Yarım Hayaller

Bu konuyu okuyanlar

YaralıKeko

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Merhaba abilerim,ablalarım,kardeşlerim bu konumda sizlere biraz içimi dökmek birazda fikrinizi öğrenmek istiyorum.
Liseyi bitirdiğimden beri (yaklaşık 2 sene oldu)Kara Harp Okulu'na girmeye çalışıyorum,daha okula başlamadan çilesini çekmeye başladım,ilk sene gözlerim bozuk olduğu için elendim,sonra 1 sene mezuna kaldım hem ders çalıştım hem işe gittim göz ameliyatı oldum ama gelin görünki bu senede gözlerim ameliyatlı diye elendim.Bu yola başkoyduğum günden beri her gün bi subay olma hayalini kurdum,Nato karargâhlarında çalışmayı , yurt dışı operasyonlarına katılmayı veya bi tank komutanı olmayı.Her ayrıntısına kadar düşündüm fakat olmuyor,giremiyorum o okula sanki önümde görünmez bir durvar var.Ama tam ümitler tükendi derken Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisi'ni(Jandarma Harbiyesi) kazandım.Fakat ne yapıcağımı bilmiyorum kendimi hep bi subay olarak düşündüm ama TSK'nın subayı olarak düşündüm.Şansımıda fazla zorlamak istemiyorum.Şimdi okula gidersem hayallerimi,idâellerimi satmışmı olurum?Ya ilerde köyün birinde karakolun tekinde tıkılıp kalırsam pişman olurmuyum?

Yani uzun lafın kısası kafamda deli sorular ne yapıcağımı bilmiyorum,düşüncelerinizi bekliyorum.
Şimdiden Teşekkürler

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Olmuyorsa zorlama, vardır Allah'ın bir bildiği. Jandarmaya gitmeni öneririm, subaylık tamamen yalan olursa geriye kalan tek şey boşa geçmiş vakit olacak. Bunu yaparak hayallerini satmış olmuyorsun, yine vatanına hizmet edeceksin yani sonuçlar aynı birde bu açıdan bak.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Elinden gelenini yapmışsın sonuçta, neden ihanet edesin ki hayallerine? Jandarma da iyidir. Ayrıca bana sözlü mülakat için verebileceğin tavsiye var mı?

YaralıKeko

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Elinden gelenini yapmışsın sonuçta, neden ihanet edesin ki hayallerine? Jandarma da iyidir. Ayrıca bana sözlü mülakat için verebileceğin tavsiye var mı?
Heyecan yapmada diyiceğim ama zor. Sen yinede kelimelerini düşünerek seç. bilmediğine bilmiyorum de yeter. Kişisel sorular sorabilirler baktın senin cevabın onları tatmin etmeyecek, olmadığın biri gibi davran duymak istediklerini söyle.Ve çok kibar konuş.

Son düzenleyen moderatör: