Yapacağım Yarış Oyunu İçin Sorum

Bu konuyu okuyanlar

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Sizce üstten görünen bir araba yarış oyunu yapsam, tutar mı?

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Sürekli bir projeden diğerine geçmek olmaz mesela ben öyle yapsaydım şuan üzerinde çalıştığım programlama dili tek bir komut bile içermiyor olurdu neyse bence tutmaz.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Sürekli bir projeden diğerine geçmek olmaz mesela ben öyle yapsaydım şuan üzerinde çalıştığım programlama dili tek bir komut bile içermiyor olurdu neyse bence tutmaz.
Proje değiştirmiyor ki ?
1.projesini tamamladı.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Tamam tamamlayabilir ama bir projenin tamamlanması onu geliştirmeyi bırakılacağı anlamına gelmez.
Bıraktığını kim söyledi ?
Aynı anda birkaç projeyle uğraşmak diğer projeyi iptal ettiği bıraktığı anlamına gelmez.1 proje yapıp hayatı boyunca onu mu devam ettirecek ?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Aynı anda birkaç projeyle uğraşmak diğer projeyi iptal ettiği bıraktığı anlamına gelmez.1 proje yapıp hayatı boyunca onu mu devam ettirecek ?
Olayı bilmiyorum ama bu mesaj mantıklı geldi.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Biraz daha ayrıntı verirsen yardımcı olabilirim.
Vereyim, oyun üstten görünecek. Oyunda 12 pist olacak ve bu pistler değişik olacak. Arabalar yarışırken nesne alacak ve birbirlerine sistem tarafından rastgele seçilecek olan nesneleri fırlatacaktır.

oyunu hangi dille yapıyorsun
Construct 2 ile başlayacağım, eğer diğer projeden para kazanırsam Construct 3'e geçeceğim.

Proje değiştirmiyor ki ?
1.projesini tamamladı.
Neredeyse o oyun bitmek üzere 2 bölüm kaldı ve sonra cilalar atılacak.

Evet, bu konuda sana katılıyorum.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
İkna yeteneğim var.
Evet farkettim.
Oyunla ilgili bir sorum daha var konu sahibine.
Üstten görünümlü nasıl oluyor bir fotoğraf atabilir misin?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vereyim, oyun üstten görünecek. Oyunda 12 pist olacak ve bu pistler değişik olacak. Arabalar yarışırken nesne alacak ve birbirlerine sistem tarafından rastgele seçilecek olan nesneleri fırlatacaktır.

Construct 2 ile başlayacağım, eğer diğer projeden para kazanırsam Construct 3'e geçeceğim.

Neredeyse o oyun bitmek üzere 2 bölüm kaldı ve sonra cilalar atılacak.

Evet, bu konuda sana katılıyorum.
Resim atma şansın var mı merak ettim de?

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Evet farkettim.
Oyunla ilgili bir sorum daha var konu sahibine.
Üstten görünümlü nasıl oluyor bir fotoğraf atabilir misin?
Bir saniye...

65b28d7c46fda8fcf47f36498726f4d2--building-games-pixel-art.jpg

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Hayır hayatı boyunca onunla devam etmesi hiç sağlıklı bir fikir değil ama iki projeyle birden uğraşmak zorlayıcı olabiliyor onun yerine ilk önce 1.projesini tamamen bitirsin daha sonra 2.projeye geçsin.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Hayır hayatı boyunca onunla devam etmesi hiç sağlıklı bir fikir değil ama iki projeyle birden uğraşmak zorlayıcı olabiliyor onun yerine ilk önce 1.projesini tamamen bitirsin daha sonra 2.projeye geçsin.
Bir önceki mesajımda o projenin sonuna yaklaştığımı söyledim. Bu proje ücretli olacağı için, biraz fikirler toplamak istiyorum. Konuyu bu yüzden açtım.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Bence 2D yapma çünkü 2D oyunlar hikayesi güzel olmadığı sürece hiç tutmaz ve bir yarış oyununda hikaye olması çok zor bir şey onun yerine 3D bir oyun yapıp bunun grafiklerini iyi yaparsan tutması daha olası olur.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
İşte ben anlatmaya çalışıyorum.Mesela sen Yemek yerken sadece Çorba mı içersin yoksa yanında ekmek salata vb.şeyler yer misin ?
Uzun lafın kısası bazen insanlar birşeyden sıkılınca yenisini yerine koyar arada sırada ise eskisine tekrar döner bakar.Aynı anda birkaç şeyle uğraşmak kfayı zorlasa bile keyif verir insana başarmanın zaferin gururu.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Bence 2D yapma çünkü 2D oyunlar hikayesi güzel olmadığı sürece hiç tutmaz ve bir yarış oyununda hikaye olması çok zor bir şey onun yerine 3D bir oyun yapıp bunun grafiklerini iyi yaparsan tutması daha olası olur.
Katılıyorum.Yani 2D yarış oyunları oyanamak istemem.Çoğu kişide oynamak istemez.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Oyunun hikayesi olacak ve oyuna eklentiler yüklenebilecek.

İşte ben anlatmaya çalışıyorum.Mesela sen Yemek yerken sadece Çorba mı içersin yoksa yanında ekmek salata vb.şeyler yer misin ?
Uzun lafın kısası bazen insanlar birşeyden sıkılınca yenisini yerine koyar arada sırada ise eskisine tekrar döner bakar.Aynı anda birkaç şeyle uğraşmak kfayı zorlasa bile keyif verir insana başarmanın zaferin gururu.
3D sürümü daha sonra çıkacak.

Katılıyorum.Yani 2D yarış oyunları oyanamak istemem.Çoğu kişide oynamak istemez.
Neden?

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Oyunun hikayesi olacak ve oyuna eklentiler yüklenebilecek.

3D sürümü daha sonra çıkacak.

Neden?
Yani bende yanlış anlamış olabilirim.Benim aklıma 2D yarış oyunu denince hani Flash Player oyunları varya Miniclip falan onlar geldi onlar üzerinden yorum yaptım.