Yazılım

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
5,172
images

Hani geliştirici seçeneklerinde animasyonları ayarladığımız bir bölüm vardır. Bu bölümü genelde samsung kullananlar iyi bilir. Animasyonları 0.5 e indirdiklerinde oh be cihaz rahatladı derler ancak bazı markaların arayüzleri vardır ki bu ayarı düşürdüğünde sana hız anlamında çok bir şey katmaz hatta cihazında bir şeyler eksik gibi hissedersin. Konuyu nereye bağlayacağımı merak ediyorsanız samsungların animasyon geçişleri ile ilgili hep sorunları olmuş ve samsung animasyonlarda hep bir hızlanmaya ihtiyaç duymuştur. Eskiden bu durum zamanla touchwiz şişmesine neden oluyordu. Günümüzde bu durum üst segmentte yok olsada hala kendini animasyonlarda hissettiriyor.

G7 ye geçtiğimde fark ettiğim ilk şey animasyon ve arayüzün akıcılığı oldu. Gerçekten g7 nin arayüz akıcılığını stock android ile s9 arasında bir yerlere rahatlıkla koyabiliriz.

Tabi yazılım diyince biyandanda samsung andrid camiasında bir numara. Lg ye geçtiğimde bir çok S9 uygulamasını aradım. S9 un not uygulaması, mail uygulaması ve dosya yöneticisi gerçekten çok kullanışlıydı. G7 ye geçişte s9 da stock uygulamalar ile yaptığım pek çok şeyi yapamadım ve yeni uygulama arayışlarına girdim. Sonuç olarak yeni uygulamalar ile yeni düzenimi oturttum ama bazı işlemler gerçekten zor oluyor. Mesela şuan kullandığım not uygulaması... Asla s9 daki not uygulamasının yerini tutamaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...