Yeni askerlik sistemin de erler silahlı çatışmalara girmiyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar yaşım 20 yeni sistemle 6 ay yapıcam aralık gibi tecili bozdurmayı düşünüyorum, silah yüzü görmicek miyim ben artık hep uzmanlar gidiyormuş operasyonlara erler girmiyormuş dogru mu

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Evet rütbeliler ve sözleşmeli erler operasyonlara gidiyor.

Vatani görev olarak askerlik yapanlar kışlada eğitim ve diğer işlerle uğraşıyorlar.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Gerçek bir operasyon için, yerinde bir eğitim almış olman gerekir. Eline silah verirler, atış yaparsın ama operasyona 6 ay içinde giremezsin.

cagdasc

Asistan
Reaksiyon puanı
13
her erin operasyonlara gittiğini mi sanıyorsunuz. 2009 yılında yüksekova da jandarma olarak kısa dönem askerdim.
jandarma erler dışarı operasyona gitmiyordu. komando ve piyadeler operasyonlara katılıyordu o dönemlerde.
arkadaşın dediği gibi temizlik ve ayak işleri yaptırıyorlardı.
ama dış görevler oluyordu bizde. operasyona gitmesen de dış görevde başına her türlü iş gelebilirdi.

tabi üzerinden uzun yıllar geçti bir çok şey gibi askerlik de değişmiştir.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Evet büyün sınır içi ve ötesi operasyonları Jandarma Özel Er Harekat Birlikleri yapacak. Hatta dış görevlerde de görev alabilecekler. Kabil, Kandahar, Cubiti, Bağdat, ve bir çok üste görev alabilecek. Buda yetmezmiş gibi bütün mıntıkaları erler yapacak. Bu dönemde erlerin işi çok zor.. Gidenin Allah yardımcısı olsun.

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Evet büyün sınır içi ve ötesi operasyonları Jandarma Özel Er Harekat Birlikleri yapacak. Hatta dış görevlerde de görev alabilecekler. Kabil, Kandahar, Cubiti, Bağdat, ve bir çok üste görev alabilecek. Buda yetmezmiş gibi bütün mıntıkaları erler yapacak. Bu dönemde erlerin işi çok zor.. Gidenin Allah yardımcısı olsun.
Anlamadım gidiyolar mı gitmiyolar mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

her erin operasyonlara gittiğini mi sanıyorsunuz. 2009 yılında yüksekova da jandarma olarak kısa dönem askerdim.
jandarma erler dışarı operasyona gitmiyordu. komando ve piyadeler operasyonlara katılıyordu o dönemlerde.
arkadaşın dediği gibi temizlik ve ayak işleri yaptırıyorlardı.
ama dış görevler oluyordu bizde. operasyona gitmesen de dış görevde başına her türlü iş gelebilirdi.

tabi üzerinden uzun yıllar geçti bir çok şey gibi askerlik de değişmiştir.
Taa o zamanlar öyleyse şimdi nasıldır acaba