Yaşamak için en iyi ülkeler

Başlıkta yazıyor.

• Kullanılan toplam oy
    20

Bu konuyu okuyanlar

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,186
Evet. Ankette belirtirseniz sevinirim.

Reaksiyon puanı
16,109
zaten o ülkedesin Türkiye...
ama ve Japonya ile İngiltere'de olabilir trafik akış yönü dünyanın genelinde yanlış ama İngiltere'de doğru.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Türkiyenin şıklarda bile olmaması :)
Teknoloji şirketleri, Silikon Vadisi...
Tabi ki Amerika. :)
İnşallah hayırlısıyla orada yaşamak nasip olur.
Ekşi sözlükteki en sevdiğim başlığı bilin bakalım:)

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
İskandinav ülkeleri ve Kanada (en mutlu insanların yaşadığı yerler) çok soğuk. Adamın kıçı donar. İngiltere çok yağmurlu. Temmuzun ortasına kadar yağarmış, sonra Temmuzun ortasından itibaren tekrar yağmur dönemi başlarmış. Favorim Kıbrıs. bir tek insanları beni tedirgin ediyor. Sanki çakma Türk gibiler. Kiliseye Camii diyorlar, çanı var oysa. Bir osmanlı zamanından kalma camiiye gittim, imam yoktu. Tek bir tesbih vardı, o da 2 metre uzunluğunda ve iki imameli. Ezan banttan okunmuş. Hesap ödeyecektim, garson Türkçe 50 tl demiş, ben ingilizce konuşuyor sandım. Bir başkası gerçekten de Türkçe bilmiyordu. Almanya da ırkçılar araştırma/istatistik bahanesiyle adres tesbit edip, Türklerin evlerini yakıyorlar. Ben Türkiye dışında sanırım rahat edemem.

nkarf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Türkiye işaretleyeceğim son şık olurdu. Türkiye'de fakirsen bir yere gelemiyorsun. 1.İsviçre 2.Norveç 3.Japonya

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Japonya ve müthişş modifiyeler hanımlarda çok evlen yanlaya yanlaya yaşa

Nonnammed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İskandinav ülkeleri ve Kanada (en mutlu insanların yaşadığı yerler) çok soğuk. Adamın kıçı donar. İngiltere çok yağmurlu. Temmuzun ortasına kadar yağarmış, sonra Temmuzun ortasından itibaren tekrar yağmur dönemi başlarmış. Favorim Kıbrıs. bir tek insanları beni tedirgin ediyor. Sanki çakma Türk gibiler. Kiliseye Camii diyorlar, çanı var oysa. Bir osmanlı zamanından kalma camiiye gittim, imam yoktu. Tek bir tesbih vardı, o da 2 metre uzunluğunda ve iki imameli. Ezan banttan okunmuş. Hesap ödeyecektim, garson Türkçe 50 tl demiş, ben ingilizce konuşuyor sandım. Bir başkası gerçekten de Türkçe bilmiyordu. Almanya da ırkçılar araştırma/istatistik bahanesiyle adres tesbit edip, Türklerin evlerini yakıyorlar. Ben Türkiye dışında sanırım rahat edemem.

Adamlar birçok şeyi aşmışlar artık saygı,sevgi,huzurlu ortam var soğukta olsa yaşanır bence

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Valla Duyduklarıma göre Kanada ve Tayvan derim

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Adamlar birçok şeyi aşmışlar artık saygı,sevgi,huzurlu ortam var soğukta olsa yaşanır bence
Adamlar neyi aşmış ? Başkalarının kanı üzerinden zenginleşmişler ve keyifleri yerinde.

nkarf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Adamlar neyi aşmış ? Başkalarının kanı üzerinden zenginleşmişler ve keyifleri yerinde.
Saçmaladığının farkındasındır umarım. Alakası yok eğer illaha birine suç atmak istiyorsan git Amerika'ya at İskandinav ülkeleri ne alaka. Gerçi Amerika ile de alakalı değil sorun tamamiyle İslam kaynaklı. Adamlar her yönden bizde öndeler eğitimde, mutlulukta her şeyde.

