Yazılımla ilgileniyorum Macbook Pro mu Air mı ?

Bu konuyu okuyanlar

onursakallx105

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Web programlama ile ilgileniyorum PHP javascirpt gibi diller kullanıyorum çok arada nadiren de olsa photoshop kullanma gereği duyabiliyorum ve windowstan mac e geçmeye karar verdim Macbook pro almayı düşünüyordum fakat grafiker değilim retina ekrana ekstradan bin TL para vermek saçma geliyor sonuçta sadece yazılımla ilgileniyorum oyunda oynamıyorum ama karar veremedim sizce yazılımcı biri AİR mı almalı yoksa PRO mu ? (fikirlerinizi bekliyorum)

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Bütçeniz uygunsa pro alın şimdi ilgilenmiyorsunuz ama ilerde montaj gerekir photoshop gerekir işinizi görür almışken pro almak lazım birde ekran cidden fark ediyor

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Her türlü pro. Air eskidi ve ekranı berbat.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Yazılım diyince insanların aklına çok ciddi programlar geliyor deyil sadece yazılımsa her ikiside yeterli olur bunu sende biliyorsun

Reaksiyon puanı
30
İşlemcinin yeterliliği açısından Macbook Pro almalısın diye düşünüyorum. Air' deki M işlemci aradan zaman geçtiğinde yetersiz gelecektir eminim. Retina ekran konusunda da arkadaşlara katılıyorum ayrıca. Sırf retina ekran bile almak için ayrı bir sebep. Air daha çok kompakt kullanımlar için ideal. Starbucks' a gidip Air ile takılmak vesaire... Velhasıl Pro pro' lar içindir.

onursakallx105

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçeniz uygunsa pro alın şimdi ilgilenmiyorsunuz ama ilerde montaj gerekir photoshop gerekir işinizi görür almışken pro almak lazım birde ekran cidden fark ediyor
ben grafik ile çok az ay da yılda bir açıyorum photoshop u yani retina ekran beni pekte ilgilendirmiyor yani

Reaksiyon puanı
30
Air' deki İşlemci - Ram bana yeter diyorsanız tercihinizi o yönde yapın. Yetmez diyorsanız Pro tek seçenek.

onursakallx105

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazılım diyince insanların aklına çok ciddi programlar geliyor deyil sadece yazılımsa her ikiside yeterli olur bunu sende biliyorsun

evet benimde aklına takılan tek şey işlencinin düşüklüğü işlemci hakkında kafamda soru işaretleri var birde her zaman çantada taşıma rahatlığıda olsun istemiyorum değil yani

Reaksiyon puanı
30
Macbook Pro Retina 1.5 kg civarında. Macbook Air ise 1-1.1 kg falan. Aşırı bir fark yok arada. Ben 3 kg Monster ile geziyordum bu ağırlıklar kayda alınacak değerler değil bence. Zaten her ikisi de ince bilgisayarlar. Taşınabilirlikleri gayet iyi.

onursakallx105

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

grafiker değilim photoshop u çok çok nadir açıyorum onlardada yoğun işlem gerektiren işler değil renk kodu alma yada resim falan kesiyorum öyle o yüzden ekstradanda 1-2 bin tl vermek anlamsız geliyor ama işlemci konusunda bende korkuyorum

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
grafiker değilim photoshop u çok çok nadir açıyorum onlardada yoğun işlem gerektiren işler değil renk kodu alma yada resim falan kesiyorum öyle o yüzden ekstradanda 1-2 bin tl vermek anlamsız geliyor ama işlemci konusunda bende korkuyorum

İşlemci farkı çok var ben şöyle düşünüyorum o kadar para verip eğer imkan varsa pro alınmalı

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Merhaba,

Yüksek grafik performansı gibi ihtiyaçlar yoksa, neredeyse her bilgisayarda yazılım yapılabilir. Şu andaki projeleriniz bu kapsamdaysa bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

Bununla beraber:
1-Büyük ekran
2-İleride VM üzerinde de çalışmam gerekir derseniz daha güçlü bir işlemci ve RAM
tercih sebebidir. Bunlar göz önüne alındığında MacBook Pro daha iyi bir yatırım olabilir. Ancak o da ciddi bir fiyat artışı getiriyor. Son noktada en uygun fiyat-performans kararını kendi ihtiyaç ve bütçenize göre kendiniz vermeniz gerekiyor.

Yeni bilgisayarınız şimdiden hayırlı olsun.

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
İşlemcinin yeterliliği açısından Macbook Pro almalısın diye düşünüyorum. Air' deki M işlemci aradan zaman geçtiğinde yetersiz gelecektir eminim. Retina ekran konusunda da arkadaşlara katılıyorum ayrıca. Sırf retina ekran bile almak için ayrı bir sebep. Air daha çok kompakt kullanımlar için ideal. Starbucks' a gidip Air ile takılmak vesaire... Velhasıl Pro pro' lar içindir.

Air’da M işlemci yok lütfen yanlış bilgilerle insanları yanlış yönlendirmeyin. Yeni çıkan MacBook’larda M işlemci mevcut.