Yaşım 17 ve boyum çok kısa

Bu konuyu okuyanlar

Yeahja

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle kendim hakkında bilgi vereyim,
2002 liyim
Erkeğim
Boyum 163
Hayatımda hep kısa oldum, bundan hep nefret ettim. Ergenliğe girdim ama söyledikleri gib boyum hiç hızlı bir şekilde atmadı. Vücut olarak ellerim karşılaştırdığım yaşıtlarıma göre büyük bile diyebilirim, ayaklarım da öyle (41 numara).
Yüzüm bebek gibi ve sanırım köseyim bilmiyorum (arkadaşlarım sakalları olduğu için öyle söylüyor) şu ana kadar çenemde sadece bir tel sakal çıktı dahası yok, vücudumda kıllanmalar hep geç başladı ve seyrek. Penis boyu 13 cm flan. Acaba hormonlardamı sıkıntı var bilemiyorum.
Babam bende de aynıydı diyor ama bu açıklamalar pek tatmin etmiyor. Merak ettiğim şey şu: hep böyle bebek gibi mi kalacağım?

Son düzenleyen moderatör:

#ExYoung

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Bende köse olmayı isterdim aslında xd sakal falan sevmiyorum. Boy konusuna gelince 20'ye kadar uzarsın. Egzersiz falan yap, basketbol oyna boy konusu aslında genetik(aileden gelen) bir meseledir.

Yeahja

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende köse olmayı isterdim aslında xd sakal falan sevmiyorum. Boy konusuna gelince 20'ye kadar uzarsın. Egzersiz falan yap, basketbol oyna boy konusu aslında genetik(aileden gelen) bir meseledir.
Aslında babam ve abim 175 flanlar, annem benden 2-3 cm kısa. Abimin bütün gelişmeleri normal oldu (sakal filan) benden 2 yaş büyük ve aramızda 15 cm var neredeyse.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Bence bunlar dert edineceğin şeyler değil. Bunu ne kadar erken idrak edersen o kadar kar. Sen mükemmel insan da olsan yine de dalga konusu olacak bişiyler hep çıkar takma kafana. Endokrinoloji ye git, kan tahlili falan yaptır. Bir sorunun yoksa haline şükredip yaşamına devam et.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Boy 24 yaşına kadar uzuyor bildiğim kadarıyla bu kadar erken umutsuzluğa kapılmamak lazım.

Yeahja

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence bunlar dert edineceğin şeyler değil. Bunu ne kadar erken idrak edersen o kadar kar. Sen mükemmel insan da olsan yine de dalga konusu olacak bişiyler hep çıkar takma kafana. Endokrinoloji ye git, kan tahlili falan yaptır. Bir sorunun yoksa haline şükredip yaşamına devam et.
Haklısınız, ama bir danışayım dedim bende

---- Mesajlar birleştirildi ----

Boy 24 yaşına kadar uzuyor bildiğim kadarıyla bu kadar erken umutsuzluğa kapılmamak lazım.
Çevremdekilere aldandım hocam.

Son düzenleme:

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Haklısınız, ama bir danışayım dedim bende
Allahtan kaliteli forumdasın da çok fazla dalgaya geyiğe vuran yok. Okula gidiyorsan bir Rehberlik Öğretmeniyle görüşebilirsin ama büyük ihtimal onlarda sana bu durumun normal olacağını, çok dert etmemen gerektiğini söylerler, ve bir doktora kontrol olmanı önerirler.
Kaldıki bu tür eğitimler ortaokul müfredatında sürekli veriliyor zaten fen bilgisi derslerinde, gelişim aşamaları ve bunun ruhsal etkileri(sanırım o günlerde okulu asmışsın :) ).
Sağlıklı olduğun sürece vücut ölçülerin sadece birer sayıdan ibaret bunu unutma.

Yeahja

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlarım çok
Allahtan kaliteli forumdasın da çok fazla dalgaya geyiğe vuran yok. Okula gidiyorsan bir Rehberlik Öğretmeniyle görüşebilirsin ama büyük ihtimal onlarda sana bu durumun normal olacağını, çok dert etmemen gerektiğini söylerler, ve bir doktora kontrol olmanı önerirler.
Kaldıki bu tür eğitimler ortaokul müfredatında sürekli veriliyor zaten fen bilgisi derslerinde, gelişim aşamaları ve bunun ruhsal etkileri(sanırım o günlerde okulu asmışsın :) ).
Sağlıklı olduğun sürece vücut ölçülerin sadece birer sayıdan ibaret bunu unutma.
Ortaokulda bize vermediler o bilgileri yada ben haturlamıyorum. Ama bir doktora gitmem en iyisi olacak sanırım

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Öncelikle kendim hakkında bilgi vereyim,
2002 liyim
Erkeğim
Boyum 163
Hayatımda hep kısa oldum, bundan hep nefret ettim. Ergenliğe girdim ama söyledikleri gib boyum hiç hızlı bir şekilde atmadı. Vücut olarak ellerim karşılaştırdığım yaşıtlarıma göre büyük bile diyebilirim, ayaklarım da öyle (41 numara).
Yüzüm bebek gibi ve sanırım köseyim bilmiyorum (arkadaşlarım sakalları olduğu için öyle söylüyor) şu ana kadar çenemde sadece bir tel sakal çıktı dahası yok, vücudumda kıllanmalar hep geç başladı ve seyrek. Penis boyu 13 cm flan. Acaba hormonlardamı sıkıntı var bilemiyorum.
Babam bende de aynıydı diyor ama bu açıklamalar pek tatmin etmiyor. Merak ettiğim şey şu: hep böyle bebek gibi mi kalacağım?
Üstad herşey tamam da penis boyu nedir yaa :D
Bir doktora uğraman çok yararlı olacaktır.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Herkes uzun boylu olacak diye bir olay yok. Çoğu meşhur artist kısa boylu. Naim Süleymanoğlu cüce denecek kadar kısaydı.

Yeahja

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üstad herşey tamam da penis boyu nedir yaa :D
Bir doktora uğraman çok yararlı olacaktır.
Bildiğim kadarıyla türkiyede yetişkin ortalama penis boyu yaklaşık olarak 14 cm, bu yüzden çok kafaya takmıyorum onu

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Yeahja

bence en kısa zamanda şu başlıktan kurtul, yoksa milletin diline düşeceksin ve daha çok moralin bozulacak.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Boyunun kendi kendine deli gibi uzamasını bekleyemezsin. İyi beslenir ve iyi spor yaparsan tatmin edici şekilde uzarsın. Ama bu şekilde oturduğun yerden sadece şikayet etmeye devam edersen benim gibi kısacık kalır ve hayatının geri kalanında pişman olursun.

Son mesajlar