Yeni aldımğım Pclere 8800 GT Taktırdım Sizce Nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
Selam arkadaşlar 8800 GT Aldım yeni pc lerime sizce bu kart iyimi ısınma sorunu varmı ?

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
bende sonıc var. oldukca memnunum. ama 4850 ler ucuzlamısken onlardan da alabılırdın yıne de pısman olmazsın
ısınma sorununa gelınce.
o degısken bırdurumdur. yanı vendor'a gore degısır. palit te ısınma sorunu yasamadıgımı belırteyım

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
4850 bulamadım ki alayım adamlara sipariş verdim abi gümrükte diyorlar daha içeri girmedi malalar falan .

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
inventuspc, gigatek bunlarda var gözüküyor.

maxxdump

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Referans tasarımlı 4850'ler çok feci ısınıyor , kasa havalandırmasını çok iyi olması gerekli yada özel tasarımlı 4850 tercih etmek lazım ;)

8800 gt aldım demişsin ama marka model nedir belirtirsen daha iyi olur...

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
8800GT'yi üretenin markasına göre değişir ısınma sorunu. Gigabayte'nin ürettiği bir kart ile Palit'in ürettiği kart bir olmuyor. Yani 8800 var 8800 var. Marka çok önemli bu konuda.

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
palit, sparkle vb. gibi kıytırık markalar yerine Asus, Sapphire, Gigabyte gibi sağlam markaları tercih etmenizi öneririm. 10-20 dolardan kaçmaya değmez bence.

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
PCI Express 8800 GT 512 MB GDDR3 HDCP + HDMI READY PCI Express extreme overclock EDİTİON araştırdım bu firmanın kartları güzel deniyor.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
palit, sparkle vb. gibi kıytırık markalar yerine Asus, Sapphire, Gigabyte gibi sağlam markaları tercih etmenizi öneririm. 10-20 dolardan kaçmaya değmez bence.

palitle alıp veremediğin ne ki ?
performans değeleri saydığın saygın firmalardan bazen üstte :)
ben palit sonic kullanıyorum.

sıcaklığı daha önce şüphelendiğim için yazmıştım tekrar yazayım.

48 derece yük yokken
55 derece yük altında. yük de yük yani (crysis).

bu mu kötü olan kıytırık olan :)

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
İstersen anket açalım, hangisini alırsınız diye Asus mu palit mi? gigabyte mı sparkle mi? Alıp veremediğim yok ama madem elektronik bir ürün alıyor insanlar, tonla para veriyor, verdiğine değsin diyorum. O kadar para verdikten sonra 3-5 fazla verip daha iyisini almak varken. Yoksa hiçbiri babamın oğlu değil ;)

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
aynı fikirdeyiz. ama her fazla para verilen iyimidir. yani benchmark'larda palit birçok iyi diye tabir ettiğimiz markayı geride bırakırken.
yoksa sakın abi zaten yeterince polemiğim var bir kaç kişiyle. kesinlikel amacım polemik değil.

ve ben 8800 gt sonic'mden inanılmaz derecede memnunum

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
İstersen anket açalım, hangisini alırsınız diye Asus mu palit mi? gigabyte mı sparkle mi? Alıp veremediğim yok ama madem elektronik bir ürün alıyor insanlar, tonla para veriyor, verdiğine değsin diyorum. O kadar para verdikten sonra 3-5 fazla verip daha iyisini almak varken. Yoksa hiçbiri babamın oğlu değil ;)
HD 4850'ye özel üretim yapıp fiyatını 60$ yukarı çeken Asus'u tabii ki tercih etmem. 3-5 fazla vermem, onun yerine başka donanım alırım pcme.

bu arada 8800'lerde Zotac çok iyi diye biliyorum. Amp Edition'u alsaydın keşke.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
evet amp la sonic in hedefi aynı. "oc"

ve performanslarında da fiyatları arasındaki kadar uçuk fark yok.

