Yazılım Mühendisliği (Soru)

Bu konuyu okuyanlar

Akali35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba. Şimdi bu konuyu açtım ama, öyle 5 senedir 10 senedir Yazılım Mühendisi olmak istiyorum diyemeyeceğim. Elbette çocukken bir çok farklı mesleği (şimdi hayatta istemeyeceklerimi bile) istediğim oldu. Ama kendini bilen biri olduğumdan beri, yazılım mühendisliği olmasada bilgisayar ile ilgili şeylere ilgim hep vardı. (bunu sadece oyunlar olarak algılamayın) Yazılım Mühendisliğini henüz yeni yeni istemiş bulunuyorum. Bunun sebebi ise, normalde dijital oyun tasarımcılığı bölümünde okumak istiyordum üniversiteyi. Ama sanırım bu bölümü kazananlar, saat açısından epey yoğun oluyorlarmış. Normalde saat konusu bana sorun değil. Ama sorun olması gereken durumlar var o yüzden bir sorum olucaktı , Yazılım Mühendisi olan HER insanın bu işe ayıracağı zaman fazla mı? Yani para,sabır, başarı vb değil de (bunları biliyorum çünkü) Ben saat açısından sormak için açtım konuyu. Bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilirse sevinirim :D

NOT : Ben yazılım ile ilgili bir alanda okumayacak olucak olsam bile, bunu ek olarak kendim yapacağım kafama koydum. O yüzden iç karartıcı arkadaşlar cevap yazmazsa sevinirim sadece saatleri hiç bir yerde bulamadım internette, bazı zamanlarda yoğun olursunuzdan başka bir şey söyleyen birisi yok. Net bir cevabı yok mu bunun?

NOT 2 : Açtığım konularda uzun yazıyorum istemesemde huyum sanırım bu :D Kısaca, Yazılım Mühendisliğinin saat (zaman) şartları nelerdir?

Son mesajlar