Yasal Uyarı Mesajı Geldi (İMEİ ile ilgili)

Bu konuyu okuyanlar

sinan963

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir arkadaşımın telefonuna yasal uyarı mesajı geldi.Bir hafta içinde telefon kapanacakmış.Telefonu yurt dışından almıştı.Burada İMEİ çaktırmıştı.Yeni bir İMEİ çaksa düzelir mi?

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Düzelir.Askerde bize çok gelirdi o mesajlar :) Ama telefondaki İMEİ siyle mesajda gelen İMEİ tutuyosa kapanıyor yoksa kapanmıyo.Hiç İMEİ numarası gelmediyse yeni bi İMEİ çaktırmanda :D yarar var

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Bir arkadaşımın telefonuna yasal uyarı mesajı geldi.Bir hafta içinde telefon kapanacakmış.Telefonu yurt dışından almıştı.Burada İMEİ çaktırmıştı.Yeni bir İMEİ çaksa düzelir mi?

İşte sizin gibiler yüzünden biz masumlara oluyor..!!

Geçen orjinal faturalı telefonuma aynı uyarı geldi, imei numaram klonlanmış kaçak telefon kullanan başka bir kişi tarafından.

Hemen savcılığa gittim ve orjinal faturasını da beyan ettim tam 2 hafta uğraşma akabinde telefonum yeniden kullanıma açıldı ve telefonumu klonlayan kişi hakkında suç duyurusunda bulundum.

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5

Geçen orjinal faturalı telefonuma aynı uyarı geldi, imei numaram klonlanmış kaçak telefon kullanan başka bir kişi tarafından.

Hemen savcılığa gittim ve orjinal faturasını da beyan ettim tam 2 hafta uğraşma akabinde telefonum yeniden kullanıma açıldı ve telefonumu klonlayan kişi hakkında suç duyurusunda bulundum.

orjinal faturalı telefonu nasıl klonlamışlar ? 2. el üründenmi bahsediyorsunuz sıfır ürünmü

administrator

Asistan
Reaksiyon puanı
47

"orinal faturalı telefonum"derken siz sıfır olarak mı aldınız, yani kutususunu ilk sizmi açtınız? eğer ilk siz açtıysanız klonlamaları imkansız! yada güvenlik kodu kırmak için siteler var ve bu sitelerde sizden ımei istiyor ve güvenlik kodunuz kırılıyor amaaa ne yapmış oluyorsunuz ücret vermeden güvenlik kodunu kırdırdım zannediyorsunuz, oysa ki elinizle ayağınızla adamların ekmeğine yağ sürüyorsunuz :) bir diğer aklıma gelen ise telefonu tamir için yada mp3,video,program vs için tamirciye verdiyseniz büyük bir ihtimal o klonlamıştır çünkü elinde çok çin malı var ve bunlarada ımeı lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar peki sıfır galaxy s3'e imei çakılsa 1 yıl uluslarası garantisi gider mi?

istbne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Pasaportta yas siniri varmi. Yani ben benim biraderlere telefon getirsem ve hem kendi pasaportumu hemde 7 yasindaki oglumun pasaportunu kullansam olurmu?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
imei çaktıracaksanız eski kullanmadığınız bi telefondan çaktırın da başkası mağdur olmasın

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Pasaportta yas siniri varmi. Yani ben benim biraderlere telefon getirsem ve hem kendi pasaportumu hemde 7 yasindaki oglumun pasaportunu kullansam olurmu?
Olur 3 yaşındaki çocuğun pasaportuna kayıt yaptırmıştım 2 sene önce.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Yeni numara çaktırsa yine kapanır. Adamlar 1 numarayı belki 100 kişinin telefona çakıyorlar. Başka nasıl para kazanacak adamlar. Zaten yapılan işlem yasal değil, şikayette edemezsin.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,063
herkez her telefona imei çakmayı bilmiyor maalesef dikkat etmek lazım bunada

