Yeni Başlayacağım Nasıl Başlayıp Devam Ettirmeliyim ?

Bu konuyu okuyanlar

GOLD_CT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kilolu olduğum için biraz sıkılaşmak ve birazda vücudumun şekil alması amacıyla Vücut Geliştirmeye karar verdim (Bu arada kilom 120 boyum 191)
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? Nasıl başlamalıyım ?
Elimde Dambıllarım mevcut toplam 15KG ayarlanabilir. Bu iş sadece dambılla olmuyor bildiğiniz gibi beslenmede önemli.
Sizden vücut geliştirmeyle ilgili bilgi almak istiyorum.
Egzersizler, Beslenme, Antrenman ve diğer konularda yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.
Birde günlük bir Program(Çizelge) nasıl hazırlamalıyım ? (Hafta içi Saat:16:00'dan sonra boş Hafta Sonu Tüm gün Boş)

lolalu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
spor salonuna git 3 ayda istediğin gibi olursun insan tek başına herşeyden sıkılıyor

GOLD_CT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
spor salonuna git 3 ayda istediğin gibi olursun insan tek başına herşeyden sıkılıyor

O konuda biraz sıkıntım var tek başıma bir ortama giremiyorum, girdiğim zaman bocalıyorum yanıma bir arkadaş bulsam yüzme + fitness gitmeyi düşünüyorum.
Yakın arkadaşlarım var fakat spora eğilimleri pek yok.

lolalu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum arkadaşlara ne bakıyorsun zaten salonda arkadaş çok olur diyete falan giremiyorum ben onun yerine sık sık yürüyüş uzun mesafe bile olsa taşıt kullanmıyorum vaktim olsa spora giderdim ama imkanım yok zaten belli bir yaştan sonra istesende fazlalıkları veremiyorsun boğazdanda kısamıyorsan dediğimi düşün

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Teknoloji formunda pek yardım edemezler. Bodyforumtr sitesine bakmanı öneririm, aradığın her şey orada...