Yazılım + Bilgisayar mühendisliği

Bu konuyu okuyanlar

MrBlackAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
12. Sinifta okuyorum ve hedefim de yazilim veya bilgisayar muhendisligi var. Kendimi universite de gelistirebilicegimi dusunuyorum ama Yazilim muhendislerinin kazanclari ve is imkanlari ni ogrennek istiyorum.
Yardimci olabilecek ?

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Belki biliyorsundur BilgisayarKavramları isimli Youtube kanalından çokça yararlanabilirsin.

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Durmadan araştır, aynı şeyleri ben de yaptım. 2-3 tane yazılım mühendisi ile görüştüm sen de görüş derim çünkü piyasayı en iyi tanıyanlar onun içinde olanlardır. Yukarda da denildiği gibi youtubede bununla ilgili baya yararlı videolar bulabilirsin. Dediğim gibi elinden geldiğince araştır :)

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
veya demişsin ama sana önerim öncelikle bilgisayar mühendişliğini zorlaman, nedeni ise türkiyede bir yazılım mühendisi ne kadar az iş buluyosa bilgisayar mühendisi tam tersi şekilde daha çok iş bulabilir. gerçekten yazılım okursan kendini çok geliştirip herkesin hayali silikon vadisine gidebilirsin :) bilgisayar mühendisliği çok daha kapsamlı bir bölüm, üniversite puanlarından da anlaşılabilir zaten kabaca. araştırmaktan sıkılma sakın :)

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
veya demişsin ama sana önerim öncelikle bilgisayar mühendişliğini zorlaman, nedeni ise türkiyede bir yazılım mühendisi ne kadar az iş buluyosa bilgisayar mühendisi tam tersi şekilde daha çok iş bulabilir. gerçekten yazılım okursan kendini çok geliştirip herkesin hayali silikon vadisine gidebilirsin :) bilgisayar mühendisliği çok daha kapsamlı bir bölüm, üniversite puanlarından da anlaşılabilir zaten kabaca. araştırmaktan sıkılma sakın :)
Tam tersi, piyasada tonlarca bilgisayar mühendisi var, yazılımcı pek bulunmuyor. Hele de sağlam bi yazılım mühendisi olursan var ya şirket seçersin şirket :)