Yarı profesyönel fotograf makınası için yardım??

Bu konuyu okuyanlar

tahaga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaslar ben yarı prefosyenel makına almak ıstıyorum acaba hangısı daha uygun ve kalıtelı yardımcı olabılırmısınz bana ?

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yarı profesyonel derken kastınız nedir? Ne amaçla kullanacaksınız? Bir de bütçeniz tabii ki?

timsak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Nikon D5000, Nikon D90, Nikon D7000. Ucuzdan pahallıya doğru seç beyen al. Objektif almayı unutma.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Bütçe ve beklentileriniz nedir bilmiyorum ama arkadaşım şu cihazı aldı ve memnun : Canon EOS 1000D EFS 18-55 Kit 10.1MP SLR Dijital Fotoğraf Makinesi
http://www.hepsiburada.com/Liste/ca...ls.aspx?productId=bd989163&categoryId=1100301

bu cihaz yarı profesyonel değildir. Giriş seviyesi bir cihazdır :)
tahaga alabileceğin en iyi fp cihazı canon 550D ya da yeni çıkan 600D dir :) Ya da 2. el 500 D de alabilirsin ama unutmaman gereken bir şey var bu cihazları almak mesele değil mesele lenste bitiyor zira lens makinadan daha masraflı oluyor :) makro çekimle fazla işin olmaz ve doğa resmi çekeceksen 18-55 mm kit lensli ve ayrıca 55-250 mm lens alırsan senin işini çok rahat görecektir :) bu modellerle hem full hd video çekebileceksin hemde fotoğraf çekmenin zevkini tadacaksın. 550D ile çekilmiş fotoğraflarım var amatör fotoğrafçılar bölümünde oradan inceleyebilirsin :) en azından fikir sahibi olursun :) nikon tavsiye etmememin nedeni canonun çok farklı bütçelere uygun farklı çekim tekniklerine sahip çok çeşitli lenslere sahip olmasıdır :) yoksa nikonda çok başarılı cihazdır :)

tahaga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi öle tam profesyonel birsey istemiyorum Fujifilm Finepix S1600 http://www.hepsiburada.com/Liste/fu...ctId=bd96612&categoryId=248#linkTaksitIndirim bunun gıbı bırsey arıyorum ama fıyat konusunda teredduytlşerım var ıde bu fıyata daha kalıtelı cekımlerı olan varsa onlara bakayım

---------- Post added at 18:28 ---------- Previous post was at 18:27 ----------

butcem 400 lıra ıstedıgım makına http://www.hepsiburada.com/Liste/fu...ctId=bd96612&categoryId=248#linkTaksitIndirim tarzı bı makına

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8

tahaga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki dedıgım cıhazı tavsıye edermısın cekım yonunden durus yonmunden falan

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
dediğin cihazı geçen ay arkadaşa aldık şahsen ben memnun kalmadım netleme sorunu vardı :) ayrıca başlığı değiştirmende fayda var bu cihazlar giriş seviyesi bile değilken sen yarı profesyonel cihaz diye başlık açmışsın :)

seronall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
peki canon eos 1100d 'yi önermisiniz yani orta seviyede birkişi için ? :) almayı düşünüyorum aslında

Tekno Çocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Fujifilm Finepix S2980 yarı profesyonel mi?Başka konu açmayayım dedim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar ben nikon l310 kullanıcısyım .. bu makina hakkında ne tür deneyim ve bilginizin oldugunu ögrenmek istiyorum .. öneri ve tawsiyeleriniz nelerdir?? daha iyi cekim için neler yapmam gerekli

Technologic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fujifilm Finepix S2980 ve Fujifilm Finepix S5500 compact ama SLR görünümlü bir makinelerdir arkadaşlar. Fotoğrafçılığa gönül verdiyseniz bunlar 6-7 ay sonra size yetmeyecektir. Ancak 400-500 TL'lik bütçeler için hayli hayli iyi makinelerdir.

Esas yarı profesyonel denilen ürünler
DSLR makinelerdedir (objektifi değiştirilebilir) Örnek olarak Canon Eos 7D, Canon Eos 60D yi söyleyebiliriz.

DSLR makinelerin giriş seviyesi ürünleri 900 TL civarından başlar. ÖrneğinCanon 1100D (18-55mmlik lens ile birlikte)

eddkenneddy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nıkon L310 yarı profesyonel görünümlü otomatik modda kaliteli fotoğraflar çekebiliceğin bir cihaz zoom olarak çok iyi zaten kullanımı pratik güzel tercih yapmıssın bence hayırlı olsun.

fujıfılm s2980 çok küçük sensöre sahip los ısıkta özellikle gece çekimleri çok kötü arkadasım almıstı onun yerine canon sx150 yada nıkon L310 düsünebilirsin.

fujıfılm s2980 çok küçük sensöre sahip los ısıkta özellikle gece çekimleri çok kötü arkadasım almıstı onun yerine canon sx150 yada nıkon L310 düsünebilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bunlar ne yarı nede tam prof makinalar bunlar normal foto makinası :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Fujifilm FinePix S2980 aldım. O kadar güzel bir makine ki.. Video çekmesi, fotoğraf kalitesi falan.. Mükkemmel.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Kime göre neye göre?

Birde mükkemmeliyetini cetvelle mi ölçtünüz tartı ile mi?

Snipertr

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=287113]sebastiantr[/MENTION] yuklenme bu kadar acemilere kardesim. bi hevesle almis yazmislar :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yarı Profesyonel cihaz arıyorsan WB200F yada WB250F harika bir cihaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben başlangıç seviyesi için fotoğraf makinesi almak istiyorum 1000 liralık bütcem var ne alabilirim önerilerinizi söyler misiniz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar çok kararsızın yarı profösyönel olarak nikon l310 mu alayım fujıflim mi alayım lütfen cevap verin 30 nisanda yani 2 gün sonra teknosaya gidebilirim :eek:hmy:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence makina arıyorsanız yarı prof Sony HX 300 Öneririm mükemmel bir makina 50x zoom + birsürü özelligi ile 1000-1200 arası degişen fiyatı 20.1 mp kamera + cözünürlük ile mükemmel alet

mustekin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fotoğrafa başlangıç yapmak istiyorsanız öncelikle bütçenizi belirleyin. Bütçeyi belirledikten sonra niye fotoğraf sorusuna vereceğiniz cevap önemli. eğer bir hobi olarak düşünüyorsanız DSLR veya Aynasız tabir edilen gövdelere bakın.
Marka mı? Emin olun aralarındaki imaj kalitesi bakımından fark yok. Hangisinin renkleri verme biçimi , size sunduğu ekstra özellikler hoşunuza gidiyorsa onu alın. Birde arkadaşınızla aynı makineyi kullanmanın bazı avantajları vardır lens alışverişi yapabilirsiniz ve bir set kurarken daha iyi seçimler yaparsınız.