Bu konuyu okuyanlar

patateslibaklava

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Süperonline kullanıcısıyım. 50mbps hız için para ödüyorum fakat modem salonda kurulu, bu sebeple arka odalarda en fazla 10mbps hız alıyorum. ping desen 300 500 lerde seyrediyor, ara ara kopuyor. Superonline başka modem kullanmaya da izin vermiyor daha güçlüsünü alayım desem o da yok :mad: Neyse ben illallah ettim artık. Şöyle fiyatta çok uçmadan bu sorunu nasıl çözerim tavsiyesi olan var mıdır?

Not: Süperonline ı ara diye tavsiye vermeyin lütfen artık hızlı aramaya kaydetmediğim kaldı eve gelen servislerden sıkıldım. En son müdür arayıp telefonda bağırdı çağırdı biz gereken hizmeti veriyoruz size vs vs diye..

Bir de taahhüdüm bittikten sonra hangi internet sağlayıcısına geçmemi tavsiye edersiniz?

Teşekkürler herkese

---- Mesajlar birleştirildi ----

sevgili moderatörler, konuyu yanlış yerde açtıysam kusuruma bakmayın nereye açsam bilemedim :rolleyes:

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
En son müdür arayıp telefonda bağırdı çağırdı biz gereken hizmeti veriyoruz size vs vs diye..
Öyle bir hakları yok. Size bağıramazlar.

Evin içinde internetin daha güçlü dağıtılması için WiFi Repeater ya da acces point özelliği olan bir modem alıp ikinci bir WiFi adıyla internetini evin içinde dağıtabilirsin. Tabi ping sorununu çözebileceğini sanmıyorum. Ama sinyalin daha güçlü olmasını sağlayacağından internet hızı uç noktalarda daha hızlı çeker.

patateslibaklava

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
tp-link TL-WA850RE kullandım vallahi 10mbps alıyosam bu aletle 6 aldım.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Modeminizde sıkıntı olabilir. VDSL mi kullanıyorsunuz ADSL mi?

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
kotanızı bitirmiş olabilirmisiniz yüksek hıza düşük akn veriyolar

patateslibaklava

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
wifi adaptörü işe yarar diye düşünüyorum.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ne yazık ki aklıma başka bir çözüm gelmiyor. Umarım en kısa sürede sorununuz çözülür.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam bir tane router alıp arka odalara koyun. Onuda ana modemden çekeceğiniz kablo ile besleyin. Ben öyle yapıyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
x16_448977730b0k.jpg

antenleri zayıf ondan router koyman gerekiyor ...
bizde huawei hg253s var modemi değişimini iste.
2017-06-11 22.25.50.jpg

ac zayıf oluyor 802.11bgn kullan.

Wiseguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Ben şöyle bir yol kullanmıştım: Ana router'dan aldığım interneti adaptörler vasıtasıyla elektrik hattından geçirerek en uçtaki odada bulunan bridge pozisyonundaki wireless router'a aktarmıştım.

Bu yöntemle evin her köşesinde internet vardı ama sonradan Turk Telekom'un yüksek voltaj vermesi, bu nedenle iki router'ımın arızalanmasına sebep olması ve hattın onarımını geç yapması nedeniyle sabit interneti iptal ettirdim.

Aşağılık bir firma o Turk Telekom.

Hangisi düzgün ki diyeceksin!

Emin ol hiçbiri Turk Telekom kadar olamaz.

Türkiye'de bugün hala internet çağdışı ise, koskoca bir aile hala 50GB'lık bir kotaya mahkumsa, bunun nedeni AKP ve Turk Telekom'dur.

Bir porsiyon interneti dörde, beşe bölüp hat sattılar, herkesin verilerini toparladılar, altyapı yatırımlarını yapmadılar, kazandıkları paraları cebe attılar, sonra da özelleştirme tutarını bile ödemeden kaçtılar.

Buyrun size asrın soygunu pardon özelleştirmesi Turk Telekom...

