Yedekli Depolama Öneri

Bu konuyu okuyanlar

sezgicoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. İşim gereği video ve fotoğraf arşivlerimi depolayabileceğim ve kolay erişebileceğim çözümler aramaktayım. Çok uçuk fiyatlardan ziyade daha orta halli yollar ile ortalama 10 tb alana ihtiyacım var tabi yedekli olarak toplamda 20 tb ama ilerleyen zamanlarda daha da ekleyebilmeliyim üstüne. Önerisi olan var mı.
Başta küçük çaplı bir server düşündüm daha sonra NAS sistemlerine biraz baktım ama genede konuyla alakalı bilgisi olan kişiler ile sohbet ederek biraz ufkumu genişletmek istiyorum bu konuda.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Windows 10 kullanıyorsan, Onedrive'ı başlat, üye ol, Güvenlik ayarlarından (Windows Defender) yedekleme sıklığını belirle. (Bedava)

sezgicoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
OneDriver 1 tb alan sunuyor en fazla ve benim buluttan ziyade daha hızlı erişim sağlayabileceğim donanımsal bir sistem olması gerekli. Yani bir işlem yapıp birkaç saat veya birkaç gün uploade etmesini bekleyemem.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
O zaman sizin bakacağınız biraz iş için kullanılan Nas lar olması gerekiyor misal bende ki WD nin cihazı 2tb lik ve hdd sökme takma gibi yedekleme kapasitesini değiştirme şansım yok

sezgicoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wd mybook duo lara baktım ben de biraz 16 tb lık alsam işimi görür mü diye düşünüyorum yedekli 8 tb en kötü ihtimal depolarım dolmaya başlarsa bir tane daha aynısından alırım.

Son mesajlar