Son düzenleme:

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Çok basit bir örnek vereceğim.
Google map sokak görünümü.
Adana Seyhan Ziyapaşa mh. Sokaklarında dolaşın. Veya İst, Ankara.. bir sokak seçip dolaşın.
Yerlerde çöp ve pislikler dikkatinizi hemen çeker.
Sonra Avrupa'dan az gelişmiş ülke bir ülke seçin. Aynısını yapın.
Kimi bu farkı ırka, dine bağlar. Türkler, Müslümanlar pis falan der.
Misal Yunanistan veya Bulgaristan'da Tamamı Türk ve Müslüman köyler (yerleşim yerleri) var. Oralar tertemiz.

(Bu temizlik açısından değerlendirmemdi. Trafik, insana saygı, insan -aslında canlı- hayatına saygı vs ayrı konular)

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
1.Yeni Zelanda
2.Yeni Zelanda
3.Yeni Zelanda
4.Avustralya

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bence, İsveç, İşviçre, Norveç ve Avustralya

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Kuzey ülkeleri hoşuma gidiyor. Norveç, Kanada, Rusya olabilir.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
TÜRKİYE...
Ülkemin cehennemini gâvurun cennetine değişmem.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Orta doğu ve Afrika hariç her yer.İyi kötü bir kaç ülkeyi gezip görme şansım oldu.
Bizim insanımız da sevgi var, ama saygı yok. Diğer ülkeler de ise tam tersi, seni sevmese bile hayatın her alanında saygı duyuyor. Aslında insanları bıktıran tek şey bu. Ne hayat pahalılığı ne farklı bir şey. İnsanlar yurt dışına gittiğinde gördükleri ilk şey, insanların birbirlerine davranışı oluyor.
Temiz yollar görüyor, kornasız trafik görüyor, doğaya ve tarihe saygıyı görüyor. Bizim insanımız da bu vizyon maalesef yok. Bunları çözebilsek aslında cennet gibi bir coğrafyada yaşıyoruz

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Orta doğu ve Afrika hariç her yer.İyi kötü bir kaç ülkeyi gezip görme şansım oldu.
Bizim insanımız da sevgi var, ama saygı yok. Diğer ülkeler de ise tam tersi, seni sevmese bile hayatın her alanında saygı duyuyor. Aslında insanları bıktıran tek şey bu. Ne hayat pahalılığı ne farklı bir şey. İnsanlar yurt dışına gittiğinde gördükleri ilk şey, insanların birbirlerine davranışı oluyor.
Temiz yollar görüyor, kornasız trafik görüyor, doğaya ve tarihe saygıyı görüyor. Bizim insanımız da bu vizyon maalesef yok. Bunları çözebilsek aslında cennet gibi bir coğrafyada yaşıyoruz
Menfaatçilik oldukça...

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Hep sanayi ülkelerini sunmuşsun ,oysaki yaşanacak çok daha güzel yerler var .

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Almanya'da Türklerin yoğun yaşadığı semtlere gidin, Avrupa'da çöp yokmuymuş görün. Siz gittiğinizde çöp kültürünüzü de yanınızda götüreceksiniz. Saygılı ve temiz insanlara özeniyorsanız, önce kendiniz saygıyı ve düzeni öğrenmelisinis. Kıbrıs'ta mesela umumi tuvaletler tertemiz. Temizlik ve düzen bir ırkii yada kültür veya din meselesi değil, bir terbiye meselesi.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Almanya'da Türklerin yoğun yaşadığı semtlere gidin, Avrupa'da çöp yokmuymuş görün. Siz gittiğinizde çöp kültürünüzü de yanınızda götüreceksiniz. Saygılı ve temiz insanlara özeniyorsanız, önce kendiniz saygıyı ve düzeni öğrenmelisinis. Kıbrıs'ta mesela umumi tuvaletler tertemiz. Temizlik ve düzen bir ırkii yada kültür veya din meselesi değil, bir terbiye meselesi.

Tamamen katılıyorum, burada ki sıkıntıların sebebi burada olanlar yüzünden zaten. Giderken kendi kötü kültürlerini de beraberinde götürüyorlar, bu yüzden de yurt dışında sevilmiyoruz.

Hollanda diyorum.