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Farklı bir problem vardır. Oda geçişinde o kadar hız düşüşü olmaz. Ping o kadar yüksekse tanımlamalarda hata vardır. Superonline tanımlamaları düzeltmesi gerekiyor. Modemden yapılamaz bu tanımlamalar , merkezden yapılmalı.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Eğer hiç düzeltmezseniz downloadlarınızın tamamını gece yapın. Gündüzleri normal işler için kullanın

patateslibaklava

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben şöyle bir yol kullanmıştım: Ana router'dan aldığım interneti adaptörler vasıtasıyla elektrik hattından geçirerek en uçtaki odada bulunan bridge pozisyonundaki wireless router'a aktarmıştım.

Bu yöntemle evin her köşesinde internet vardı ama sonradan Turk Telekom'un yüksek voltaj vermesi, bu nedenle iki router'ımın arızalanmasına sebep olması ve hattın onarımını geç yapması nedeniyle sabit interneti iptal ettirdim.

Aşağılık bir firma o Turk Telekom.

Hangisi düzgün ki diyeceksin!

Emin ol hiçbiri Turk Telekom kadar olamaz.

Türkiye'de bugün hala internet çağdışı ise, koskoca bir aile hala 50GB'lık bir kotaya mahkumsa, bunun nedeni AKP ve Turk Telekom'dur.

Bir porsiyon interneti dörde, beşe bölüp hat sattılar, herkesin verilerini toparladılar, altyapı yatırımlarını yapmadılar, kazandıkları paraları cebe attılar, sonra da özelleştirme tutarını bile ödemeden kaçtılar.

Buyrun size asrın soygunu pardon özelleştirmesi Turk Telekom...

ben de bir powerline adaptör alıp çözmeyi deneyeceğim. O kadar para vericem içine etmezler inşallah

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Ben de Türk Telekom altyapısını kullanıyorum ve tek kelimeyle rezalet zaten her türlü masraftan kaçınmak için verdikleri dandik anteni bile olmayan zyxel modemi söylememe gel yok sanırım. Taahhüt bitsin vodafone kendi fiber altyapısını döşemeye başlamış internete sorgulama yerinde hala eski altyapıyı sorguluyor malesef telefonla arayıp sordum ben de taşınıp ona geçmeyi düşünüyorum

patateslibaklava

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben de Türk Telekom altyapısını kullanıyorum ve tek kelimeyle rezalet zaten her türlü masraftan kaçınmak için verdikleri dandik anteni bile olmayan zyxel modemi söylememe gel yok sanırım. Taahhüt bitsin vodafone kendi fiber altyapısını döşemeye başlamış internete sorgulama yerinde hala eski altyapıyı sorguluyor malesef telefonla arayıp sordum ben de taşınıp ona geçmeyi düşünüyorum
Yanlış bilmiyorsam vodafone altyapısı dedikleri şey superonline ile yaptıkları anlaşma ile döşenen süperonline altyapısı. Yani size superonline altyapı döşüyor, superonline'ın modemini kullanıyorsunuz ama vodafone'a para ödüyorsunuz. Biraz daha araştırın derim modemlerinin markasını sorun zte ya da huawei ise ve başka modem kullanmanıza izin vermiyorlarsa superonline dır o.

Türknet nasıldır bilen varmı

Son düzenleme:

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Yanlış bilmiyorsam vodafone altyapısı dedikleri şey superonline ile yaptıkları anlaşma ile döşenen süperonline altyapısı. Yani size superonline altyapı döşüyor, superonline'ın modemini kullanıyorsunuz ama vodafone'a para ödüyorsunuz. Biraz daha araştırın derim modemlerinin markasını sorun zte ya da huawei ise ve başka modem kullanmanıza izin vermiyorlarsa superonline dır o.

Türknet nasıldır bilen varmı
Bana telefonda vodafone fiber altyapı dediler onların yalancısıyın :/

patateslibaklava

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
hocam hangisinden alıcaz o zaman interneti o kötü bu kötü

Bana telefonda vodafone fiber altyapı dediler onların yalancısıyın :/
bizim kapıya geldiler vodafone dan dediler altyapı döşedik yeni gelin geçirelim. Biraz sıkıştırınca söyledi süperonline ile anlaşmamız var diye, binada zaten süperonline altyapısı vardı. Modemlerini sordum bizim evdeki modemden getireceğini söylüyor ne anladım bu işten? Superonline ile anlaşma yaptık dediler.

Son düzenleme: