Yaratıcı mobil pc online oyun fikrini hayata geçirmek?

Bu konuyu okuyanlar

oxex6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba ben değişik oyun fikirlerine sahibim ve bunu parasıyla coderlara mühendislere yazılımcılara vs yaptırmak istiyorum acaba iyi bir uzman yapım artı plaftormlara sokma artı reklam kısaca toplam maaliyet ne olur bana? oyun strateji lol ageof benzeri olacak burdan ilgilenenler olursa da sevinirim konuyu yanlış yere açtıysam doğru yere taşıyabilirsiniz teşekkürler? not=ilgilenen olursa ayrıntıları özel mesaj atsın konuşalım sormak istediğim çok şey var maddi olarak rahat olsun.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Türk Oyun Firmaları | Oyun Günlüğü

Oyun firmaları ile irtibat kurup yaptıracağın oyunu kısaca kaba taslak anlatırsan onlar aşağı yukarı tasarım süresini ve fiyatını söylerler.
Yalnız bilmen gerekir hiçbir grup 5-10 Bin TL için sabah akşam koordine şekilde çalışıp oyun tasarlamaz.Oyun tasarlamanın evreleri süreci doğrudan etkiler.Bu bir iştir.Ayrıca oyun fikrine sahip olmak bu oyunun çıkacağı anlamına gelmez.Elle tutulur bir şey olmasından ziyade A4 Kağıtlarına oyun gidişatını çizmediysen, sadece şöyle şöyle olacak diye basitçe 2-3 cümle ile oyunu söyleyip yapın dersen kimse ilgilenmez yani yanlış anlama.

Benimde aklımda Age3 benzeri oyun var şuan 20 adet A4 Kağıdı kadar yer kapladı sadece tasarlamam 1 Ay sürdü.Çıkabilecek oyun açıklarını hesaplamak ve test aşamasında hataları bulup düzeltmek bunun iki katı sürecek :)

Nacizane tavsiyem üniversite ortamın varsa 1-2 kişi bulup ortaklaşa konuşup anlaşıp bir şeyler yapmanız.Maddi durumun çok iyi değilse altından kalkamazsın.Sana sadece firmaya vereceğin bütçeyi anlattım.Bunu içine reklamdı vergiydi katarsan çok para çok ;)

oxex6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
o halde yaratıcı uygulama fikirlerimi nasıl hayata geçirebilirim? oyun dışındaki eğitim eğlence vs sosyal uygulamalar ingilizce öğrenme fark bulma selfie gibi nasıl işliyor?

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Yapacağın uygulamayı hangi platformda çalışacaksa kodlaması için o platformun program dillerini bilen kişiler vasıtasıyla hayata geçirirsin.

oxex6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yapacağın uygulamayı hangi platformda çalışacaksa kodlaması için o platformun program dillerini bilen kişiler vasıtasıyla hayata geçirirsin.
teşekkür ederim biraz daha ayrıntıya girersek bir ingilizce kelime ve gramer uygulaması kaça patlar yapım bakım kontrol reklam vs?andorid ios gibi platformlara koyma fiyatı ne ayrıca?

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Hepsi aynı değil dostum.Bilemem.Her yerde farklı bu raddeden sonra "Google" üzerinden araştırma yapmalısın.Tüm cevaplar max 2 gününü alır.

oxex6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hepsi aynı değil dostum.Bilemem.Her yerde farklı bu raddeden sonra "Google" üzerinden araştırma yapmalısın.Tüm cevaplar max 2 gününü alır.
2d oyun yapıp basitten gitmek istiyorum 2d oyunların flappy bird gibi tetris gibi alıcısı kaç milyon dünyada?