Yeni 1 Tarayıcıya Geçmek İstiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Merhabalar hocalarım. İlk önce telefonda artık Google Chrome sıktı. Çok sıktı hocam. PC'de ki Google Chrome mobil gibi değil. Onun için tarayıcımı değiştirmek istiyorum. Aklımda Yandex var. Benim PC'de Mozilla Firefox, Opera tarayıcılar olsa da Yandex'in yeri farklı. Yani hocalarım sormak istediğim 2 şey var. Ben Google Chrome'u kaldırdığında SDN Forum hesabım Google Chrome'a kayıtlı olduğundan silinir mi? Kalır mı? Ve başka önereceğiniz mobil tarayıcı var mı? Birde hocalarım Yandex'ten bu hesabı açabilir,kaldığım yerden devam edebilir miyim?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Kullanıcı adı ve şifreni bildiğin sürece her tarayıcıdan kullanırsın ne olursa olsun chrome'dan vazgeçemiyoruz alternatif olarak opera öneririm vpn ve reklam engelleme uygulamalarını kendi içeriğinde barındırıyor mobil olarak android kullanıyorsanız samsung internet browser'ı önerebilirim..

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Chrome'yi değiştirirsen emin ol 1-2 güne geri geçersin.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Merhabalar hocalarım. İlk önce telefonda artık Google Chrome sıktı. Çok sıktı hocam. PC'de ki Google Chrome mobil gibi değil. Onun için tarayıcımı değiştirmek istiyorum. Aklımda Yandex var. Benim PC'de Mozilla Firefox, Opera tarayıcılar olsa da Yandex'in yeri farklı. Yani hocalarım sormak istediğim 2 şey var. Ben Google Chrome'u kaldırdığında SDN Forum hesabım Google Chrome'a kayıtlı olduğundan silinir mi? Kalır mı? Ve başka önereceğiniz mobil tarayıcı var mı? Birde hocalarım Yandex'ten bu hesabı açabilir,kaldığım yerden devam edebilir miyim?
ben olsam mozilla ile devam edertsim klenti çeşitliliği fazla açık kaynak olması ayrı mesele ve yeni gelen bir özellik (logo değişiminden sonra) adamlar takipçi engelleyici, diye bir şey yaptılar sıkı moda aldığında sitelere entegre olnan bitcoin mineri bile avlıyor :D

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Son düzenleme:

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Yandex'e hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha güzel. Hemen bilgilerimi girdim. Şıp diye giriş yaptım. Bilgilerimde sıfırlanma yok. Çok rahat bir tarayıcı. Hesabı falan da değiştireceğim Yandex'te. Tabii SDN Forum hesabımı değil.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
aslında tor browsere geçebilirsin gizlilik balımından

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Hocam Deep Web için değil mi o tarayıcı? Bildiğime göre Tor browser sizi Deep Web'in 3. Katmanına kadar götürebiliyor.

Hocam birde DotVPN diye 1 şey kullandım. Tor browser eklentisi vardır yazıyordu. Uygulamayı indirdim Tor browser diye 1 şey yok.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Yandex chrome'un alt yapısını kullanıyor ufak tefek eklentilerle farklılaştırıyorlar..

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Yandex chrome'un alt yapısını kullanıyor ufak tefek eklentilerle farklılaştırıyorlar..
Aynen hocam. 1-2 özellik var. Ana ekranı özelleştirme,haber bültenlerini istediğiniz gibi seçme, turbo,reklam engelleme,güç tasarrufu modları,daha değişik hesaplar vb. Ama Chrome'dan baya farkı var.

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Ben yıllardır Chrome kullanıyordum hiç değiştirmedim, bazen durduk yere bazı şeyleri değiştirmek istersiniz ya, öyle oldu ve birden Opera'ya geçtim. Gözlemlediğim şeyler beni çok şaşırttı. İkisi de aynı hız bakımından Opera'nın biraz ayrıcalıkları var VPN hizmeti, built-in adBlocker gibi. Bide yanda özel menüsü var bazı servisler için yeniden tab açmanıza gerek kalmıyor. Ama bir şey var ki, yıllardır Chrome'a ram canavarı diyoruz, aynı sayıda tab açtığımda Opera'nın 1.5GB ram kullanıyor olmasının yanında Chrome 350-400 arası kullanıyor. Bunu görünce çok şaşırdım çünkü yıllardır Chrome'un ram yediğine dair yorumlar olurdu hep.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Hocam Deep Web için değil mi o tarayıcı? Bildiğime göre Tor browser sizi Deep Web'in 3. Katmanına kadar götürebiliyor.

Hocam birde DotVPN diye 1 şey kullandım. Tor browser eklentisi vardır yazıyordu. Uygulamayı indirdim Tor browser diye 1 şey yok.
aslında o işe de yarıyor ama normal olarak da kullanabilirsin
yani buraya girmek için

o mesele tor browser kullanırken bizim vpn imizi indirebilirsin diye yazıyor

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
aslında o işe de yarıyor ama normal olarak da kullanabilirsin
yani buraya girmek için

o mesele tor browser kullanırken bizim vpn imizi indirebilirsin diye yazıyor
Hocam birde o programda premium denen bir şey var. Premium alırsanız 4096 bitlik şifre oluştururuz diyor.