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
palitle alıp veremediğin ne ki ?
performans değeleri saydığın saygın firmalardan bazen üstte :)
ben palit sonic kullanıyorum.

sıcaklığı daha önce şüphelendiğim için yazmıştım tekrar yazayım.

48 derece yük yokken
55 derece yük altında. yük de yük yani (crysis).

bu mu kötü olan kıytırık olan :)

Bende Palit kullanıyorum ve soğutucu(soğutma değil.) problemim var. Çok kıytırık ve kafamı şişiriyor fan sesinden. 2 ayda bir fanına bakım yapmam gerekiyor. Aynı sorun işlemcim için de vardı Zalma ile halettim çok şürür ama bunun için gerek yok o kadar para vermeye. Atarım kartı başka bir markanın yenisini alırım ki bazen o kadar sinirlendiriyor çıkan ses beni. Performans'da bu soğutma yüzünden düşüyor. Palit ucuz bir marka ama neden ucuz bazı şeylerden kısılmış olduğu için ucuz.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
doğrudur. ben ilk açılırken bir gürültü duyuyorum sonrasında çok rahatsız etmiyor açıkcası bir de kulaklık kültürüm çok gelişti ondan olabilir :)

yeni kart kuramına ise katılıyorum. yani ekran kartına çok uçuk yatırım yapmam. ama hurda da almam böyle ortalarda üst ortalarda dolaşırım parası da çok olmaz hem :)

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Bende Palit kullanıyorum ve soğutucu(soğutma değil.) problemim var. Çok kıytırık ve kafamı şişiriyor fan sesinden. 2 ayda bir fanına bakım yapmam gerekiyor. Aynı sorun işlemcim için de vardı Zalma ile halettim çok şürür ama bunun için gerek yok o kadar para vermeye. Atarım kartı başka bir markanın yenisini alırım ki bazen o kadar sinirlendiriyor çıkan ses beni. Performans'da bu soğutma yüzünden düşüyor. Palit ucuz bir marka ama neden ucuz bazı şeylerden kısılmış olduğu için ucuz.

Hatalı bir ürün için tüm firmayı içe sayman ne kadar doğru sence? Daha önceden bir MSI anakart almıştım üstündeki chipset soğutucusu tam performans vermiyordu ve adam gibide soğutamıyordu. Sırf bunun yüzünden MSI dandik firma mı? Tabii ki hayır..

likable06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yeni sistemime Saphhire Hd4850 Slot Fan 512 Mb Ekran kartı aldım çok memnunum ısınma problemi flan yok bendeki slot fan ilk çıkanlardan değil sonradan üzerine fan takılı olanlardan 213 dolara aldım bilmiyorum pahalımı değil ama çok güzel bir kart bence...

eagle58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni sistemime Saphhire Hd4850 Slot Fan 512 Mb Ekran kartı aldım çok memnunum ısınma problemi flan yok bendeki slot fan ilk çıkanlardan değil sonradan üzerine fan takılı olanlardan 213 dolara aldım bilmiyorum pahalımı değil ama çok güzel bir kart bence...

Ekran kartın hayırlı olsun...;)

Kalite ile reklam olayını birbiri ile karıştıranlar var herhalde.Hangisinin reklamı çoksa hangi marka daha çok duyulmuş ise o kalitelidir anlayışını bir kenara bırakın...PALIT kaliteli bir ekran kartı üreticisidir.Birçok üründe ASUS dan da geri kalmaz.
Bu mantıkla hareket ederseniz ekran kartı pazarının en iyilerinden olan ZOTAC ı herhalde kalite olarak en son sıralara korsunuz...:icon_-1:

sebu23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Markaların hangi chipseti kullandığı önemlidir. Markaları kötülemeyelim. Birine göre doğru olan diğerine göre yanlış olabilir. Bu yüzden zevkler ve renkler kişinin kendi seçimine kalır.

Son mesajlar