Yeni bir bilgisayar kafası

Bu konuyu okuyanlar

gezgin59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle herkese merhaba yaklaşık 2 senedir pc yerine ipad kullanıyorum ama o da artık benim isteklerimi karşılamıyor o yüzden yeni bir pc almaya karar verdim 8.5k civarı bir bütçe ayırdım kendime. bilgisayar ile genel olarak yazılım, video edit, ve photoshop ile uğraşıcam ama az çok oyun açması iyi olur. İşin kilit kısmı pc nin beni en az 4 sene götürmesi lazım ve performansı az düşen bir pc arıyorum. İlk başlarda macbook pro baktım hem beni uzun bir süre götürür hemde taşıması kolay az çok oyun da açsa yeter kafasındayım ama windows tarafında ne modeller var pek bir bilgim yok bu konuya bir el atarsınız sevinirim. Bu arada mac modellerini de önerebilirsiniz şuan genel olarak değerlendiriyorum...

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Ana odağınız oyun olmayacağı için bu ürünü öneririm. İçerisindeki ekran kartı da oyunlar için yeterli zaten. Ürünü özelleştirme kısmından 8 GB RAM ve SSD yükseltmesi ile birlikte alırsanız daha iyi olur. Yalnız şuan stoklarda yok fakat gelecektir.

Abra A7 V11.1 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
monitör alınacakmı.

gezgin59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
monitör alınacakmı.
monitörü şuan için düşünmüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ana odağınız oyun olmayacağı için bu ürünü öneririm. İçerisindeki ekran kartı da oyunlar için yeterli zaten. Ürünü özelleştirme kısmından 8 GB RAM ve SSD yükseltmesi ile birlikte alırsanız daha iyi olur. Yalnız şuan stoklarda yok fakat gelecektir.

mosnter notebooklar konusunda ön yargım var aslında ama cidden kaliteli ise orta düzeyde oyun performansı verebilecek bir pc olabilir (rainbow six vs. )

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bu işler için 16 gb ram başta şart. Diğer bileşenleride şu şekil toparladım.Bu makina sizi, uzun süreler götürür. 7800 TL de kestim. Fazla açılmaya da zaten gerek yok, şu makinadan sonra.

74119

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bu işler için 16 gb ram başta şart. Diğer bileşenleride şu şekil toparladım.Bu makina sizi, uzun süreler götürür. 7800 TL de kestim. Fazla açılmaya da zaten gerek yok, şu makinadan sonra.

Ekli dosyayı görüntüle 74119
Konu dizüstü bilgisayar bölümüne açılmış arkadaş laptop istiyor büyük ihtimalle.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
monitörü şuan için düşünmüyorum

mosnter notebooklar konusunda ön yargım var aslında ama cidden kaliteli ise orta düzeyde oyun performansı verebilecek bir pc olabilir (rainbow six vs. )
ne orta düzeyi ? ultra düzeyde :D

3000 tl ye herşeyi max grafikte açabilirsin .

gezgin59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ne orta düzeyi ? ultra düzeyde :D

3000 tl ye herşeyi max grafikte açabilirsin .
O zaman monster düşünebilirim bak ama normal koşullarda sene götürebilir mi sence ?

Peki önere bileceğin daha küçük bir bilgisayar var mı (15.6)

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
O zaman monster düşünebilirim bak ama normal koşullarda sene götürebilir mi sence ?

15.6 versiyonu var da edit ve ps işlerinde 17.3" ekranın yararını görürsünüz.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893

sene mi ?

gelcek yıla kadar mı ? aslında o pc yi alıp 20 yıl da kullanabilirsiniz bence yani 13 yıldır aynı pc deyim ne dediğinizi pek anlamadım da :)