Yazılım ve Oyun için laptop

Bu konuyu okuyanlar

goktug.teker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar başlıkta da belirttiğim gibi her ikisi için de sorun olmayacak ve en önemlisi menteşe ve şarj gibi sorunlar yaşatmayacak uzun ömürlü(3-4) laptop almam lazım.

Biraz araştırma yaptığımda 4 farklı marka ve farklı modeller buldum. Sizin de görüşlerinizi ve önerilerinizi almak istedim.

Monster hakkında bir çok şikayet okudum. O yüzden ön yargılıyım.İki de bir monster bayisine gidip laptop ile uğraşmak istemem.

Aralarında bana en mantıklı gelen ve sağlamlığına güvendiğim marka Asus. Sizin de fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen moderatör:

goktug.teker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
6 çekirdek 12 thread var ve önbelleği de yüksek. İ5 9300H ise 4 çekirdek 8 thread.
Render ile uğraşmayacağım için i5 yeterli diye düşünüyorum. İ7 olarak en uygun Monster var ama sağlamlığı epey tartışılır.

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Render ile uğraşmayacağım için i5 yeterli diye düşünüyorum. İ7 olarak en uygun Monster var ama sağlamlığı epey tartışılır.
Yazılım yazmışsın . Android studio sana merabalar çekince ne yalacaksın ? Unity ile çalışırken ?

goktug.teker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Yorumunuz için teşekkürler.Fiyat olarak biraz pahalı geldi.Asusu niye önermediniz?
Strix modelini diyorsanız içerisinde i5 var. Laptoplarda donanımlar daha çabuk eskir, o yüzden alabiliyorken iyisini almakta fayda var. Bu fiyatta daha iyisinin de olmadığını belirteyim.