Yeni bilgisayara Windows 7 kuramadım

Bu konuyu okuyanlar

usaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhabalar.Elimde yeni sayılabilecek bir laptop var.Ben bu laptopa daha önceden windows 10 ve 8 formatı atmıştım.Ama bugün değişiklik olsun diye windows 7 kurmaya çalıştım.Kurulum esnasında herşey sıkıntısızdı.Ama kurulum tamamlanıp masaüstüne gelince usb'lerin hiçbirinin çalışmadığını gördüm.Kullandığım ISO biraz eskiydi.Acaba daha yeni bir iso kullansam yine aynı sıkıntıyı yaşarmıyım? Şimdiden teşekkürler,iyi forumlar.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
iso orjinal değil veya modifiye win 7 ise uyumsuzluk olabilir. daha sağlam bir kaynaktan yeniden yüklemeniz sorunu çözebilir. laptopun markası ve özellikleri nedir?

usaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopun modeli Asus TP501UB microsoftun sitesinden orjinal windows 7 isosunuda indirmeyi denedim ancak key istedi.Orjinal Windows 7 Home Basic keyimi girdiğimde ise "Girdiğiniz ürün anahtarı, cihaz üreticisi tarafından önceden yüklenmiş bir yazılım için gibi görünüyor. Lütfen yazılım kurtarma seçenekleri için cihaz üreticisine başvurun." hatası verdi.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Merhabalar;

Ürününüz yeniyse mümkünse Windows 10 kullanın.Artık yeni bilgisayarlar ile özellikle Windows 7 de hatalar yaşanıyor.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Öncelikle herkese merhabalar.Elimde yeni sayılabilecek bir laptop var.Ben bu laptopa daha önceden windows 10 ve 8 formatı atmıştım.Ama bugün değişiklik olsun diye windows 7 kurmaya çalıştım.Kurulum esnasında herşey sıkıntısızdı.Ama kurulum tamamlanıp masaüstüne gelince usb'lerin hiçbirinin çalışmadığını gördüm.Kullandığım ISO biraz eskiydi.Acaba daha yeni bir iso kullansam yine aynı sıkıntıyı yaşarmıyım? Şimdiden teşekkürler,iyi forumlar.
Merhaba;
Windows 10 driverları otomatik güncelliyor ama Windows 7 güncellemiyor. Windows 7 için gerekli driverları yüklemeyi deneyin.

usaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Windows 10 driverları otomatik güncelliyor ama Windows 7 güncellemiyor. Windows 7 için gerekli driverları yüklemeyi deneyin.

USB'ler çalışsa yükleyeceğim de sorun o zaten usb görmüyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Merhabalar;

Ürününüz yeniyse mümkünse Windows 10 kullanın.Artık yeni bilgisayarlar ile özellikle Windows 7 de hatalar yaşanıyor.

Windows 8 ve 10'a pek alışamadığım için 7 kuruyorum.

Son düzenleme:

usaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ethernet veya Wireless driverı yüklü ise internetten indirin. Veya elinizde CD varsa onun ile yüklemeyi deneyin.

Maalesef ethernet veya Wi-fi driveri yüklü değil.Ayrıca laptopta optik sürücü de yok :( Acaba internette bulabildiğim en yeni windows 7 isosunu indirince işe yarar mı onu merak ediyorum.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
7. nesil veya üzeri Intel işlemcili bilgisayarlarda Windows 7 çalışmıyor diye biliyorum. Windows 10'u yüklemenizi öneririm.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Maalesef ethernet veya Wi-fi driveri yüklü değil.Ayrıca laptopta optik sürücü de yok :( Acaba internette bulabildiğim en yeni windows 7 isosunu indirince işe yarar mı onu merak ediyorum.
Sisteminizin özellikleri nedir?

usaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7. nesil veya üzeri Intel işlemcili bilgisayarlarda Windows 7 çalışmıyor diye biliyorum. Windows 10'u yüklemenizi öneririm.

Windows 10'a alışmayı çok denedim ama olmuyor.Windows XP'den 7'ye geçerken de aynı sıkıntıları yaşamıştım.Laptobun işlemcisi i5 6200U.Windows 7 masaüstü geliyor ama driver'ları kuramıyorum çünkü internet veya usb çalışmıyor.

Sisteminizin özellikleri nedir?

intel i5 6200U işlemci,8 gb ram,nvidia 940m ekran kartı,120gb ssd

Bir çözümü olan yok mu arkadaşlar?

Son düzenleme:

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
öncelikle kurulumu nasıl yapıyorsun? usb den mi?

nlite programı ile iso dosyasına driverları enjekte edebilirsin böylece kurulum esnasında usb ve ethernet driverlarını otomatik bulup kuralbilir, veya usb ve ethernet driverlarını kurulum yaptığın medyaya ayrı bir klasör e kopyalarak kurulum esnasında bu bu driverları kurabilirsin, setup olarak değil yanlız inf olarak,

bir anlamda sadece ethernet 'i bile kursan yeterli slim drivers gibi driver güncelleme uygulaması ile kalan tüm eksik driver ları tamamlaya bilir yada windows driver larını kendi sitesinden indirebilirsin,

windows 7 driver ı gözükmese bile sitesinde win 8.1 veya win 10 driver ını indirip, setup çalıştırmadan inf si ile kurdurmayı deneyebilirsin çok özel bir durum yok ise genelde çalışır,

şahsi tavsiyem alışkanlığınızı değiştirmeniz, çünkü gerçekten windows 10 oldukça başarılı bir işletim sistemi. alışmayı denemelisiniz.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Bende arkadaşlara katılıyorum. Sizin yaptığınız bir dönemde kalan XP'de takılı kalma durumuna gidecek gibi görünüyor. Windows 10 yada en azından 8 gayet güzel işletim sistemleri ve alışmakta bir sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum. Kendinize biraz zaman tanıyın.

usaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevaplarınız için teşekkürler.Windows 10'a alışmayı deneyeceğim :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Usb yerlerinin çalışmadığını yazdın. Peki USB ye nasıl İso yazdıracaksın? :D

Bu arada Windows 8 berbat bir sistem bende kullanmıştım. Windows 8.1 efsane bir sistemdir 9600 versiyonu son versiyondur. Stabil ve performanslı onu kullanmanızı şiddetle öneririm. :)

İsoyu buradan indirebilirsiniz. Key varsa elinizde key kullanabilirsiniz Korsan İso değil.

TechBench by WZT (v4.1.1)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
10 varken 7 kurmak cahilliktir.
Şimdi böyle bişeyde var, 10 kullanıcılarının çoğu durduk yere Cpu ve Hdd kullanımı yaşadı Ben dahil. Ssd kullanımını çözüm bilmişler.
Sizde SSD mi yoksa HDD`mi?

10 Sistemle HDD kullanarak boşta sıfır Cpu + HDD kullanım deneyimi yaşayan olmuş mu? Birisi resim atsında kendime geleyim karalama kampanyam bitsin.

kerem2018

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yeni sistem yani 7. ve 8. nesil işlemciler ile bios win7 kurulumuna engel oluyor. Kurarken mavi ekran veriyor veya kuruluma devam etmiyor. BIOS win 7 kurdurmuyor açıkçası. Bu lenovo y520, hp omen gibi yeni nesil BIOS larda mümkün değil maalesef

Reaksiyon puanı
16,118
yeni bilgisayara windows11 dışında windows kuramazsın çünkü sürücüleri sadece 11 uyumlu olur cahiliktir 11 varken 7 kurmaya kalkmak 11 istemiyorsan Linux Mint Mate kur.
Ekran Görüntüsü 2022-11-03 15-16-55.png