabil çalışır.

Hocam suan boost kapali 72-75° derecede kaliyor (GTA 4de). Olmasi gerektigi gibi.

Oyunlara göre degisiyor ama. Bir süre böyle kullanayim ilerde bakarim artik.

Yardimin icin tesekkür ediyorum.

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=312196]edox[/MENTION] 4790k ile stok fan kullanmak bence mantıklı değil en azından 100 liralık bir hava soğutma alın.Bende 4790k olsa custom sıvı soğutma yaparım :D

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
@edox 4790k ile stok fan kullanmak bence mantıklı değil en azından 100 liralık bir hava soğutma alın.Bende 4790k olsa custom sıvı soğutma yaparım :D

80° üzerine cikmadiktan sonra sorun yok benim icin :p

Bu islemcinin yapisinda varmis isinmak, bir cok forumda okudum bunu. Farkli fanlarla yük altinda 70° görenler var, ben stok fanla 75-80° görmüsüm cok mu :)

Sivi sogutmaylada ugrasmak istemiyorum pek. Bozulacagindan degil de sesi acayip rahatsiz ediyordu turbo boostla.

90° itibaren fanin sesi cok korkunc geliyor kulaga. Turbo boost'a da fazla ihtiyacim yok zaten. Hangi oyunda 4.4ghz kullanacagimi bilmiyorum.

Bilgisayar kapanmadigi sürece sorun yok. Ya herro ya merro :D

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
80° üzerine cikmadiktan sonra sorun yok benim icin :p

Bu islemcinin yapisinda varmis isinmak, bir cok forumda okudum bunu. Farkli fanlarla yük altinda 70° görenler var, ben stok fanla 75-80° görmüsüm cok mu :)

Sivi sogutmaylada ugrasmak istemiyorum pek. Bozulacagindan degil de sesi acayip rahatsiz ediyordu turbo boostla.

90° itibaren fanin sesi cok korkunc geliyor kulaga. Turbo boost'a da fazla ihtiyacim yok zaten. Hangi oyunda 4.4ghz kullanacagimi bilmiyorum.

Bilgisayar kapanmadigi sürece sorun yok. Ya herro ya merro :D

sadece bu işlemcinin değil bütün üçüncü ve dördüncü nesil intel işlemcilerin ihs ve çip arasındaki kalitesiz macun yüzünden sıcaklık olması gerektiğinden 10C yüksek.Benim şahsi kanaatim intelin overclock olayını sınırlamak istemesi yoksa 32nm olan 2. nesiller bile daha az ısınıyor kendi alanında.Mengene ile delid yapan çok kişi var hatta ebayde 20 dolara delid hizmeti sunuyorlar :D işlemcini gönder delid yapalım sana gönderelim şeklinde.

someone799

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hocam 4770k da pek cok forumda boyle konular var yabanci dillerde. Bir keresinde biostan bir secenegi kapatinca 90 dereceden 70 li derecelere kadar dustugunu okumustum. OC ile alakali bir seydi sanirsam

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Hocam 4770k da pek cok forumda boyle konular var yabanci dillerde. Bir keresinde biostan bir secenegi kapatinca 90 dereceden 70 li derecelere kadar dustugunu okumustum. OC ile alakali bir seydi sanirsam

hyper thread olabilir mi ?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=345240]lqnd[/MENTION]

Bunlar az cimri degillermis o zaman, macun hirsizlari.

Senin dedigini biliyorum ben. Islemci cipine yeni macun sürüyorlar, ama o biraz yürek ister. Ben sahsen kendime güvenip yapamam.

Her neyse.. benimle yasayacak degil ya, sesi sorun cikarmadikca varsin 100º olsun. Takinti haline getirince daha cok icime dert oluyor.

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
@lqnd

Bunlar az cimri degillermis o zaman, macun hirsizlari.

Senin dedigini biliyorum ben. Islemci cipine yeni macun sürüyorlar, ama o biraz yürek ister. Ben sahsen kendime güvenip yapamam.

Her neyse.. benimle yasayacak degil ya, sesi sorun cikarmadikca varsin 100º olsun. Takinti haline getirince daha cok icime dert oluyor.

sıcaklık stabiliteyi ve işlemciyi etkiler sizin değerler çok anormal değil ama ben tahmin edebiliyorum çıkardığı sesi delirirdim heralde o seste :D

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Sorun yok dedin de dün oyuna gelemedin spaydi :tt2: Yoksa hala stok fan mı kullanıyorsun :4:

Girmeye niyetim vardi, ama dizi izlerken uyumus kalmisim. Stok fanla bir sorun yok.

Payday2, Bioshock Infinite ve GTA 4 de biraz takildim ve sorun yasamadim. Bende ilk baslarda takinti oluyor bu derece meselesi sonra bosveriyorum.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=84487]basbeLası[/MENTION]

Hocam yine sana bir isim düstü.

Benim SSD'nin yazma/okuma degerleri neden düsük? Yazma 349.61 Mb/s okuma 363.53 Mb/s

Eski sata kablosunu taktigim icin olabilir mi? Pek öyle görünmüyorda..

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
@basbeLası

Hocam yine sana bir isim düstü.

Benim SSD'nin yazma/okuma degerleri neden düsük? Yazma 349.61 Mb/s okuma 363.53 Mb/s

Eski sata kablosunu taktigim icin olabilir mi? Pek öyle görünmüyorda..

Hangi SSD yi kullanıyorsun. Sata 3.0 bağlı mı. Biosta ahcı modu aktif mi

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Hangi SSD yi kullanıyorsun. Sata 3.0 bağlı mı. Biosta ahcı modu aktif mi

Samsung Evo Basic 1TB. Aygit yöneticisine baktigimda iki tane ahci controller var, biosa bakmadimda aktif oldugunu düsünüyorum.

Anakart'da sadece Sata 3.0 port'u var, 2.0'a baglama ihtimalim yok yani.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Samsung Evo Basic 1TB. Aygit yöneticisine baktigimda iki tane ahci controller var, biosa bakmadimda aktif oldugunu düsünüyorum.

Anakart'da sadece Sata 3.0 port'u var, 2.0'a baglama ihtimalim yok yani.

Biosta ahci modu aktif mi bak. En güncel sürücüyü indirip kur. Değerler üreticinin verdiği hızda olmuyor.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Biosta ahci modu aktif mi bak. En güncel sürücüyü indirip kur. Değerler üreticinin verdiği hızda olmuyor.

Bios'da AHCI mod aktif ve sata 6Gb/s portuna takili oldugunu gösteriyor. Sürücüyü denemem lazim umarim bir sorun cikarmaz.