Yaşıma Göre Kaç Kilo Verebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

SirDaimon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. 15 yaşındayım, boyum 177 cm ve kilom ise 85-90 kg arası. En kısa sürede (2 ay) kilo vermek için neler yapabilirim?

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Ekmek vb şeyler yeme. Börek kurabiye vs.
Dondurma ve herhangi bir tatlıdan uzak dur.
Sabah ve akşam olmak üzere gerekirse 2 öğün ye.
Bol bol su iç, günde 3 litre civarı.
Pek fazla spor yapmana gerek yok bununla ben 2 haftada 4 kilo verdim. Sadece 7 dakika egzersiz yapıyorum ve günde sadece 20 dakka falan can sıkıntısından dolaşıyorum.
Ben genelde 1 tabak taze fasulye ve dayanamazsam yanında elimin yarısı kadar ekmek yiyorum. 2 ayda 15 kilo verirsin bununla birlikte 7 dakikalık egzersiz yaparsan.
Play Store 'da 7 dakika egzersizi mevcut, yararlanabilirsin. Ayrıca unutma ilk 4-5 gün zorlanacaksın ama sonra azıcık bir şey yiyip de doyunca ne demek istediğimi anlayacaksın, biraz irade gerekli.

Anti-Code

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence bir diyetisyene git. Onlar vücut yağ oranını, günlük kalori ihtiyacını falan ölçüp ona göre diyet planı oluşturuyorlar.
Beslenme de işin kilit noktası zaten basit şeker içeren her şeyden uzak dur. Spor yapmadan önce karbonhidrat ağırlıklı beslen vücudunun enerji ihtiyacını çabuk karşılar spor yapmayacaksan yağla beslen (zeytinyağlı salata). Vücuduna kalori girdiğinde onu ya depolarsın ya da yakarsın yağ, vücutta karbonhidrata göre daha yavaş emilir. Lifli besinlere yönel seni tok tutar. Günlük ihtiyacın olandan 300-500 kalori az içeren bir diyetle rahat zayıflarsın.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
bence de bi diyetisyene git. devlet hastanelerinde bile var. en sağlıklı şekilde zayıflamanı onlar sağlar. 1 ayda 4-5 kilodan fazla vermek vücuda zarar verir

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
iyi bir diyetisyen sağlıklı bir biçimde ayda dört kilo verdirebilir.
ancak her ay 4 olmaz bunu belirteyim. aşağı yukarı iki ayda 6 kilo rahat verebilirsin.
bunun yanında salonlara giderek de çalışmalarını düzenli bir şekilde sağlayabilirsin.

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Şu aylarda koşarak baya kilo atabilirsiniz, koşmaktan kastım futbol bile oynaya bilirsizin

SirDaimon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekmek vb şeyler yeme. Börek kurabiye vs.
Dondurma ve herhangi bir tatlıdan uzak dur.
Sabah ve akşam olmak üzere gerekirse 2 öğün ye.
Bol bol su iç, günde 3 litre civarı.
Pek fazla spor yapmana gerek yok bununla ben 2 haftada 4 kilo verdim. Sadece 7 dakika egzersiz yapıyorum ve günde sadece 20 dakka falan can sıkıntısından dolaşıyorum.
Ben genelde 1 tabak taze fasulye ve dayanamazsam yanında elimin yarısı kadar ekmek yiyorum. 2 ayda 15 kilo verirsin bununla birlikte 7 dakikalık egzersiz yaparsan.
Play Store 'da 7 dakika egzersizi mevcut, yararlanabilirsin. Ayrıca unutma ilk 4-5 gün zorlanacaksın ama sonra azıcık bir şey yiyip de doyunca ne demek istediğimi anlayacaksın, biraz irade gerekli.

Çok teşekkür ederim. iPhone kullanıcısıyım. Bir uygulama bulmak gerekecek artık.