Yazıcı kartuş bozulurmu?

Bu konuyu okuyanlar

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bende 2 adet Hp900 yedek siyah mürekkep kartuşu var şimdi bu kartuşlar çok tasarruflu olduğu için kolay kolay bitmiyor hepsiburada.com sitesinde 2. %50 indirim oluncada alamadan edemedim yeni 2 tane karttuş sadece 15 tl :) kargoda bedava neyse şimdi sorum şu ben bu kartuşları ne kadar süre saklayabilirim son monte etme tarihinden önce yazıcı takmak gerekiyor bunu biliyorum yazıcı içine taktıkdan sonra ne kadar süre karttuş mürekkebinde bir sorun oluşmadan ben çıktı alabilirim?

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Konu Donanım Sorunları ve Çözümler bölümüne taşınmıştır.
Konuya gelince ben toner kullanıyorum 1,5 yıldır hiç değiştirmedim şu anda normal çıkartıyor :) hiç bi sorun yok yani :)

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Konu Donanım Sorunları ve Çözümler bölümüne taşınmıştır.
Konuya gelince ben toner kullanıyorum 1,5 yıldır hiç değiştirmedim şu anda normal çıkartıyor :) hiç bi sorun yok yani :)

valla tonerle kartuş farklı olduğu için doğru bi düşünce olmayabilir bu :D

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Açıkçası uzunca bir süre saklarsın çünkü özel poşetleri içerisinde uzunca bir süre bozulmadan ve kurumadan muhafaza edilebiliyor :)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
HP yi bilmem EPSON dan uzak durun :cursing:

Geçen sene Epson çok fonksiyonlu bir yazıcı aldım...

Asıl derdim Yazdığım Raporları çıkarmak ve Fotokopi çekmekti...

Yani daha çok siyah kartuşu kullanacaktım...

Neyse ilk başlarda mutlu mesut yaşıyordum...

Ve bir gün normal bir şekilde Siyah kartuş bitti...

Siyah bittiği için diğer renklerde çıktı alamadım :confused1:

Siyah Kartuşu bizim bu çevrede bulamadım...

K.Maraş ta aradım orada da bulamadım...

Çipli olduğu için doldurulmuyor da...

Adanaya gittiğimde siyah kartuş aldım eve geldim...

5 sayfa çıktı aldım almadım

Mavi kartuş bitti :confused1:

Mavi bitince yine Siyah kartuş kullanım dışı kaldı... :cursing:

Neyse 1 ay sonra yolum Adanaya tekrar düştü...

Mavi kartuş aldım...

Taktım ama tek sayfa çıktı alamadan Sarı ve Kırmızı kartuşlar bitti...

Ve yaızıcıyı hala kullanamıyorum...

Kartuş alamyı da bıraktım :cursing:

İşin ilginç yanı

Siyah kartuş dışındaki kartuşları hiç kullanmamış olmama rağmen kartuşların kendi kendilerine bitmiş gibi görünmeleri... :cursing:

Elimde bitmiş olan ve makineye taktığımda bitmiş görünen kartuşun içinde bariz mürekkep var kurumamış duruyor...

Ama kartuşlar çipli olduğu için bir kez bitmiş görünen kartuş ağzına kadar mürekkep de dolu olsa bitmiş olarak görünüyor...

İşin özü EPSON herhangi bir kartuş bittiğinde diğer kartuşları kullandırmadığı için yazıcımı sadece bir dönemlik kullanabilmiş oldum...

Şimdi sadece tarayıcı olarak kaldı elimde... :cursing:

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Elbruz46 bazı markalarda da aynı sıkıntı var yazıcı özelliklerinden yazıcıyı Siyah/Beyaz moduna çekince sadece siyaha bakıyo. İstersen sen de bir dene :)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Elbruz46 bazı markalarda da aynı sıkıntı var yazıcı özelliklerinden yazıcıyı Siyah/Beyaz moduna çekince sadece siyaha bakıyo. İstersen sen de bir dene :)

Yazıcıyı açamıyorsun ki?!

Açtığın an tek bir ekran var kartuş kodlarını veriyor ve bu kartuşları değiştirmek için "ok" ye basın diyor..

Ayarlara falan giremiyorsun.... bütün tuşlarda invalid operation diye uyarı veriyor...

ok e basınca da kartuş bölmesi açılıyor kartuş değiştirmem için...

