Yeni aldığım iPhone’un 0 olup olmadığını anlayamıyorum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Özellikle belirtiyim telefon yurtdışısı

Telefon bugün geldi jelatini vs üzerinde kurulumu vs ben yaptım telefonda nokta hata yok ayarlardan pil saglıgına girdiğimde maksimum kapasite %83 yazıyordu

İnternetten araştırdım 0 cihazlarda %99 un altında yok 2 aylıklar bile %98

İnternetten seri numarasını sorguladım telefonum garantisi yok diyor tr de YoK ama uluslararası garantinin olması gerekmiyor mu

Biraz assagı indim altta yazan ise cihaz 2 yıl sınırlı garantili yayınlanma tarihi 11 haziran 2018 ( sipariş verdiğim gün )

Garanti pek umrumda değil telefon 0 mı 0 ise neden pil kapasitesi 83 dediğim gibi telefon hatasız anlayan biri 2.el demez yani ?

Yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

bir şarj et bakalım 83 e kadarmı oluyor belki buga fln girmişdir :D full şarj et dene.

Ben bu işden hiçbirşey anlamadım. 2.fotoğrafta Teknik Destek Süresi Doldu diyor. 3.fotoğrafta ise 2 yıl Türkiye kapsamındadır diyor. Yurtdışından gelen telefonlar 2 yıldan 1 yıla düşer. Yani senin 1 yıl garantin var. Ama Apple niye 2 yıl diyor. Hadi onu boşver batarya 83 olması en anormali. Benim telefon bile 1.2 yıl olduğu halde 92%. Sen en iyisi sana en yakın Apple bayisine git. ESC veya PUPA. Onlara sor. Bu cihaz yenilenmiş cihaz mı yoksa sıfır mı, garantisi ne zamana kadar sürecek diye sor. Bataryada sıkıntı var değişime göndermek istiyorum de. 12 günde sıfırını sana verirler.

Sen en iyisi bana bu resimdeki kırmızı yerdeki Model numarasını özelden veya buradan at. İkinci el olup olmadığını sana söyleyeyim.

5DD6A62C-D12D-4B11-B3D1-AA317C8A942E.jpeg

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekli dosyayı görüntüle 42624 Ekli dosyayı görüntüle 42625 Ekli dosyayı görüntüle 42626 Ekli dosyayı görüntüle 42627 Ekli dosyayı görüntüle 42628 Ekli dosyayı görüntüle 42629

Son düzenleme:
Onarım ve servis süresi doldu yazıyor,sıfır değil gibi geldi bana,o yayın tarihi ve 2 yıl yazısı genel bilgilendirme gibi gözüküyor zaten başlangıç tarihi yazmıyor,yayın tarihi yazıyor.Birde sıfır telefonda pil en kötü 99 olur

stat counter