Yandisk kullananlar bi bakabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

abcdefgt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu umarım doğru yere açmışımdır. Yeni başladım kullanmaya ama pek güvenemedim. Ben başkalarının paylaştığı klasör(dosya) leride açıp bakıyorum. Telefondan kullanıyorum (iphone). Ama safariden web üzerinden giriyorum yandiske. Bu paylaşılan klasörler tlefona virüs bulaştırır mı? Diğer forumlardada okudum foto çekiyomuş-fotolara bakıyomuş falan diyolar doğru mudur? Ben fazla bilmiyorum diski ama bilen birileri varsa biraz açıklayabilir mi? Tekrar söyleyeyim uygulamayı indirmedim safariden kullanıyorum.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
android kullanıyorsanız ve dosyalar arşivlenmişse (örn: rar, zip (bunların android için olan versyonları)) yandisk (hiçbir cloud sitesi.. google drive, one cloud da dahil) bu dosyanın içine bakıp virüs varmı diye bakamaz ancak androidte bu tür yazılımlar mevcut bu yüzden android daha teknoloji meraklılarına özeldir bu tür durumlarda bişey yapabilecek yada bişey yapmayı isteyip araştırabilecekler içindir. bu program evet fotoğraflarınıza, dosyalrınıza, notlarınıza ve bütün kişisel dosyalarınıza bakabilir ve bunları yollayanın bilgisayarına iletir o yüzden dikkatli olun ^^

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
demek istediğinizi tam anlayamadım. yandex.disk mi dosyalarınıza sızacak? yoksa yandexdiskten paylaşılan dosyalar mı virüs bulaştıracak? önce bir virustotalden bakın. sonra yükleyin. şahsen ben dosya paylaşımı için yandex.disk kullanıyorum

Fbiugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bulaşmaz kardeş abartmayın virüs dediğin olay sisteme entegre olabilmesi için kurman lazım sistemden izin alması lazım yönetici hakları elde etmesi lazım ve bunları günümüz telefonları sana soruyor sen hepsini okumadan evet evet diyorsan ve ne yaptığını bilmiyorsan yine bulaşmaz o kadar basit bir şey değil ve yandesk yoluyla bulaşmazzz...

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
demek istediğinizi tam anlayamadım. yandex.disk mi dosyalarınıza sızacak? yoksa yandexdiskten paylaşılan dosyalar mı virüs bulaştıracak? önce bir virustotalden bakın. sonra yükleyin. şahsen ben dosya paylaşımı için yandex.disk kullanıyorum
diyorumki rar türü dosyaları açabilen uygulamalar dışında hiçbişey rarın içine bakamaz yani virüs varmı söyleyemez xD saçmalamışım ben orda biraz
--- Gönderi Güncellendi ---
Bulaşmaz kardeş abartmayın virüs dediğin olay sisteme entegre olabilmesi için kurman lazım sistemden izin alması lazım yönetici hakları elde etmesi lazım ve bunları günümüz telefonları sana soruyor sen hepsini okumadan evet evet diyorsan ve ne yaptığını bilmiyorsan yine bulaşmaz o kadar basit bir şey değil ve yandesk yoluyla bulaşmazzz...
androidte öyle değil ama ^^

abcdefgt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bakın şimdi ben tanımadığım birinin yandisk ten paylaştığı bir dosyaya (dosyanın içinde bir sürü materyal var. Video, ders notları vb) girsem adamın paylaştığı dosyadan benim telefonuma virüs bulaşır mı? Yukarıdada belirttiğim gibi bazı forumlarda fotolara erişiyomuş-foto çekiyormuş yandisk. Eğer böyle bir şey varsa fotolar dosyayı paylaşan kişiye mi gidiyor. Ben yandısk uygulamasını kullanmıyorum. Tarayıcı üzerinden kullanıyorum. Cihaz iphone

nader11neu

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Bakın şimdi ben tanımadığım birinin yandisk ten paylaştığı bir dosyaya (dosyanın içinde bir sürü materyal var. Video, ders notları vb) girsem adamın paylaştığı dosyadan benim telefonuma virüs bulaşır mı? Yukarıdada belirttiğim gibi bazı forumlarda fotolara erişiyomuş-foto çekiyormuş yandisk. Eğer böyle bir şey varsa fotolar dosyayı paylaşan kişiye mi gidiyor. Ben yandısk uygulamasını kullanmıyorum. Tarayıcı üzerinden kullanıyorum. Cihaz iphone
Bulaşır