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6

kötü kullanılmayan bir telefonun varsa onun imeini attır o imeili telefonuda kır at en sağlamı bence bu.

istbne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Her IMEI, her telefon icin kullanilabiliyormu? Mesela IPhone 4 icin eski bir nokia IMEI'si kullanilabilir mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim telefonumada aynı şey oldu telefonum yurtdışından geldi telefoncuya götürdüm açtılar kaçak kullanılan bi telefonun IMEI numarasını çaktırmışlar ben bu sahtekarları savcılığa vermemmi şimdi.
benim kullanmadığım bi telefon var onun IMEİ numarasını kapanmakta olan telefonuma çaktırayım diyorum ama nasıl yaptıracağım onu bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hadi millet kirdiyor falan filan... Ben tuttum herşeyi yasal yaptim da noldu yine kapandi evrak eline ulaşmamiş ama paraya gelince tikir tikir istiyorlar açikca bende kirdircam telefonun imei'sini eski samsung telefonumu şimdiki galaxy s3 e klon yaptircam . üstüne üstelik pişmiş pişmis kayit yapildi sorgusunu aliyorum sonra kayit dişi . Ben ne yapimm şimdi????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim orjinal telefonuma gelen yasal uyarıda 14 haneli imei numarası vardı. Telefonun hafızasındada 14 haneli ama telefonun batarya takılan yerinde 15 haneli numara var. ben bu 15 haneli numarayı kullandım telefonum kapanır mı acaba?

AlperT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Değerli arkadaşlar,
Klonlama işleminde çıkan sorunların başında 3G ve görüntülü konuşma'yı söylemişsiniz...Xperia ARC s için elimdeki samsung S250 telefonun imei'sini kopyalatsam sorun olur mu acaba. ARC S'de görüntülü görüşme zaten yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim orjinal telefonuma gelen yasal uyarıda 14 haneli imei numarası vardı. Telefonun hafızasındada 14 haneli ama telefonun batarya takılan yerinde 15 haneli numara var. ben bu 15 haneli numarayı kullandım telefonum kapanır mı acaba?

bndede öle gibi mesajda 14 hanelı tel hafızasında 15 haneli telfonum kapanırmı acaba lutfen yardım edın.s

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gençler araştirdım düzelicekmiş sistemden kaynaklanan bırseymıs benımde telefonum 4s banada 14 hanelı geldı ama hafızada 15 hanelı suanda kayıt dısı dıyor sağlam yerden aldıysanız garantısı varsa sıkıntı olmaz hallederler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimlefonun garantisi var banada yasal uyarı diye bir mesaj geldi neyapmalıyım bilgi verirmisiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş aynı şey bana da oldu teknik servisin çözümü telefonu tek sim karta sabitlemek mcks de aynı şeyi söyledi. Seninde mi o şekilde yapıldı tek sim karta mı sabitlendi telefon.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim telefonada oldu garantili daha 4 gün oldu alalı bu mesaj geldi sistemden sorguluyom kayıtlı diyor ne yapmam gerekiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Imei numarasina nereden bakabiliriz uyuşuyormu diye *#06# mi yapacağiz acil cevap bekliyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar, ben bir hafta önce İphone 3g sattım, alan arkadaş telefona format attırmış, 1 gün sonra beni aradı sesi çalışmıyor dedi, bende o tarz bir sorunun olmadığını söyledim, üzerinden 1 hafta geçmişti, tekrar telefon yurt dışıdır uyarısı geldi diyor. Bu tarz şey mümkün mü? Ben telefonu 2 aydan fazla kullandım, ses ve kayıt dışı sorunu çıkmamıştı. 1 hafta içerisinde bu kadar sorun çıkabilir mi? Veya bu sorunlar formattan kaynaklanabilir mi? Ayrıca telefonun format atılırken İMEİ kodunu klonlamış olabilirler mi? Lütfen bilgisi olan arkadaşlar sorumu cevaplasın. Onun mağdur olmasını, kendimin de keriz yerine konulmasını istemem. Şimdiden teşekkür ediyorum.