---

Bilgisayar üzerinden ayarlara da aynı şekilde giremiyorsun hemen uyarı mesajı geliyor kartuş bitti işte satın almak için epson bilmem ne diye sayfa geliyor kapatınca da program da kapanıyor...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Yazıcı özelliklerinden ayarlanabiliyor. Yazıcın kapalıyken de ayarları değiştirebiliyorsun.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Kartuşların ağzındaki bant açılmadığı sürece kuruma yapmaz eğer açıp taktıysan haftada 1-2 sayfa çıktı alarak kurumalarını önleyebilirsin.

Dolum konusunda en güzeli HP. Sorunsuz bi şekilde kullanıyorum yıllardır. Toneri de kartuşu da çok iyi. Hem uzun ömürlü hem de sıkıntısız. Ancak şimdi çip takıyorlar dolumu engellemek için. Uyanık insanımız onu da çözmüş ama dolum maliyetini iki katına çıkarıyor.

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Elbruz46 geçmiş olsun valla ne zor muş o öle :) valla öle bi ara denk geldi hp910 yazıcı aldım kartuşu 10 tl :D renkliside siyahıda gayet iyi düzgün basıyor sadece çıktı alabiliyorum ama zaten genel olarak çıktı almak için kullanılıyor yazıcılar :) fotoraf baskısı bile var hp premium fotoraf kağıtlarında çok güzel fotoraf basıyor, ben memnunum bigün satarsa 150 tl den aşağa satmam :D piyasada bulmak çok zor.

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Kartuşların ağzındaki bant açılmadığı sürece kuruma yapmaz eğer açıp taktıysan haftada 1-2 sayfa çıktı alarak kurumalarını önleyebilirsin.

Dolum konusunda en güzeli HP. Sorunsuz bi şekilde kullanıyorum yıllardır. Toneri de kartuşu da çok iyi. Hem uzun ömürlü hem de sıkıntısız. Ancak şimdi çip takıyorlar dolumu engellemek için. Uyanık insanımız onu da çözmüş ama dolum maliyetini iki katına çıkarıyor.

Benim yazıcım için dolum yapmaya gerek yok 2 kartuş maliyeti zaten 20 tl :D renkli 250 siyah 450 sayfa alabiliyorum.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Yazıcı özelliklerinden ayarlanabiliyor. Yazıcın kapalıyken de ayarları değiştirebiliyorsun.

Sağol dediğin ayarlara baktım...

sadece siyah çıktı seçeneğini işaretledim...

bütün renk ayarları devre dışı kaldı ama yine de kartuş uyarısı veriyor...

Siyah Mürekkep ve mavi mürekkep full sarı ve mor mürekkep boş...

Yazdır dediğimde hemen mürekkep seviyesi ekranı geliyor... o sayfayı kapatınca da zaten yazdırma iptal oluyor...

Epson sadece siyah beyaz çıktı için dahi diğer kartuşların dolu olmasını istiyor... Saçmalığa bakar mısınız?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Sağol dediğin ayarlara baktım...

sadece siyah çıktı seçeneğini işaretledim...

bütün renk ayarları devre dışı kaldı ama yine de kartuş uyarısı veriyor...

Siyah Mürekkep ve mavi mürekkep full sarı ve mor mürekkep boş...

Yazdır dediğimde hemen mürekkep seviyesi ekranı geliyor... o sayfayı kapatınca da zaten yazdırma iptal oluyor...

Epson sadece siyah beyaz çıktı için dahi diğer kartuşların dolu olmasını istiyor... Saçmalığa bakar mısınız?

Üstad sen o yazıcıyı camdan at bence :D Zaten oldum olası yazıcılarda epson ve lexmark'ı sevemedim :D

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Üstad sen o yazıcıyı camdan at bence :D Zaten oldum olası yazıcılarda epson ve lexmark'ı sevemedim :D

Photoshop kullandığım için arada bir tarayıcı işe yarıyor yoksa değil camdan çıkar dağa ordan aşağı atardım :D

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
teknolojik alet bu kesin bozulur :dil:

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar birşey soracağım şimdi benim siyah kartuşum bitmişti renkli ise azalmış durumda. İlk kartuşlarım sıfır iken ikisini aynı taktım siyah beyaz çıktı alırken çok iyi çok net yazıyordu, şimdi ise sadece siyah karttuş yeni yani renkli karttuş az konumda. Ben siyah beyaz çıktı alırken yazıcı renkli mürekkebide kullanıyormu? bazı noktalarda dağılma oluyorda ufakda olsa ilk günkü gibi değil yani:-s bu dağılmalar rankli kartuşun az olmasından kaynaklanır mı? cihaz hp910