Yasima Gore Cok Kiloluyum Ne Yapmaliyim?

Bu konuyu okuyanlar

Çağatay Ç.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba. Ben 8. sinifa gidiyorum. Su anda 87 kiloyum boyum 1.75. Asiri kiloluyum. Surekli oyun oynadigim icin bel ve basen bolgelerimde cok yaglanma var ve goguslerim de yaglandi. Artik pismanim. Ne yapmaliyim? Sirasiyla lutfen yardim edin. Bisiklet surmeye basladim ama okuduguma gore bel yaglarini eritmiyormus. Bana iyi bir diyet listesi ve bir spor soyler misiniz?

eren_3425

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba bende senin yaşlarında kilo almaya başlamıştım ve uzun bir süre böyle devam etti 21 yaşında 104 kiloydum boyum seninle aynı. Ama sonra doktora gittim diyetisyene onun verdiği yemek listesine tam uydum ve düzenli spor yaptım ve yaklaşık 1 yılda 32 kilo verdim şimdi 72 kiloyum. İmkansız değil. Ama mutlaka doktora gitmeni öneriyorum. Birde diyete başlıycam hiçbir şey yiyemiycem diye düşünme sadece sağlıksız yiyeceklerden uzak duracaksın ve düzenli yemek yiyeceksin o kadar. Özellikle şeker,tuz,beyaz un,ekmek,fastfood gıdalar ve obur cuburlardan uzak dur. Spor konusunda illa spor salonlarına gitmene gerek yok her gün minimum 1 saat parkta veya yürüyüş alanlarında tempolu yürüyüş yapman sana fazlasıyla yeterli olacaktır.

AhmetDM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim üzülmeyi hemen bırakıyorsun ve anında ekmeği, hamur ile ilgili yemekleri, şekerli her ne olursa olsun bırakıyorsun yemiyorsun. Şekeri için haftada 1 adet meyve yemen yeterli. İlk olarak kendini ekmek ve şeker yemeden de mutlu ve doymuş hissetmen lazım ve kendini suya alıştırman gerek çok su içeceksin, bunlar ilk aşama. İkinci aşama ise ekmegi ve şekeri kesince spor yapmak ve iş tamam her ne türlü olursa olsun bogazından kesmen lazım.

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Kardeşim bir spor salonuna fitness a yazil istedigin kadar ye hem kilo almazsin hemde zayiflarsin hoca sana program verecek gunde 45 dakika 1 saat ayiracaksin sadece

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Can boğazdan gelir... Boğazdan da gider. O yüzden dikkat et yediklerine. Ayrıca önünde upuzun bir yaz tatili var. Evinizde koşu bandı mevcutsa günlük 30 dk yürüyüşle ve sağlıklı beslenerek ideal kilona ulaşabilirsin. Zaten aşırı bir kilon yok. 10 kilo 3-4 ayda rahat verirsin. Gönlünü ferah tut.

Çağatay Ç.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hepinize tesekkurler. Diyetisyenden randevu aldim pazartesi kan tahlilini verecegim spor olarak da basketbol ve bisiklet surecegim kendi capimda insallah veririm.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Kardeşim bir spor salonuna fitness a yazil istedigin kadar ye hem kilo almazsin hemde zayiflarsin hoca sana program verecek gunde 45 dakika 1 saat ayiracaksin sadece
Ne kadar yanlış bir cümle. Spor salonuna yazıl, istediğin kadar ye kilo almazsın. Öyle bir dünya yok güzel kardeşim. Yediğine dikkat etmezsen 5 saat spor yap gene bir cacık olmaz. Yalan yanlış cümleler kurup insanları yanıltmayın.

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Ne kadar yanlış bir cümle. Spor salonuna yazıl, istediğin kadar ye kilo almazsın. Öyle bir dünya yok güzel kardeşim. Yediğine dikkat etmezsen 5 saat spor yap gene bir cacık olmaz. Yalan yanlış cümleler kurup insanları yanıltmayın.
Ben öyle yapıyorum yemediğim şey yok fakat kilom gayet normal :)

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Ben öyle yapıyorum yemediğim şey yok fakat kilom gayet normal :)
Metabolizmaniz hizli calisiyor olabilir. Bende ayni durumdayim. Aslinda en dogrusu bir doktora görünmek. Tahlil vb. seyler daha kesin sonuc verir. Buralarda sonuc aramak biraz zor. Hersey etken olabilir. Bilemeyiz.