Yazılım Mühendisi Olmak Veya Bilgisayar Mühendisi

Bu konuyu okuyanlar

sadettin2003

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben daha ortaokuldayım biraz erken olabilir ama şimdiden geleceğimi düşünüyorum arkadaşlar ben yazılım mühendisi veya bilgisayar mühendisi olmak istiyorum. Internette gördüm ikiside aynıymış aralarında fazla fark yokmuş.Gelecekte yazılım mühendisi olamk için Ingilizce,Matematik ve Fende iyi olmamiz gerek bildiğim kadariyla ben bu dersleri çok seviyorum ve başarılıyım zaten okulda cod derside ama daha başındayiz peki bundan başka neler yapmaya başlamam gerek neleri çalışmam ezberlemem öğrenmem gerek?

ShuriXen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum bu tür gelecek planları için daha çok erken ama ilgi gösterdiğin bir alanın olması özellikle 12 yaşında biri için güzel bişey. Aşağıdaki linkte kodu game lab adında bir görsel programlama dili eğitimi var. Yani senin anlayacağın bu programla xbox veya pc oyun yapabiliyorsun ve tamamen çocuklar için geliştirilmiş basit bir program. Buna boş zamanlarını ayırmanı tavsiye ederim.

https://www.acikakademi.com/portal/egitimler/kodu.aspx

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Merhaba ben daha ortaokuldayım biraz erken olabilir ama şimdiden geleceğimi düşünüyorum arkadaşlar ben yazılım mühendisi veya bilgisayar mühendisi olmak istiyorum. Internette gördüm ikiside aynıymış aralarında fazla fark yokmuş.Gelecekte yazılım mühendisi olamk için Ingilizce,Matematik ve Fende iyi olmamiz gerek bildiğim kadariyla ben bu dersleri çok seviyorum ve başarılıyım zaten okulda cod derside ama daha başındayiz peki bundan başka neler yapmaya başlamam gerek neleri çalışmam ezberlemem öğrenmem gerek?

Dostum senin için çok erken şimdi düşünecek olacağın tek şey dersler olmalı. Eğer yapmazsan bu düşündüklerin gelecekte senin için hiç bir anlam ifade etmez. 12. Sınıfta bol bol seminer ziyaret vs vs ile sıkılacaksın zaten. Ki fikirlerinin daha kaç kere değişeceğini saymıyorum bile.